CELI 1, 2, 3...

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao,

Ucze sie wloskiego kilka tygodni (poki co samemu) i szczerze przyznam, idzie mi dosc dobrze. Po wakacjach chcialbym rozpoczac nauke nakierunkowana na certyfikat, najlepiej CELI. Po jakim czasie nauki dobrze byloby zdac, i jaki poziom?

Pozdrawiam,
K.
"Po jakim czasie nauki dobrze byloby zdac, i jaki poziom?"


No cóż... po jakim czasie? Tego nie można określić. Musisz poczuć, że jesteś już na tyle przygotowany by przystąpić do działania :) Sam musisz zadecydować kiedy to nastąpi. Masz swoje tempo i ... dobrze Ci radzę... nie zmieniaj go :) Ja od trzech dni uczę się samodzielnie Włoskiego i też idzie mi dobrze. Ale nie przyspieszam. Bo wiem, że to wcale nie pomoże, a w ręcz przeciwnie, zaszkodzi. Co do poziomu... ZAAWANSOWANY !!!
No tak, ale do zaawansowanego potrzebnych jest przynajmniej kilka lat nauki. Można przecież zacząć od poziomów podstawowych. I powoli iść w górę. Podstawowe certyfikaty to też satysfakcja :)
Mam pytanko! czy moze ktos uporzadkowac w egzaminy w kolejnosci poziomowo rosnacej i mniej wiecej co trzeba na karzdy poziom umiec?
Google to wspanialy wynalazek:-)

http://www.naukajezyka.pl/info/egzamin/egzaminy_z_jezyka_wloskiego.html
Egzaminy ogólne:


CELI (Certificato de Conoscenza della Lingua Italiana)
Egzaminy CELI są ustanowione i opracowane przez Universita per Stranieri di Perugia.
CELI sprawdzają znajomość języka włoskiego jako języka obcego na 5 poziomach zaawansowania.
1. CELI 1 oparty jest na poziomie "Waystage" w skali ocen opracowanej przez Radę Europy. Kandydaci powinni porozumiewać się po włosku w standardowych sytuacjach z życia codziennego. Test składa się z 4 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu oraz mówienia.
2. CELI 2 oparty jest na poziomie "Threshold" w skali ocen opracowanej przez Radę Europy. Kandydaci powinni porozumiewać się po włosku w większości codziennych i społecznych sytuacji. Test składa się z 4 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu oraz mówienia
3. CELI 3 oparty jest na poziomie "Vantage" w skali ocen opracowanej przez Radę Europy. Kandydaci powinni wykazać się szeroką znajomością gramatyki i słownictwa oraz porozumiewać się po włosku w większości skomplikowanych sytuacji. Test składa się z 5 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie oraz struktury (znajomość gramatyki i słownictwa).
4. CELI 4 potwierdza zaawansowaną znajomość języka włoskiego na poziomie wymaganym do podjęcia studiów lub pracy - CELI 4 uznawany jest zarówno przez włoskie uniwersytety, jak i pracodawców. Kandydaci powinni wykazać się umiejętnością porozumiewanie się po włosku we wszystkich społecznych sytuacjach oraz wypowiadać się na temat związane z ich zainteresowaniami. Test składa się z 5 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie oraz struktury (znajomość gramatyki i słownictwa).
5. CELI 5 potwierdza zaawansowaną znajomość języka włoskiego. Kandydaci powinni wykazać się umiejętnością porozumiewanie się po włosku w każdej sytuacji w każdym kontekście (także zawodowym). Test składa się z 5 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie oraz struktury (znajomość gramatyki i słownictwa).
Ośrodki:
Do egzaminów CELI można przystępować w we Włoskich Instytutach Kulturalnych, ośrodkach uznanych przez Włoskie Instytuty Kulturalne lub przez Universita per Stranieri di Perugia.
Wyniki:
Wyniki egzaminów znane są po 3 miesiącach.
Kandydaci przystępujący do egzaminu CELI 1 otrzymują jedną z dwóch ocen: "zaliczony" lub "nie zaliczony". Na pozostałych poziomach (CELI 2, 3, 4, 5) egzamin jest zaliczony, gdy kandydat otrzyma ocenę A, B, lub C.
Terminy:
Egzaminy przeprowadzane są dwa razy w roku: w czerwcu i w listopadzie
gdzie sprawdze swoj poziom wiedzy wedlog euro costam??
najlepiej sprawdzicie poziom wiedzy na www.testpodium.com z testu poziom 1 mialem 26 pkt kilka zgadlem wiec mam poziom CELI 2 B1 Threshold
chcesz testy z dawnych lat? wejdz na WWW.WLOSKI.XX.PL
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa