Włoski ORAZ Hipszański - Matura..... możliwe?

Temat przeniesiony do archwium.
To znowu ja :) Tym razem mam poważniejszy problem, nie wiem na ile ktoś będzie potrafił mi pomóc.. Jestem w 2klasie LO.. do matury mam, powiedzmy, 1,5roku. Włoski znam na poziomie podstawowym, tak samo hiszpański.. mam pytanie, czy jest szansa, żebym zdawał OBYDWA na maturze? Mówie o poziomie rozszerzonym z obydwóch. Moje obawy są spowodowane tym, ze te jezki, jak wiadomo, sa bardzo podobne. Czasem zdarza mi się je mieszać... mimo ze od razu zauwazam co gdzie wtracilem z drugiego jezyka to jednak mam obawy... Prosze o rady!! Bardzo chcialbym zdawać obydwa ale nie wiem czy to nie przesada i czy nie pojde na obydwa egzaminy mieszajac wszystkiego :(
Hej. :)

Ja zdaję w tymroku rozszerzoną z włoskiego i hiszpańskiego.
Pewnie, że się człowiekowi myli, ale na próbnej maturze się to mi nie zdarzyło, a poszło całkiem dobrze. :)

Więc nie obawiaj się. :) Sam musisz ocenić swoje możliwości, może zapytaj swoich nauczycieli.

Przecież żeby zdać, starczy 30% na podstawowym. ;)

Powodzenia.

Michał
hej,ja też zdaje w tym roku rozszerzoną z włoskiego,ale strasznie się boje.szczególnie ustnego bo wiem że będe się bardzo denerwować.czy mógłbyś mi powiedziec od ilu lat uczysz się włoskiego i polecić mi jakąś książkę z maturami albo coś takiego,bo nigdzie nie mogę znaleźć próbnych matur z włoskiego.dzięki
pozdrawiam
hej!ja tez w tym roku zdaje mature z wloskiego!nap ozoiomie heh..rozszerzonym;-)czy ktos moglby mi polecic jakies dobre ksiazki przy ktorych szybko bym wchlonela wiedze??
szczegolnie gramatyke;-(
siemka! za rok zdaje mature jako jezyk wybralam wloski...moze ktos ma jakies probne maturki czy cos takiego??? bardzo bym prosila o kontakt na maila [email] dzieks!!
Maturka z wloskiego jest prosta, nawet ta na poziomie rorszerzonym. Zdawalam w zeszlym roku. Jakies probne matury powinny byc na stronie CKE.
zapytaj w kuraktorium( czy możesz dwa),ale powinieneś dać radę to naprwdę pryszcz
kurcze chciałabym pojechać do pracy do włoch na 3 miesiące na okres wakacji,ale cięzko znaleśc coś dobrego i normalnego,bo tam się robi KIEPSKO.jak znacie jakieś normalne pferty to podajcie stronę......DZIĘKI
ja tez jestem w 2 klasie.
za rok zdaje mature tylko ze z jezyka francuskiego..... prawdopodobnie bede zdawac tez lacinski ( chce zdawac na studia klasyczne) i rozumiem twoje obawy jezeli chodzi o pomieszanie jezykow.... zwyczajnie trzeba sie zmobilizowac i przez te klika minut bacznie uwazac na to co sie mowi.... a tumczasem certyfikaty bede zdawac :) zycze wam szczescia:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa