cils - livello due B2, czy to wysoki poziom?

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, że ten temat, był już nieraz poruszany, jednak informacje, są tak zamotane i różne, że już sama nie wiem, jaki jest który poziom.
Czy mogę polegać na osobie, która ma udzielać mi korepetycji z włoskiego i ma "cils - livello due B2". Czy jest to dość wysoki poziom, czy ten certyfikat jest może jednym z początkowych poziomów?
Dziekuje za wasze odpwiedzi, bo chciałabym mieć jakąś pewność, że osoba , która mnie będzie uczyć będzie kompetentna.
cils 2 b2 potwierdza znajomosc jezyka na poziomie sredniozaawansowanym,
ja bym nie ryzykowal brania lekcji u osoby z takim certyfikatem jesli juz troche z wloskiego umiesz, no chyba ze uczysz sie podstaw, to wtedy mozesz do tej osoby sie zglosic, pod warunkiem oczywiscie, ze ta osoba ma kwalifikacje pedagogiczne. Niektorzy moga swietnie znac jezyk, ale nie potrafia wiedzy przekazac, dlatego na to tez trzeba zwracac uwage.
poziom na jakim jestem to raczej podstawowy. Nigzdie wczesniej się nie uczylam wloskiego, tylko z Kantaktów z moim ex ragazzo.
Problem jest taki, że w miejscu, gdzie mieszkam w żadnej szkole językowej nie oferują zajęć z wloskiego ponieważ nie ma chętnych. To cud, że w ogóle znalazlam taką osobę do korepetycji przez ogloszenie.
Nie wiem już sama, czy zaryzykować i oddać się w ręce osoby z cils2. Co radzicie kochani, może spróbować???
decyzja zalezy od ciebie, ale skoro nie ma innych nauczycieli...
A co ma certyfikat do znajomosci jezyka? Ja mam z angielskiego FCE, a jezyk znam swietnie. FCE zrobilam, bo zwalnial mnie z matury, innych certyfikatow nie robilam, bo one do niczego sie nie przydaja. Jak jestes za granica nikt Cie nie pyta, jakie certyfikaty zrobilas, musisz po prostu plynnie mowic. Zapytaj sie osoby, na jakim poziomie zna jezyk.
>Zapytaj sie osoby, na jakim poziomie
>zna jezyk.
dobre, jak zna tak sobie albo slabo, to akurat sie przyzna ;)
certyfikat ma do znajomosci to, ze mniej wiecej wiadomo na jakim sie jest poziomie. Oczywiscie jak ktos ma FC, to nie znaczy ze nie zna jezyka biegle, ale nie ma takiej gwarancji jak przy przy CAE czy CPE. A jak sie samemu nie zna jezyka to jak mozna ocenic jak go zna ktos kto ma nas go uczyc? Tutaj certyfikat jest bardzo przydatny.
Agnese-Ninfa podaj skrzynke to ci coś podeśle.Pozdrawiam)
Temat przeniesiony do archwium.