Polska karta zdrowia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam was.Ja mieszkam we Wloszech i my mamy podwojne obywatelstwo dlatego mam pytanie jesli nie pracujemy w polsce to czy mamy prawo do polskiej karty zdrowia(Narodowy fundusz zdrowia) zameldowanie mamy tu i tam.
z Polski powinniscie sie wymeldowac jesli wyjezdzacie z miejsca stalego pobytu na dluzej niz 3 mies. za granice ,tak stanowi polskie prawo http://www.wloski.ang.pl/zameldowanie_w_Polsce_i_we_Wloszech_37516.html
powinniscie...nie znaczy musicie.. kto sie bedzie tego czepial.. no chyba, ze urzad skarbowy..
istniej przepis ze jesli w ciagu 6 ost mies dana osoba fizycznie mieszka wlokalu mozna ja wymeldowac' z urzedu'.Zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych organ wydaje decyzję w sprawie wymeldowania na wniosek strony. Ustawa nie definiuje pojęcia strony. Wobec tego należy przyjąć definicję strony zawartą w kodeksie postępowania administracyjnego (k.p.a.). Zgodnie z art. 28 k.p.a. \"stroną jest każdy, czyjego interesu prawnego lub obowiązku dotyczy postępowanie albo kto żąda czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek\".
literowki:istnieje przepis, ze jesli w ciagu 6 ost mies dana osoba fizycznie
NIE mieszka w lokalu mozna ja wymeldowac' z urzedu'
OK Sette, ale jesli nikt nie chce Cie wymeldowac specjalnie z mieszkania to co to kogo obchodzi gdzie mieszkasz i gdzie masz meldunek??
Tu kwestia jest inna: w Polsce karte dostaje sie jesli jest sie ubezpieczonym w Polsce.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe