wybory 2007

Temat przeniesiony do archwium.
Dzien dobry pisze poniewaz zblizaja sie wybory do Polskiego Rzadu a chcialabym zaglosowac niestety jestem po za granicami kraju a mianowicie blisko Bloni a moje pytanie dotyczy gdzie bym mogla sie udac by oddac moj glos?
OBAWIAM SIE, ZE CHYBA SIE TROSZKE SPOZNILAS

Obywatele polscy na stałe mieszkający poza granicami kraju będą mogli wziąć udział w wyborach do Sejmu i Senatu RP wyznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 21 października 2007 r., jeżeli najpóźniej na 5 dni przed terminem wyborów (tj. do dnia 16.10.2007 r.) złożą wniosek do właściwego konsula o wpisanie do spisu wyborców.
To będą wybory do rządu????
Kurcze, jaki to człowiek zapóźniony w najnowszych informacjach.:)))
no co ty genio, nie wiedziałeś?
na pierwszym miejscu każdej listy jest kandydat na premiera.
Na kolejnych miejscach są kandydaci na:
2 Ministerstwo Spraw Zagr.
3. Min. Obrony Narodowej
4. Min. Edukacji
5. Min. Finansów
6. Min. Sprawiedliwości
jakoś tak to leci, skomplikowane to, więc sam się trochę pogubiłem!
..rzeczywiscie do rzadu !!! :D dobreee..nie zwrocilam na ta ciekawostkie uwagi :D:D
Cześć Zenobia, ja też dopiero po jakimś czasie poczułem, że coś mi w tej informacji "zgrzyta".:)
Czesc Geniu ;)
Jesli "blisko Bloni" oznacza, ze jestes blisko Bolonii - bedziesz mogla glosowac w konsulacie w Mediolanie na Corso Vercelli, 56, o ile mieszkasz stale we Wloszech (komisja wyborcza dopisze Cie w dniu wyborow; ordynacja sobie - a praktyka sobie, aby zapewnic konstytucyjne prawo do glosu). Jesli tylko chwilowo jestes we Wloszech, a z Polski wzielas zaswiadczenie z Twojej obwodowej komisji - rowniez dopisza Cie w dniu wyborow.

We Wloszech beda tylko trzy komisje wyborcze: Mediolan, Rzym i Catania (gdzie od niecalego miesiaca jest polski konsulat).
Pozdrawiam.
http://www.wloski.ang.pl/wybory21_pazdziernika_24943.html

juz sa chetni na 3 autokary.. ktos jeszcze ?!
- zalozenie butów 30 sek.
- spacer do lokalu wyborczego 600 sek.
- oddanie glosu 120 sek.
- ujrzenie niezadowolonej miny kaczora po wyborach BEZCENNE :D :D

:P
:P
:P
>>>>
- ujrzenie niezadowolonej miny kaczora po wyborach BEZCENNE
osiagalne, osiagalne :D :D
wspomnisz moje slowa :P
hmmmm ...usmiech w wykonaniu kacz....a ??? blagam tylko nie toooo !!!! :P :P
On ma powazne braki w uzebieniu i Bog jeden raczy wiedziec co tez tam sie jeszcze wyprawia w jego otworze gebowym..
Zalecalabym najpierw wizyte u dentysty, ktory duuzo juz w zyciu widzial i nie boi sie podjac tak extremalnego, ryzykownego wyzwania, a potem do logopedy marsz !!!
Tak, platformersom "poprawi" się po pani posłance z lepkimi rączkami.:))

http://prawica.net/node/8795
oj bez przesaaaaaaaaady funkcjonariusz CBA zawrocil kobiecie w glowie, zdaaarza sie ;D a "pisiorki" tez mieli\maja kilka czarnych owieczek :D
Wiec troche tolerancji ;)
Jaaaasne, zawrócił w głowie:D
Ale popis daje paskudna łapowniczka.
Genio na co stawiasz, na popis czy na polid? :)
Wybory według mnie nieznacznie wygra PiS, ale nie będzie miał możliwości samodzielnego rządzenia. Uważam, że po wyborach partia ta zostanie zasilona przez uciekinierów z prawej strony Platformy, wyjdą z niej za Rokitą.

Sojusz Platformy z LiDem jest bardzo prawdopodobny, chociaż osobiście nie wiem do czego mógłby być potrzebny, zarówno jednym, jak i drugim. Do bycia w opozycji nie jest potrzebne wchodzenie w koalicje "z rozsądku". Co innego, jeżeli koalicja ma służyć zdobyciu władzy, ale z tak bezbarwnym i bezideowym liderem, jakim jest Tusk, to niemożliwe.
Tragiczna wiadomość dla zwolenników PO:

Wygrana PiS to koniec zespołu Ich Troje?

"Wyjadę z kraju" - grozi na swoim blogu lider zespołu Ich Troje Michał Wiśniewski. Stanie się tak, jeśli październikowe wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość. Przemijający gwiazdor po "chorobie filipińskiej" Aleksandra Kwaśniewskiego zraził się też do ulubionego LiD-u, dlatego teraz "wybiera PO".
REKLAMA
czytaj dalej...

"Dla swoich antyfanów mam dobrą wiadomość - jeśli wygra PiS - wyjadę z kraju" - deklaruje w swoim blogu Wiśniewski. To oznacza koniec zespołu Ich Troje.

Michał pisze także o swoich sympatiach do Aleksandra Kwaśniewskiego, mocno jednak nadszarpniętych po "chorobie filipińskiej" - i dlatego ogłasza, że będzie głosował na PO.

Zachowujemy oryginalną pisownię z bloga:

"Od kiedy zachorował na filipinach i w szczecinie mylił sabę z moim rudim rudim prawie - uznałem to sam za przegięcie, stałem za lid-em a raczej poglądami mojej - murem, ale po debacie tusk - kwaśniewski/wiele celnych strzałów z każdej strony - wybieram PO" - obwieścił lider zespołu Ich Troje.
Jak będzie wyjeżdżał to niech zabierze ze sobą Kwaśniewskiego,zrobi wielką przysługę dla Polski.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia