celi 5 ........ maremma putt...na...:/

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
Ja oblalam... zdalam czesc ustna, a pisemnej nie... a w dodatku dowiedzialam sie ze to nie jest tak jak z CILSEM, czyli nie poprawia sie pojedynczych czesci lecz calosc, wiec nawet nie mozna sie pochwalic jakimis zdanymi czesciami, bo i tak wszystko ma sie do poprawki, caly pisemny.......
Dlatego tez w listopadzie czy grudniu podejde jednak do CILSA 4 chocbym miala jechac na drugi koniec Polski.
Czy komus udalo sie zdac czesc pisemna??
No, jak Ty oblalas, to ja nie wiem na jakim poziomie to bylo. Nigdy bym nawet przez chwile nie pomyslala, ze tak moze sie stac.
Ciesze sie, ze nie siadlas w ciemnym kacie by rozpaczac. Uda sie.

Pozdrawiam
To_ja! Dzieki za wsparcie;) Nie to zebym byla, taka swietna, bo jak kazdy wie nauka jezyka nie onczy sie nigdy :))Nie bede rozpaczac, bo swiat sie na tym nie konczy, szkoda mi tylko straconej kasy (395 zl), a przede wszystkim straconego czasu... matura pisemna trwa mniej :)
Poza tym nie poddam sie tak latwo, w listopadzie czy grudniu przystapie do cilsa 4, tylko gdzie najblizej warszawy mozna go zdawac???
no wlasnie sobie ogladalam co celi5 co prawda z zeszlego roku..no przyznam ze czesc pismena nie jest przyjemna..

powiedz tylko przystepowalas z marszu czy moze bylas na kursie przygotowawczym?
przystepowalam z marszu, studiowalam we wloszech przez 3 lata i ucze wloskiego, wiec mam go na co dzien, a tu taka porazka.. widocznie to za malo..:)
Witaj,
szkoda, że egzaminu CILS nie można zdawać już w Warszawie... To rozwiązanie było chyba najwygodniejsze dla wszystkich.
Na stronie Uniwersytetu w Sienie www.unistrasi.it podają miejsca, w których jest przeprowadzany egzamin w Polsce. A na 100 % wiem, że egzamin ten można zdawać w CENTRO ITALIANO DI CULTURA Bielsku - Białej, zajrzyj na ich stronę, podają dosyć dużo konkretnych informacji.
http://www.centroitaliano.pl/cilst.html
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka.
link na uniwerek w sienie nie dziala, ale dzieki za link do bielsko-bialej:) Troche daleko... szkoda...
hej, zdawajcie CILS4 ! jest dużo prostszy a według europejskiego poziomu też C2 ! nie zrozumcie mnie źle, nie żebym podważała umiejętności czy cos, ale po co sobie trudności dokładać, zwłaszcza, że nie poszło za pierwszym razem :) i główka do góry :)
O kurde, to ja juz nie wiem. Chcialam zdawac 4 poziom z CILSA, bo mam 1 i 2, ale to z czystego kolecjonerstwa, na 2 wynudzilam sie niemilosiernie :D dlatego chcialam zaatakowac 4, albo i 4 z CELI. Fakt, ze mowisz o 5, ale mimo wszystko jakos sie zrazilam...
atakuj CILS4 :) bo po co Ci Celi4 ? to tak jak CILS3. Chociaz ogólnie na CELI ma troszkę lepszą opinię w ewłoszech np. ale co tam.. W Polsce nikt nie będzie patrzył czy to siena czy Perugia ale poziom C2 to zawsze biegłość językowa! tak myślę :)
Hmmm... moze masz racje. Poza tym jeszcze zdaze wydac pieniadze :)
Na wszystkie certyfikaty co chce zrobic :) Czy sadzicie ze taki CIC sie przyda? Tzn i tak i tak go zrobie :) ale czy to jest w ogole znane?
ja znam :D:D może trzeba jeszcze trochę poczekać, żeby sie stał popularny, ale biorac pod uwagę zainteresowanie włoskim w Polsce i Polska we Włoszech długo czekać nie powinnyśmy :D
Hehe, ja tez znam, znam tez DITALS, ale sama sie przeciez nie zatrudnie. W kazdym razie mam nadzieje, ze kogos przekona taka ilosc certyfikatow :)
Ach dzisiaj widze wszystko rozowo, w przeciwienstwie do wczoraj :)
a DITALS to juz całkiem przydatne może się okazać:) ale nie wiem czy np. jak zaszpanujesz CILS4 czy tam CELI5 to na to samo nie wyjdzie :) przynajmniej na razie:)
Tylko ze ja od dluzszego czasu czuje powolanie do nauczania. A na kursie do DITALS ucza jak nauczac odpowiednie grupy: imigranci, dzieci, dorosli, mlodziez uniwersytecka, itd... i zakladaja ze sie zna jezyk na odpowiednim poziomie, jesli sie nie myle c1, albo c2, ale chyba jednak c1. Dlatego mam nadzieje ze taki osobny cert. z nauczania sie przyda :)
ja zdalam cils 3 po roku pobytu we wloszech, po 2 dodatkowych latach nie udalo mi sie z celi 5, wiec chyba poziom celi jest naprawde wyzszy.
To co mnie naprawde wkurzylo to to, ze trzeba powtorzyc cala czesc pisemna, nawet jesli jakies tam udalo mi sie przejsc.. jak zdawalam Cilsa 3, to za pierwszym razem nie udalo mi sie zdac ascolto, wiec potem placilam tylko za jedna czesc.. Bylam przekonana ze tak samo jest z Celi. A tu niestety... a ja nie jestem az tak bogata, zeby znow placic cale 395 za egzamin!

Co do Ditals, to rzeczywiscie fajna to jest opcja.. a nawet lepsza niz Cils, przynajmniej dla tych, ktorzy chca miec taki swistek, aby uczyc innych, ale wlasnie trzeba miec zaswiadczenie o tym ze robi sie praktyki, lub naucza, czy tez wystarczy zaswiadczenie, ze robilo sie takie praktyki i nauczalo? Mam takie, ale z przeszlosci.. jeden sprzed 4 lat, drugi sprzed 2 lat. To by wystarczylo?
Co do zdawania calosci CELI to rzeczywiscie bez sensu.
Macie jakis link gdzie mozna znalezc testy CELI z lat poprzednich?

A co do DITALS, to o szczegolowe informacje pisalabym maila do nich. Mysle ze zaswiadczenie z przed kilku lat jest ok, tak na logike (wazne zeby to bylo 60h). Ja nigdzie nie nauczalam, moglabym jechac do Polski na praktyki u znajomego Wlocha, ale troche mi nie na reke. Za to jest kurs przygotowawczy do egzaminu, ktory zwalnia z posiadania zaswiadczenia z nauczania, bo na tym kursie tez sa zajecia praktyczne. Tylko ze cholera jasna taki kurs kosztuje 400€, ale mam jeszcze pol roku zeby te pieniadze uciulac, a poza tym, to jest certyfikat ktory chcialabym zrobic nie dla kolekcjonerstwa, tylko zeby moc naprawde nauczac, takze jestem zdeterminowana :)
dobre jest to tez, ze ditals organizuja 4 razy w roku, a nie 2...Na tym zaswiadczeniu mam chyba 300 godzin o ile sie nie myle. Moze napisze do nich szczegolowego maila, zwlaszcza ze tez nie moge sobie pozwolic na wydatek 400 euro i tymczasowa przeprowadzke do Wloch, ale na razie odpuszcze sobie zaprzatanie glowy wszelkimi egzaminami.

Co do testow celi oto link:
http://www.cvcl.it/canale.asp?id=120
Dzieki za link!
Co do terminow, to rzeczywiscie zrobili ich wiecej, ba, nawet dodali kursy, bo wczesniej byl tylko jeden.
No i ty z twoimi 300 godzinami praktyk to rzeczywiscie wymiatasz, i nie potrzebujesz zadnego kursu za 400€ :)

W kazdym razie powodzenia w dalszej karierze certyfikatowej! :)
miejmy nadzieje, ze to wystarczy ale z nimi nigdy nic nie wiadomo. Powodzenia wzajemnie! Kto wie, moze spotkamy sie we Florencji na egzaminie;)
We Florencji? a mozliwe :) wlasnie chcialam cie zapytac, czy przypadkiem nie studiowalas we florencji, bo po tytule watku tak pomyslalam ... :)
hehe... zgadza sie.. studiowalam we Florencji.. ale zawiesilam studia, a w ogole nie mam juz sily studiowac, wiec raczej do nich nie wroce:) Kto wie moze nawet spotkalysmy sie na jakims egzaminie, bo pamietam ze tez studiujesz jezyki, prawda?
Tak, jezyki, powinnam bronic sie w tym roku, ale nie pozwola mi na to predko, bo tu jest burdel.Bede miala rok w plecy, stad pomysl zrobienia wszystkich certyfikatow :)
A ty kiedy tu studiowalas? wow, ale by bylo jak rzeczywiscie sie gdzies widzialysmy :)
studiowalam w roku 2004/2005, ale bylam ta, co raczej nie chodzila na zajecia. A z osob ktore poznalam, pamietam Piotrka, ktory przedstawial sie tu jako .ni (o ile sie nie myle), ktory tak jak ja byl w tamym roku na pierwszym roku.
Czasem wpadam do Florencji, bo mieszka tu rodzina mojego chlopaka, tak wiec mysle, ze zdecyduje sie na egzamin tam wlasnie, moge ewentualnie jechac do Bielsko-Bialej na Cilsa, ale koszt bedzie podobny (pociag z wawy i nocleg) wiec raczej polacze przyjemne z pozytecznym;)
Powodzenia w pisaniu pracy!!
W takim razie nie znam cie :) ani Piotrka :) bo ja tez nie chodzilam przewaznie na zajecia :)

Jakby co, to mozliwe ze widzimy sie na egzaminie :)
Moi drodzy, powiedzcie czy poprzychodziły Wam juz wyniki z egzaminu CELI 3 jesli ktoś zdawał w Warszawie?rnCzy one do domu sa wysyłane czy do Instytutu?rnGdzie na stronce Perugii można sprawzić czy ktoś zdał?rnProszę o szybka odpowiedz bo mój dostęp do netu jest ograniczony, pozdrawiam:-)
kappala i ilecka, zdawałyście póżniej któryś z tych egzaminów?
ciao Agatka, nie zdawalam, we Florencji bylam tylko raz w styczniu, nie zdazylam sie jeszcze zorientowac. Jak dzisiaj?
dzisiaj odpadłam...jak widać na załączonym obrazku;]
dzisiaj odpadłam...jak widać na załączonym obrazku;]
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia