Włochy jest krajem...?

Temat przeniesiony do archwium.
Jak uwazacie czy Italia w dobie XXI wieku jest krajem religijnym czy nie?? Ile młodych ludzi wierzy w Boga i praktykuje chodzenie do koscioła i przyjmowanie sakramentów?? Bardzo mnie ciekawia opinie na ten temat zarówno polaków jak i Włochów:) Pozd. Wiesiek
niby to baaardzo katolicki, religijny kraj, ale w głebi to bzdura! Mało kto tam chodzi do koscioła... Zapytaj sie Włocha gdzie jest kosciół to zrobi dziwną mine, jakbyś sie pytał o niewiadomo co. Kojarzy nam sie Włochy: Papież, kościoły, chrzescijanie, sami swieci....Młodzież hm.. tragedia ja sama ucze mojego chłopaka chodzenia na niedzielna msze, ale mało to daje...;) Jesli pójdą do koscioła raz na miesiąc to cud! Niewiem jak inne regiony, ale tak jest na południu, wiec na połnocy chyba tym bardziej....
Pozdrawiam;)
dlaczego tragedia? zalezy kto jak na to patrzy ... u mnie w tym roku (w zeszlym zreszta tez) nawet z koleda nie chodzili) owszem moze do kosciola chodzi o wiele mniej ludzi ale za to dzieci jak nie maja co z popoludniem zrobic to ida na parafie bo sa i boiska i kawiarnie i kursy organizuja, nie tak jak w Polsce gdzie tylko umia z tacy zbierac...
Zgadzam sie spotkałem sie kilka razy z Włochami o róznych pogladach bo znam takich którzy chodza prawie codziennie i wogóle bardzo mocno wierza ale i nam tez taklich którzy chodza tylko bo rodzice praktykuja. Wszystko zalezy od ludzi. MOzna by sie zastanawiac dlaczego tak jest? kraj który jest mozna powiedziec kolebka chrzescijanstwa ma tak bardzo mało osób którzy wierza kosciołowi i przez niego w Boga?? Kosciół jest przeciez niczym bez Chrystusa!. Pozd. wiesiek
Nie sa po prostu tak slepo zapatrzeni na czarnych jak polacy (chociaz ostanio niektorzy zaczeli przecierac oczy).