Zdawanie CELI 1

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Mam uprzejme zapytanie do Was. Uczę się włoskiego od około roku. Najpierw z własnego zainteresowania, następnie zacząłem naukę tego języka w liceum (2h tygodniowo) i dzięki nabytej samodzielnie (z pomocą 2 kursów do samodzielnej nauki) wiedzy nie musiałem w ogóle się uczyć przez cały rok szkolny tego języka(I klasa, korzystamy w szkole z Espresso 1). Poza tym włożyłem sporo wysiłku w poszerzanie słownictwa poprzez pracę ze słownikiem, poznawanie gramatyki, pobyt we Włoszech przez 2 tygodnie na wymianie(bez problemów z porozumieniem się po włosku). Czy po tym wszystkim ale bez żadnej godziny nauki z lektorem w szkole językowej, mógłbym podejść do CELI 1 ?
Prosze odpowiedziec.Tez jestem ciekawa.
Szkoda pieniedzy. Celi 1 nic nie daje i kosztuje kupe kasy. Nie ma sensu wg mnie. Lepiej sie poduczyc i zacząć od Celi3.
Na stronie uniwersytetu w Perugii znajdziesz linki do testow. Poszukaj w wyszukiwarce.
Witam. Ja zzdawałam Celi4 i nie było trudne. Przykładowe testy,które już były na egzaminach w poprzednich latach są na stronie uniwersytetu w Perugii www.unistrapg.it Tam możesz sprawdzić, który poziom ci odpowiada. pozdrawiam
Dziękuje za wpisy.Który egzamin daje możliwość pracy jako przewodnik wycieczek?
po zdaniu Celi3 mozna już pracowac i studiowac we Włoszech
Bez celi3 nie mozna studiowac ani pracowac?Przepraszam,ze tak pytam,ale zupelnie nie orientowalam sie w tych sprawach.
odpowiedzcie!!
oczywiscie,ze mozna pracowac i studiowac we Wloszech bez Celi:) jelsi chodzi studiowanie... certyfikat ze znajomosci jezyka zawsze lepeij wyglada niz jego brak. ale obojetnie czy masz CELi czy niet, to czeka Cie egzamin z wloskiego dla obcokrajowcow (egzamin to podobno formalnosci,a pytania sa typu"dlaczho chcesz tu studiowac?skad jestes? etc). ja osobiscie bede zdawala CELI 2 (lub CELI 3,jesli sie naucze ładnie gramatyki:P) w listopadzie (czeka sie min. trzy miesiace na wyniki,wiec nie moglabym zdawac w czewcu,jesli chce od pazdziernika zaczac studiowanie w Italii.
dla pilotow i przewodnikow wycieczek wymagany jest egzamin celi3 , taki pozwala na dokonanie wpisu w legitymacji.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Kultura i obyczaje