podatki

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do Was pytanie czy ktos jako badante korzystal z ulg w podatku dochodowym.Chodzi mi czy mozna odliczyc zakup mieszkania w Polsce lub jakis odpis na meza.Jakie sa potrzebne dokumenty jesli mozna to odliczyc w zeznaniu rocznym tu w Italii.
Nie możesz odliczyć zakupu mieszkania w Polsce, a jeśli mąż jest na Twoim utrzymaniu, to możesz zaznaczyć to w odpowiednim miejscu zeznania podatkowego (formularz Unico), gdyż przysługuje Ci odliczenie (nazywa się to detrazione per coniuge a carico).

Wykaz ulg podatkowych przysługujących w 2013 roku przedstawiłam tutaj:

http://deeoswajawlochy.blogspot.it/2013/04/odliczenia-i-ulgi-podatkowe-w-2013-roku.html
Cytat: Igla58
Mam do Was pytanie czy ktos jako badante korzystal z ulg w podatku dochodowym.Chodzi mi czy mozna odliczyc zakup mieszkania w Polsce lub jakis odpis na meza.Jakie sa potrzebne dokumenty jesli mozna to odliczyc w zeznaniu rocznym tu w Italii.

Mozesz skorzystac ze znizki na meza, jesli jego roczny dochod nie przekroczyl 2841 euro. Przy skladaniu zeznania podatkowego, nie musisz tego w zaden sposob udowadniac (ewentualnie w przypadku kontroli ze strony AE) i nie sa wymagane zadne dokumenty (aczkolwiek lepiej wyrobic mezowi wloski codice fiscale).

Uwaga! Jesli jestes zameldowana we Wloszech i posiadasz nieruchomosci zagranica, POWINNAS zaplacic od nich podatek, tzw. IVIE...
Dziekuje bardzo za odpowiedz.