Cas.sa.colf - dodatkowe ubezpieczenie

Temat przeniesiony do archwium.
- zapewnia ono dzienne diety za hospitalizacje, zwrot za "ticket" itp. Czy moglby mi ktos wytlumaczyc , co to oznacza w praktyce? Czeka mnie pobyt w szpitalu.
Oznacza to, ze za każdy dzień pobytu w szpitalu otrzymasz pewna kwotę, a koszty ewentualnych opłat za świadczenia zdrowotne (ticket) zostaną Ci zwrócone. Tutaj znajdziesz dokładne informacje na temat tego, jak otrzymać zwrot kosztów:

http://www.cassacolf.it/modelli/prestazioni1.aspx?ID=29
Bardzo dziekuje Dee! Jesli dobrze zrozumialam, to za np 5 dni pobytu w szpitalu i 10 dni zwolnienia poszpitalnego otrzymam 300 euro. Otrzymam tez zwrot za "ticket" za analizy, ktore musialam zrobic przed pojsciem do szpitala. Moja znajomosc jezyka nie jest jeszcze dostatecznie dobra wiec musze sie upewnic, czy dobrze to zrozumialam.
Mam jeszcze pytanie. Czy kwote, ktora otrzymam bede musiala uwzglednic w zeznaniu podatkowym za ten rok?
Dzieki jeszcze raz!
Cytat: marii4
Jesli dobrze zrozumialam, to za np 5 dni pobytu w szpitalu i 10 dni zwolnienia poszpitalnego otrzymam 300 euro.

5 dni w szpitalu x €20 = €300
10 dni zwolnienia x €20 = €200
RAZEM: €500

Cytat: marii4
Otrzymam tez zwrot za "ticket" za analizy, ktore musialam zrobic przed pojsciem do szpitala.

Zwrot opłat (ticket) dotyczy jedynie badan specjalistycznych "z wyższej polki" (alta specializzazione), tu masz ich wykaz:

http://www.cassacolf.it/modelli/normativa1.aspx?ID=41

Cytat: marii4
Czy kwote, ktora otrzymam bede musiala uwzglednic w zeznaniu podatkowym za ten rok?

Nie jest to dochód, a coś w rodzaju zwrotu kosztów, wiec nie uwzględnia się go w zeznaniu. Pamiętaj, ze koszty badan i wizyt lekarskich nie pokrywane przez Cassa Colf możesz sobie odliczyć od podatku, wiec zbieraj rachunki i faktury! :)
Dee, dzieki jeszcze raz ale chyba popelnilas blad bo 5x 20euro = 100. Ach... ten upal!!!!
Ha, dobrze, że za moich czasów matura z matematyki nie była obowiązkowa! ;)
Za "moich czasow" niestety byla obowiazkowa ale i tak do dzis nie wiem jak sie sprowadza ulamki do wspolnego mianownika :D Za to tabliczke mnozenia mam wykuta na blache. W moich czasach, na odwrocie zeszytow w kratke, wydrukowana byla wlasnie tabliczka mnozenia. Bardzo przydatne. Bledy ortograficzne trzeba bylo poprawiac, przepisujac slowa poprawnie po sto razy do specjalnego zeszytu.
Jesli uda mi sie odebrac pieniadze z cassacolf, zdam relacje. Moze komus sie przyda, choc czuje, ze to bedzie nastepna " droga przez meke".
usmialam sie!
Colf: Prawa pomocy domowej w przypadku choroby

http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/nasze-sprawy/1777-colf-prawa-pomocy-domowej-w-przypadku-choroby-.html
Dee ! Pomocy! Jestem juz po szpitalu i dzisiaj mam odebrac od lekarza rodzinnego zwolnienie na dalsza rekonwalescencje, no i jest problem.............. Jaki typ zwolnienia ma byc dotarczony do casacolf? Certificato telematico czy certificato semplice? Niestety nie mam sie gdzie dowiedziec dzisiaj bo z uwagi na ferie wszystkie sindacati sa zamkniete do konca miesiaca. W teleinformacji Inps nic nie wiedza a ja dzisiaj musze to zwolnienie odebrac bo potem nikt mi go nie wystawi z wczesniejsza data przeciez. No to mam wypoczynek poszpitalny, nie ma co, same nerwy.
Moze cos wiesz Dee?
W informacji zawartej na stronce napisano, ze mam dostarczyc wypis ze szpitala i certificato medico. nie wspominajac w jakiej formie ma byc to certificato di covalescenza. Do godz 17, 30 musze to wiedziec bo inaczej ze zwolnienia nici.
Zazwyczaj lekarz wydaje wydruk z zaświadczenia lekarskiego przekazanego do INPS (certificato telematico), wiec poproś go o jego wydanie, w razie gdyby się nie kwapił. Wytłumacz, ze potrzebujesz zwolnienia lekarskiego do ubezpieczenia, nie sadze, by robił problemy.

PS. W razie tego typu pilnych spraw możesz pisać na maila, wtedy na pewno od razu przeczytam (d.deelaylah(at)gmail.com).:)
Wielkie dzieki Dee! Nie ma problemu z wystawieniem zwolnienia jakiego potrzebuje, tylko lekarz nie wiedzial dzisiaj rano, jakie jest mi potrzebne do casacolf.. Zaraz do niego ide.Dzieki !!!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

studia we włoszech