Matura z włoskiego! Cuuudownie! :)

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao! ;) Jestem tu "świeża", więc na tę chwilę nie odpowiadam za nieświadome złamanie jakiegoś konwenansu tego oto forum, jednocześnie prosząc o wyrozumiałość. ;)
Ale przechodząc do sedna sprawy chciałam zapytać, czy jest tu jakiś szczęśliwiec, który podobnie jak ja zdaje w tym roku maturę z języka włoskiego? :) Jeśli tak, to chętnie go poznam...! ;)
Pozdrawiam Was wszystkich i ściskam serdecznie, licząc na odpowiedź! :)
Cześć :) Ja też zaliczam się do grona tegorocznych maturzystów. Wybrałam podstawę z włoskiego bo przeczytałam, że w 1 kolejności na AP (a tam chcę iść) biorą pod uwagę poziom podstawowy, ale teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłam bo większość osób piszących tutaj mówi, że wybrało poziom rozszerzony.
Ja nie miałam na tyle odwagi bo jestem samoukiem, wysyłają mnie na ustny do jakiejś innej szkoły,kosmos zupełny :P nie wiem jak to będzie. Życze powodzenia pozostałym maturzystom :) Damy rade :)
Ja tez wzięłam podstawę, bo w zasadzie nie potrzebuję zdawać języka na poziomie rozszerzonym. :) (Wystarczy, że zdaję polski i WoS ;)). A z jakiego jesteś miasta? Wiesz, ja mam tak samo, że będę zdawać ustnie w innej szkole (w krakowskiej XIII-tce)... :)
Aaa taka mała mieścina niedaleko Krk. Mi dziś dali odp. że ustny mnie czeka w V w Krakowie. A co zamierzasz po miejmy nadzieje dobrze zdanej maturce ?:)
Hm.. :) Jednak mimo wielkiej pasji, jaką jest dla mnie język włoski, raczej nie zdecyduję się na studia z nim związane... ;) Chociaż pewnie będę się asekurować złożeniem papierów np. na AP. :) Wolałabym studiować filologię polską, a w najlepszym przypadku myślę o prawie. :) A ile miałaś procent z próbnych matur? Ja z listopadowej 82%, a teraz z marcowej 88%. :) Chociaż chciałbym zdać (właściwie tylko dla aspiracji) tę właściwą maturę na więcej niż 90%, ale... jeśli mi się nie uda, to nie będę rozpaczać. Powiem szczerze, że nie chciałabym się spotkać na arkuszu z listem formalnym. :) Ty natomiast planujesz studiować filologię romańską? ;) Nie wiesz, jak dobrze należy napisać maturę, by się dostać? I jaki przedmiot jest jeszcze (oprócz języka) brany pod uwagę - język polski??? :)
Wiesz moja 'wspaniała' szkoła nie zadbała o to żebym mogła się sprawdzić. Robiłam sobie tą maturke tylko w domu. Ja chciałabym się dostać na filologie włosą/hiszpańską ze wskazaniem na tą 1 :P Wiem, że na AP biorą pod uwagę podstawę jezyka, później jest jeszcze rozmowa i test predyspozycji językowych. A oprócz tego chyba średnia ocen z polskiego,historii i j.obcego a dopiero w dalszej kolejności maturę rozszerzoną.
cze mam do Was pytanie jak długo uczycie się z włoskiego??
Ja teoretycznie przez trzy lata liceum! :) Ale praktycznie, to przez pierwsze dwa znałam tylko regółki tworzenia czasów i trybów, dopiero kiedy miałam styczność z językiem, będąc we Włoszech, zajarzyłam, o co biega i zaczęłam płynnie mówić! :) Ustny włoski (maturę) zdałam na 95% tak swoją drogą! xD
hej ktoś obiecał :-) zestawy :-)

moglibyście podawać zestawy :-) ja podam po 21 maja

:-) pozdrawiam :-)
ja mialam w poniedzialek egzamin rozszerzony:)i dostalam maxa czyli 20pkt:)
jak wylosowalam tematy,to sie przerazilam bo pierwsze zadanie bylo o wykorzystywaniu i maltretowaniu nieletnich(w tabelce:przemyt,porwania dla okupu i na organy,gwalty)a dugie zadanie(do wyboru)1-efekt cieplarniany(itp) a drugi temat latwiejszy bo o narkomanii:)
Hej, ja też zdałem na 20 punktów :) ale podstawową. BANAŁ!!!! a robiłem błędy gramatyczne. :) ludzie w komisji są super.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia