Instytucja promująca kulture włoska ???

Temat przeniesiony do archwium.
Drodzy studenci italianistyki i wszyscy znajcy doglebnie kulture wloska i wloski jezyk:
Czy mozecie mi podac nazwe glownej instytucji wloskiej promujaca kulture wloska w swiecie?
Np. jesli chodzi o kulture:
Brytyjska mamy the British Council
Francuska mamy Alliance Française
Niemiecka mamy Das Goethe-Institut

Potrzebna mi nazwa podobnej instutucji we Wloszech i promujacej kulture Wloska poza Italią. Przy czy podkreslam, ze chodzi mi o glowna. Nigdzie jakos nie moge tej odpowiedzi znalezc...
chyba mozna tak nazwac Wloskie Instytuty Kultury,
http://www.iic.pl/
Bonia: czy to instytucja Miedzynarodowa?
Moje najnowszesledztiwo wykazuje 2 najwazniejsze instytucje:
Instituto Cervantes,
Instituto Italiano di Cultura,
ktory jest bardzoej podobny w funkcji to tych wyzej wymeinionych?
instituto cervantes jest hiszpanski. wydaje mi sie ze instituto italiano di cultura mozna porownac wymienionych instytucji. ale ekspertem nie jestem ;)
ok znalazlam chyba to o co ci chodzi:
Włoski Instytut Kultury w Krakowie stanowi sekcję Instytutu w Warszawie i jest jedną z 93 tego typu placówek kulturalnych działających na całym świecie. Działalność Instytutów kierowana jest - we Włoszech przez Biuro II Departamentu Promocji i Współpracy Kulturalnej (DGPCC) w ramach Ministerstwa Spraw Zagranicznych Włoch - natomiast poza granicami Włoch Instytuty pracują pod zwierzchnictwem włoskich Ambasad i Konsulatów, właściwych dla danego terytorium.
Ustawowym celem działania Włoskiego Instytutu Kultury jest promocja języka i kultury włoskiej poza granicami kraju w celu pogłębiania wszechstronnej wiedzy i współpracy kulturalnej między narodami w ramach stosunków międzynarodowych utrzymywanych przez Włochy z innymi państwami.

to z krakowskiej strony instytutu
dzieki Bonia!!! Zlota jestes rybka!

a jak sie to po wlosku zowie? Bo ja sobie musze to znalezc w USA, bo tutaj chce studowac wloski w jakism najlepszym instytucie...
Chyba znalazlam to jest wlasnie:
Istituto Italiano di Cultura

Dozgonne dzieki!!!!!!
Temat przeniesiony do archwium.