prosze o pomoc w sprawie nauki i egzaminow!!

Temat przeniesiony do archwium
Witam!:D Chcialabym sie dowiedziec, w jakiej kolejnosci i jakie zdaje sie egzaminy z jezyka wloskiego. Prosze o odpowiedz! Grazie:)
normalnie sa tylko 2 certyfikaty
Certificazione di Italiano come Lingua Straniera (CILS), Uniwersytet w Sienie

(CELI), Uniwersytet w Perugii.
WŁOSKI:
CERTIFICATO DE CONOSCENZA DELLA LINGUA ITALIANA (CELI)
Wyróżniamy 5 poziomów egzaminu CELI:

CELI 1 - porozumiewanie się po włosku w życiu codziennym. Poziom "Waystage". Test składa się z 4 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie.
CELI 2 - porozumiewanie się po włosku w większości społecznych sytuacji. Poziom "Threshold". Test składa się z 4 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie.
CELI 3 - wykazanie się szeroką znajomością gramatyki i porozumiewanie się w większości skomplikowanych sytuacji. Poziom "Vantage". Test składa się z 5 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie oraz struktury (znajomość gramatyki i słownictwa).
CELI 4 - potwierdza zaawansowaną znajomość języka włoskiego, uznawany jest zarówno przez Uniwersytety jak i pracodawców. Porozumiewanie się po włosku we wszystkim społecznych sytuacjach oraz na tematy związane z ich zainteresowaniami. Test składa się z 5 części.
CELI 5 - potwierdza zaawansowaną znajomość języka włoskiego. Test składa się z 5 części.

WŁOSKI:
CERTIFICAZIONE DI ITALIANO COME LINGUA STRANIERA (CILS)
CILS jest certyfikatem służącym osobom studiującym italianistykę , a także osobom posługującym się językiem włoskim w pracy , pragnącym sprawdzić swoją znajomość tego języka.

Egzamin CILS można zdawać na 4 różnych poziomach zaawansowania:

Poziom pierwszy - poświadcza umiejętność porozumiewania się w sytuacjach codziennych
Poziom drugi - poświadcza umiejętność porozumiewania się w sytuacjach codziennych i pozwala na większe zróżnicowanie wypowiedzi. Ponadto pozwala zapisać się na uniwersytety włoskie bez konieczności zdawania egzaminu z tego języka.
Poziom trzeci - poświadcza umiejętność porozumiewania się w sytuacjach codziennych, oraz w raportach formalnych w życiu publicznym i zawodowym .
Poziom czwarty - poświadcza zaawansowaną znajomość języka , którą powinien posiadać obcokrajowiec, aby płynnie porozumiewać się w życiu np.: jako nauczyciel włoskiego.
Egzamin pisemny złożony jest z następujących części:
Test di ascolto- rozumienie tekstu ze słuchu.
Test di comprensione della lektura- rozumienie tekstu pisanego.
Test di competenza metalinguistica- analiza struktur gramatycznych.
Test di produzione scritta- wypracowanie.
Część ustna - rozmowa trwająca ok. 15 min
Certyfikaty CILS stopnia pierwszego ( min 11/20 pkt) i drugiego ( min 11/20 pkt) zwalniają z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym, zaś stopnia trzeciego ( min 11/20 pkt) i czwartego (min 11/20 pkt) zwalniają z matury rozszerzonej.

WŁOSKI:
CERTIFICAZIONE DELLA CONSCENZA DELL'ITALIANO COMERCIALE (CIC)
Egzaminy CIC sprawdzają umiejętności z języka włoskiego biznesowego.
2 poziomy zaawansowania: średnio-zaawansowany i zaawansowany
tylko tych zwolnien z matury nie bierz pod uwagę
dziekuje Ci bardzo!!=**

« 

Kultura i obyczaje

 »

Kultura i obyczaje