cils- sesja grudniowa

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,
czy ktos na forum podchodzi do egzaminu CILS w sesji grudniowej? Zauwazylam, ze wiekszosc osob zdaje teraz CELI, ale ja jednak zdecydowalam sie na CILS-a.

Przygotowujecie sie sami, czy z nauczycielem?

Pozdrawiam!
ja zdaję CELI ale chyba nie ma większej różnicy. Czy ktoś zdaje w Tarnowie w listopadzie. Ja przygotowuję się sama. Pozdrawiam
Na jakim poziomie zdajecie?
Chodzi mi o CILS
Poczatkowo chcialam probowac CILS 3, ale jednak troche sie boje i zdecydowalam sie na 2. A Ty?
Czy ktos zdawal w Centro Italiano di Cultura w Bielsku- Bialej? Jak Wasze wrazenia, jaka atmosfera panuje na egzaminach? A jak to wyglada organizacyjnie- sa dwa dni egzaminow, czyli po prostu czesc osob zdaje pierwszego, czesc drugiego dnia? Czy kolejnosc zdawania czesci ustnej jest alfabetyczna?

Pozdrawiam :)
Witam
ja zdawałam jakis czas temu w Centro w Bielsku. Atmosfera jest Ok. Polecam. W tym roku tez podchodze do 3.
Mam pytanie odnośnie przyznawania punktów za prova scritta... Czy ktoś może zna jakąś stronkę gdzie są wytyczne jak przyznawać punkty albo za co odejmować??? Nie chodzi mi o attribuzione dei punteggi tylko np. ile się odejmuje za błąd ortograficzny albo interpunkcyjny itd...
Nikt się nie orientuje???
No wlasnie, tez chcialabym to wiedziec. A wiem tyle, ile napisali w "Linee guida CILS", a tam nie ma wlasnie tych "konkretow".
Jesli uda mi sie dokopac do tego, to dam znac.

Troche sie martwie, bo dlugo bylam nastawiona na CELI i jego strukture znam dobrze, rozwiazywalam sporo testow, ascolto i mowienie tez cwiczylam. Jednak w koncu zdecydowalam sie na CILS, ktory wydaje mi sie przystepniejszy, no i przekonal mnie tez fakt, ze mozna powtarzac kazda "mala czastke"... Mam nadzieje, ze ta zmiana decyzji wyjdzie mi na dobre.

Pozdrawiam!
Ciao a tutti! Ja też podchodzę do egzaminu CILS w grudniu, ech to już prawie za miesiąc. Zdecydowałam się na CILS 2, a w czerwxu mam zamiar zdawać CILS 3... Miejmy nadzieję, że nie będzie tak źle =) Pozdrawiam !
Njalepiej nie poprawić i zdać wszystko za jednym razem, zobaczymy jak to będzie ;)
Ile się już uczycie italiano?
przepraszam za literówki :D
Mam pytanie odnośnie prova orale (do kogoś kto już zdawał) - w pierwszej części egzaminator daje zdającemu do wyboru jakiś temat do dialogu. Moje pytanie brzmi: Czy zdający losuje temat czy wybiera to, co mu pasuje??? (czy widzi jakie są tematy??)
Nikt nie wie???
Z tego co pamietam, to czytalam gdzies, ze tematy sa do wyboru- ale czy to bylo w linee guida, czy tylko wiesc gminna ;) nie pamietam, wiec reki sobie za to uciac nie dam ;)))

Jak przygotowania do egzaminu?:) To juz mniej niz miesiac!! zaczynam sie denerwowac troche ;)

Pozdrawiam :)
wiec tak:
1 czesc:
a) efficacia comunicativa - fino a punti 2,5
b) correttezza morfosintattica - fino a punti 4
c) adeguatezza e ricchezza lesicale - fino a punti 2,5
d) ortografia e punteggiatura - fino a pnti 1

2 czesc:
a) fino a punti 2
b) fino a punti 4
c) fino a punti 2
d) fino a punti 1
e) registro/adeguatezza stilistica fino a punti 2

Pozdrawiam, ja zdaje cils 4
Ciao,
a czy ktos sie orientuje kiedy sa wyniki tego grudniowego cilsa zwykle? Ile miesiecy trzeba czekac?

Pozdrawiam :)
Czesc Wam wszystkim!ja tez jade na grudniowy egzamin z CILS B2, wiec sie spotkam z niektorymi z Was..pewnie i tak sie nie rozpoznamy, ale milo wiedziec, ze ktos tez jedzie.no i przy okazji sie przyłaczam do pytania Biancaneve, czy ktos wie kiedy beda wyniki i czy przychodzi powiadomienie poczta?
pozdrawiam z grodziska mazowieckiego
Temat przeniesiony do archwium.