słownik na egzaminie ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam pytanie, czy można mieć słownik do włoskiego na egzaminie CELI lub CILS ? i jeszcze jedna prosba czy ma ktoś jakieś próbne testy z tych egzaminów ? jesli tak proszę wysłać na [email]
wotaj nie wiem czy mozna miec slownik na egzaminie, natomiast wiem skad mozwsz sobie sciagnac testy z egzaminow z ubieglych lat-na stronie internetowj uniwersytetu dla obcokrajowcow w Perugi....
www.cvcl.it tam tez dowiesz sie wszystkiego o tych egzaminach...
dziękuję za odpowiedz. Wiem że na maturze można mieć słownik, wiec myślę ze na tym egzaminie też... W sumie praca ze słownikiem to też pewna umiejętność...
Jaki egzamin zdajesz? Cils czy Celi? Ktory poziom? Wiesz, jestem {prawie} pewna na 100, ze nie mozna miec slownika...
In bocca al lupo!!
zdawalam kiedys CILS 3 i nikt nie mial slownika...
ucz sie zamiast kombinowac ze slownikiem. sluszalam ze teraz zawyzyli poziomy
kto Ci powiedzial, ze na maturze mozna miec slownik??? moze w ogole pojsc na egzamin ze swoim nauczycielem... co Ty na to? wiesz, zeby latwiej bylo...
od czego sa egzaminy??? heh
Po co to oburzenie. Calma...

Może na maturze można używać słownik języka włoskiego, a nie dwustronny, ja takiego jednostronnego używałam na maturze z niemieckiego. Może o to jej chodziło...
OCZYWIŚCIE , ŻE MOŻNA MNIEĆ SŁOWNIK NA MATURZE PONIEWAŻ ZDAWAŁEM JĄ I WIEM - BYŁ TO SŁOWNIK DWUSTRONNY...
POZDRAWIAM
adamo_24 ale istotne jest pare pytań. 1) Jaka matura? Stara/nowa 2) W którym roku?

:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka