jaki BANK WYBRAC?

Temat przeniesiony do archwium.
czesc!:)

czy wiecie w jakim banku w Polsce najbardziej oplaca sie zalozyc konto walutowe, tak by potem moc wyplacac euro we Wloszech i nie placic zato jak za zboze? PKO chyba odpada...
jesli wiecie- podzielcie sie informacjami!
dzieki!
Ja mam konto w Millenium.Latwo sie zaklada, ale walutowego chyba tam nie maja, a jesli juz , to mozesz z niego korzystac tylko w Polsce.Poszukaj sobie w onecie "banki".Byla kiedys taka stronka z ofertami i cennikami poszczegolnych.
najlepszą chyba ofertę ma w tej kwestii City Bank. musisz otworzyc zwykly rachunek biezacy w zlotowkach, a do tego subkonto w euro. dostajesz do tego subkonta kartę. najwiekszy plus: niezaleznie od kwoty wyjmowanej w bankomacie we Wloszech placisz tylko 4 zl prowizji, a jesli trafisz na bankomat City (w Rzymie na przyklad są chyba 3) to nie pobierają wcale prowizji!! jedyna wada: za ten rachunek biezący pobierają miesieczną oplate, kilka zlotych, poza tym musisz miec chyba stale wplywy w zlotowkach. musisz wykalkulowac czy ci sie oplaca.

inna opcja: w wz wbk mozesz dostac karte kredytową rozliczaną w euro, placi sie za nia chyba 10 euro rocznie. jest na pewno prowizja pobierana od kazdej wyplaty z bankomatu.

pko sa nie ma zadnej opcji walutowego konta z kartą bankomatową. w kazdym banku mozesz otworzyc rachunek oszczednosciowy w euro, ale jesli chodzi o dostanie karty do takiego rachunku to jest bardzo malo ofert. city jest tu nielicznym wyjatkiem. ponadto w kilku chyba bankach jest mozliowsc uzyskania takiej walutowej karty kredytowej.

pozdrawiam!!
Kokosza Nell, Boni* - bardzo dziekuje !! Wielki cmok !:)
ja zapodalem studenckie konto z karta euro 26 w wbk i dobrze sie sprawdza..

pozdrawiam

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa