czy wszyscy biorą kaucje za mieszkanie?

Temat przeniesiony do archwium.
hejka :-)
czy wynajmujac od kogos mieszkanie trzeba wpłacac jakąs kilkumiesieczna kaucję? ktos mi powiedział ze wynajmujac lokal o nawet małym standardzie np za 500 euro trzeba wpłacic kaucje na poczatek w wysokosci około 3 tys euro.......czy spotkaliscie sie z czyms takim? bardzo zalezy mi na odpowiedziach
pozdrawiam
Zazwyczaj wlasciciel bierze kaucje w wysokosci kwoty wynajmu, czyli jesli mieszkanko kosztuje 500 euro, to prawdopodobnie bedziesz musiala mu zaplacic drugie tyle kaucji. Kaucja czasami jest w wysokosci dwoch miesiecy wynajmu.W tym przypadku byloby to juz 1000 euro, Zalezy to od wlasciciela i od jego postanowien i zwyczajow. Nigdy nie spotkalam sie z mozliwoscia wynajecia czegos bez wplacenia kaucji. W sumie osoba, ktora wynajmuje mieszkanie jest najczesciej osoba mu obca i nie musi jej ufac. Kaucja powinna zostac zwrocona jesli opuszczasz mieszkanie/pokoj zgodnie z warunkami umowy (najczesciej nalezy wlasciciela powiadomic miesiac wczesniej o planowanej rezygnacji z mieszkania, a nie z dnia na dzien) i jesli nic nie zostalo zepsute, zniszczone.

Jesli mieszkania szukasz przez agencje wowczas oprocz kaucji musisz zaplacic prowizje agencji, najczesciej w wysokosci jednomiesiecznego wynajmu.
UWAGA!!! Sa agencje nieruchomosci, ktore pobieraja mala prowizje w wysokosci ok 150 euro, np. casa veloce. Potem daja numery tel. do wlascicieli mieszkan. W praktyce to jedne wielkie oszustwo!! Nie dajcie sie oszukac! W rzeczywistosci mieszkania te sa albo wynajete od dawna, albo cena jest inna niz w ogloszeniu, badz nawet sa to numery nieprawdziwe. Np. odbiera jakas staruszka i mowi, ze ona nigdy nie miala do wynajecia zadnego mieszkania i ze to pomylka!!!! Zenujace!!
ja spotkalam sie najczesciej z 3-miesiecznymi kaucjami + czesto 3 pierwsze miesiace z gòry. jesli podpisujesz umowe wynajmu to najczesciej wypowiedzenie powinno sie dac 6 miesiecy wczesniej (w przypadku tzw. umowy 4+4), ale mozna sie tez dogadac z wlascicielem

 »

Pomoc językowa