Polacy=przemoc wobec obcokrajowców???

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Chciałam Wam opowiedzieć coś przerazającego co wydarzyło sie wczoraj wieczorem.
Byłam w kinie w Katowicach na filmie La sconosciuta G. Tornatore. wraz z moja przyjaciółką i jej chłopakiem włochem. FIlm zrobil na nas wrażenie i po wyjsciu oczywiscie rozmawialiśmy o złym traktowaniu obcokrajowców we włoszech.
kolo godz. 23.00 czekaliśmy juz na przystanku na pl. Skargi, kolo Empiku(dla znajacych katowice)i chcielismy wracac do Sosnowca.
W pewnej chwili podchodzi do nas 3 chlopakow wiek kolo 22-30 lat. i pytaja sie o ogień mowimy ze nie palimy, podchodzą do Andreii(chlopaka mojej kolezanki) i odpowiada ze nie ma, jeden z tych 3 chłopaków usłyszawszy iż Andrea nie jest polakiem uderzył go bez namysłu " z główki" rozbijajac mu przytym okulary na twarzy i raniac go, i nastepnie zaczal go bic pięsciami..Andrea bronil sie oczywiscie, i po chwili jeden z kolegów zaczął "napastnika" odciagac.
Andrea ma rozwalone czolo i slady nad nosem i policzkach.
Dzwonilismy na policje, a tym 3 idiotom powiedzialam ze jesli do tego dojdzie ambasada wloska to dopiero beda miec problemy.
W poplochu zaczeli uciekac, policja przyjechala szukalismy ich ale niestety nie znalezlismy. Ale i tak zgłosilismy całe zdarzenie na komisariacie.
Byłam poprostu w szoku, jak tam mozna postepowac????!!!!! Bić kogos tylko że jest obcokrajowcem????? Nie można poprostu spokojnie wyjsc z domu w obawie aby nie dostac od kogos... Brak mi poprostu słów.
Mamy super ambasadorów polski, i co pomysli sobie obcokrajowiec w takiej sytuacji??? CHORY NARÓD!!!!!!!!!!!!!! i BEDZIE MIAŁ 100% racji.
Wczesniej o takich przypadkach słyszałąm tylko z opowiesci, ale po wczorajszym wieczorze naprawde wstyd mi jest za niektore osoby...
Polacy narzekaja jak to strasznie sa traktowani zagranicą, a sami jak traktują obcokrajowcow??
Obłuda, obłuda i jeszcze raz OBŁUDA.

P.s. chcialam powiedziec jeszcze, że nie chce abyście mnie źle zrozumieli nie uogulniam tu całego narodu polskiego, ale poszczególne jednostki...ale i pozostale osoby ktore widza taka sytuacje nie reaguja, tak jak bylo wczoraj...i to mi daje duzo do myslenia, myslenia w negatywny sposob o wielu polakach.

WIem iż mnie zlinczujecie, no ale coż... Proszę sie postawić w mojej sytuacji a zrozumiecie moj żal...

pozdrawiam

Marta
Dolcissimaa85 przecież to byli typowe menele
Dolcissimaa85 przecież to byli typowe menele
Dolcissima,a niby za co mialabys byc zlinczowana?
Nie bardzo zrozumiałem z tymi ambasadorami.
kasiu sam kiedyś bym o mało co nie oberwał od takiego idioty
Dolcissima,a prossima volta jak bedziesz w nocy ,o polnocy ,na ulicy i znajdziesz sie w podobnej sytuacji,to rozgladj sie dobrze dookola ,dla wlasnego bezpieczenstwa, krec glowa w prawo i lewo,bedac obserwowana przez kogos okazesz swa ruchliwoscia ciala, ze jestes czujna,a gdy ktos sie zblizy,nalezy tego kogos dobrze zlustrowac i patrzec mu prosto w oczy, caly czas prosto w oczy .To potafi potencjalnego napastnika odstraszyc.Mialam juz takie sytuacje w kraju i to dziala,zapewniam cie.Niestety takie czasy nadeszly,ze mlodzi sie nudza,popisujac swa agresywnoscia.Jedni sie nudza na ulicy,inni sie nudza w internecie.Bylyscie we 2 z kolezanka i zagranicznym gosciem,nalezalo dolozyc wszelkich staran celem zapewnienia mu bezpieczenstwa.Moj sposob jest sprawdzony.Polecam.Ocalilam w ten sposob wlasna skore,wlasna kase nie raz.Przykro mi z powodu waszego goscia.A mamy panstwo prawa jak twierdzi premier.
Ale znam również jedną osobę co wyrwała się z takiego towarzystwa. Inteligencją przewyższa nie jednego eleganckiego cudzoziemca. Te Jasie i inni Polacy powinni czerpać z niego przykład
Dolcissima ten atak nie byl rasistowski,spowodowany tym ,ze napastnicy uslyszeli obcy jezyk.Wg.mnie to atak chuliganski.Dobrze, ze nie bandycki,polaczony z okradzeniem,mialyscie duzo szczescia.
Wedlug mnie przypadek nie pisalas czy byli po alkoholu ale pwnie wracali z jakiegos baru po kilku i mieliscie pecha.A jezyk inny niz polski jeszcze bardziej sprowokowal idiotow do agresji.Zdarza sie ale nie sadze ze by to bylo w 100% rasiztowskie.chodzi o to ze dwie kobiety i jeden facet.I akurat na faceta padlo.Bardziej mozena to temu przypisac
bylam kiedys w podobnej sytuacji. na szczescie obylo sie bez rekoczynow. zle zrobilam bo niepotrzebnie troche sie wdalam w dyskusje z tymi debilami ale na szczescie udalo sie nam "ewakuowac" bez dalszych konsekwencji. najbardziej bylo mi jednak wstyd przed moim greckim znajomym.
a ja powiem,a raczej napisze tek.dzis rano polecial do domu do siebie moj fidanzato tez Andrea.mielismy "okazje" pewnego dnia w Bytomiu(obok Ktowic)zobaczyc jak sie rozwala przystanek tramwajowy doszczetnie!!!
Andrea zobaczyl tym razem Polske z troszke innej strony, bo wczesniej nie spotkalismy sie z takim czyms!
pijani kibic rozwalajacy przystaki, rzucajacy butelakmi na prawo i lewo, wulgarstwo do przesady, palenie papierosow i picie alkoholu w tramwaju itp.
wiedzialam wczesniej o przypadkach podobnych do tego, ktory opisala kolezanka i dlatego zawsze mowilam Andrea, ze lepiej sie nie odzywac...ahhh ta nasza polska tolerancja!
A gdzie byla w morde jeza policja w tym momencie w Panstwie Prawa /jak mawia nasz premier.Pytam sie ?Burdy po meczu malolaci nachlani,nacpani,a gdzie jest policja oplacana z podatkow ludzi pracy ? .Braki etatowe.
stokrotka nie widzisz że Mała znowu fantazjuje
Sytuacje takie, jak te opisywane tutaj, oczywiście nie świadczą o nas dobrze, ale dobrze byłoby zdać sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy wcale krajem, w którym skala przemocy wobec obcokrajowców jest szczególnie wysoka. W porównaniu na przykład z Niemcami a szczególnie z ich wschodnimi landami, jesteśmy oazą spokoju.
Na marginesie warto zauważyć że w Polsce nastąpił spadek liczby przestępstw na tle rasowym z 215 w 2000 r. do 172 w 2005. w Polsce rocznie popełnia się 1[tel]przestępstw na tle rasowym, podczas gdy w Niemczech 14 [tel].
To nic i tak jestesmy straszliwym homofobiczno-antysemicko-faszystowskim krajem.

Wrogie Polsce media specjalnie kreują taki wizerunek naszego kraju a rodzimi idioci i skurwiele (żeby daleko nie szukać...ze świata kultury..Kutz, Holland, Olbrychski)potwierdzają to z ochotą.
Racja to racja. I na dodatek jakie mamy zapóźnienia w stosunku do takich państw jak Włochy, Hiszpania, Grecja:
http://eumc.europa.eu/eumc/material/pub/ar06/ar_06_media_summary_pl.pdf
inf.2 odwal sie ok???!!! fanatazja to tylko i wylacznie twoja dobra strona!!!!
Anglicy twierdzą, że znacznie wzrosła przestępczość na wyspach przez Polaków.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Studia językowe