zameldowanie a rejestracja auta

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem ob Polski ale mam tez Residenza w Italii, w Polsce mam mieszkanie i rodzine wiec przebywam tam ok 7 miesiecy w roku. Gdzie mam zarejestrowac samochod? Czy ktos moze mi doradzic?
Zwroc uwage na to, ze tam gdzie zarejestrujesz samochod, tam bedziesz musiala go ubezpieczyc.
Stawki ubezpieczenia we Wloszech, szczegolnie jesli jest to Twoje pierwsze auto, sa nieporownywalnie wyzsze.

PS: Czy mozna byc zameldowanym w dwoch miejscach jednoczesnie?
residenza IT + samochod PL http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/197845#post13[tel]PS na privie masz odpowiedz
O dzieki Sette, mi tez sie przydal ten link.
Konsulat RP.. wyjasnia ze kazdy ma 12 mies od pierwszego dnia residenza na przerejstrowanie samochodu..i rejestracja jest przypisana nie do auta a do osoby/ DEE jak mozesz to popraw..jesli trzeba :D
Ja juz zwariowalam calkiem od myslenia nad tym co lepsze, a moze w dowodzie ja i mama? Mama ma zameldowanie w Polsce i to samo nazwisko. Ale obawiam sie troche w razie wypadku???? Jakies upowaznienie notarialne???
A jesli chodzi o zameldowanie to mozna jednoczesnie w 2 krajach, tam mam mieszkanie własnosciowe, mame i syna, tu męża Włocha i prace- sezonowa-ok 4 miesiace w roku, nie ma ponoc przepisu ze musze sie wymeldowac w Polsce ,
Jezeli jestes zameldowany we wloszech i samochod stoi na ciebie to musisz przerejestrowac samochod na wloskie tablice ,jezeli uplyna juz rok od pierwszego zameldowania to policja ma prawo ci go zatrzymac na trzy miesiace plus mandat ............jezeli samochod stoi na osbobe nie zameldowana we wloszech to mozesz jezdzic ile chcesz....
zameldowanie w polsce masz stale a we wloszech mamy tyklo tymczasowe bedac obywatelami polski......
Cytat: slonce_poludnia
Zwroc uwage na to, ze tam gdzie zarejestrujesz samochod, tam bedziesz musiala go ubezpieczyc.
Stawki ubezpieczenia we Wloszech, szczegolnie jesli jest to Twoje pierwsze auto, sa nieporownywalnie wyzsze.

PS: Czy mozna byc zameldowanym w dwoch miejscach jednoczesnie?
Samochod nabyłam z salonu samochodowego i wydali mi dokument tymczasowy-tzw Attestazione di formalita in corso-czyli Trascrizione atto di vendita per passaggio di proprieta, tłumacząc na nasze dokument tymczasowy ktory pozwala mi sie poruszac autem w trakcie trwania formalnosci przerejestrowania. Ma ważność 60 dni, polisa jest na mnie,wykupiona na rok-360 euro za 6 miesięcy!!!!!!!!!!We Włoszech przez 60 dni moge jezdzic spokojnie, potem musze zarejestrowac, ale ja za 10 dni jade do Polski oi chciałam tam zarejestrowac, mam nadzieje ze sie uda, na mienie przesiedlencze nie bo trzeba zeby byl moja własnoscia najmniej 6 miesiecy. Nadmieniam ze lecę samolotem i tablice w walizce, jak sie nie uda to wroce do Italii i zbankrutuje bo tu passaggio to najmniej 400 euro, potem jakies podsatki co rok to 140 , no i 720 za OC-bankrut totalny albo pieszo!!!!!!
chciałam napisać PODATKI a nie podsatki, z tego liczenia to mi sie klawisze mylą.
caro beatko jak masz znajomosci ze ci ktos przeglad podbije bez samochodu to nie bedziesz mial zadnych problemow.....ale powinnas najpier zrobic we wloszech demolizione per esportazione nie potrzebne ci sa tablice wloskie w polsce
beatko ja w zeszlym roku to zrobilam potrzebne sa okolo 2 tygodni na wszystko ......ale bez demolizione per esportazione nic nie bedziesz mogla zrobic......i jest jeszcze do zaplaty akcyza w polsce ....to zalezy od samochodu....ja zaplacilam ponad 6000 tys zl ....ale i tk sie oplaca bo teraz place tylko 130 euro rocznie za ubezpieczenie.....
edytowany przez renatamaria22: 03 maj 2012
Cytat: SettediNove
Konsulat RP.. wyjasnia ze kazdy ma 12 mies od pierwszego dnia residenza na przerejstrowanie samochodu..i rejestracja jest przypisana nie do auta a do osoby/ DEE jak mozesz to popraw..jesli trzeba :D

a gdzie tak jest? we wloszech rejestracja przypisana jest do auta.
Cytat: mua-mua
Cytat: SettediNove
Konsulat RP.. wyjasnia ze kazdy ma 12 mies od pierwszego dnia residenza na przerejstrowanie samochodu..i rejestracja jest przypisana nie do auta a do osoby/ DEE jak mozesz to popraw..jesli trzeba :D

a gdzie tak jest? we wloszech rejestracja przypisana jest do auta.

To w Polsce zmieniane są tablice rejestracyjne wraz ze zmiana właściciela, we Wloszech rejestracja przypisana jest do samochodu. Oczywiscie jeśli to pierwsza rejestracja na terenie Włoch, to polskie tablice zostają zamienione na włoskie.
witam
Podepne sie pod temat :)
Mam residenze we Wloszech (jeszcze :) ) ale jestem juz w PL Planuje zakup auta w IT i chcialbym je tam zarejestrowac ale chyba to beda wyzsze koszty :/
po zakupie auta i chceci wrocenia nim na kolach do PL i rejestracji w PL jakie czekaja mnie koszty?
tablice kartonowe zdaje sie 20 euro Cos wiecej jesli chodzi o wloska strone biurokracji?
jak te koszty wygladaja w PL Z tego co slyszalem koszt w granicach 1[tel]zl razem z tlumaczeniem Prawda to?
Bardzo prosze o odpowiedz Zalezy mi na czasie
Long way dowiedz sie dokladnie ale koszty sa duzo wieksze , tlumaczenie to biora 80 zl za strone , podatek ekologiczny ja placilam 500 zl
akcyza do zaplaty zalezy ona od pojemnosci silnika i rok auta ja zaplacilam 6000 zl ......czekasz na dowod twardy okolo 30 dni
long jeszcze we wloszech musisz wyrejestrowac auto to kosztuje okolo 50 euro ,tablice kartonowe 35 placilam ,dowiedz sie z ubezpieczeniem jak zrobisz bo we wloszech nie bardza chca dawac na kartonowe tablice
Temat przeniesiony do archwium.