Dzien Kobiet

Temat przeniesiony do archwium.
...Ja wiem, ze to u jakies wymysly komunistyczne, ale czy we Wloszech maja cos na wzor naszego Dnia Kobiet????
Tak Festa della donna...8 marza i nie uwazaja tego za komunistyczne, chyba najczesciej daje sie kwiaty mimozy...ale chyba w tym roku nie zakwitna...
Dlaczego wymysł komunistyczny....w/g mnie to bardzo piękny dzień,może tylko znany bardziej z czasow PRLu tylko dlatego ,ze raczej obowiązkowo kobitki w zaklądach dostawaly :kwiatka"Gozdzika " czy rajstopy,czekolady czy kawa ale dlatego ,ze normalnie to bylo to ciężko dostać.
A we Wloszech o tyle milszy ,ze "Mimoze" dostaje rownież kobieta kobiecie...hihi...ale i tak zawsze milo dostać jest kwiatka....
8 marca- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET. nie wiem dlaczego niektorzy uważają to święto za "komunistyczny wymysł". We Włoszech to bardzo popularne święto. Wszystkie kobiety dostają mimozy tak jak w Polsce kiedyś gożdziki. Ale my teraz wolimy walentynki...
sprostowanie do tekstu powyżej ...Mimoze daje kobieta kobiecie...hihi..
Dzieki za wszystkie wpisy.
SPROSTOWANIE: Napisalam "wymysl komunistyczny" poniewaz w POLSCE o kobietach przypomniano sobie dopiero po II wojnie swiatowej i swieto to stalo sie bardziej narzedziem socjalistycznej propagandy, niz rzeczywistym dowodem szacunku dla "plci pieknej". Swieto to moze kojarzyc sie z przymusowymi akademiami i gozdzikami. Oczywiscie, wiem, ze tradycja obchodzenia tego swieta sciega az starozytnisci....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa