Włoskie zabytki-pomoc do krzyzowki :)

Temat przeniesiony do archwium.
witam :) ucze sie włoskiego dopiero rok i szczerze mowiąc nauczycielka taka srednia wiec umiem niestety mało... :( zgłosiła nas do konkursu na jakąś krzyzowkę o zabytkach włoskich i musi byc conajmniej 20 haseł.... proszę o jakie kolwiek pomysły co mogło by się znaleźć w takiej krzyzowce :)
np. coloseum, forum romanum, panteon ale jeszcze mi trochę tego brakuje, wiec szukam pomocy w roznych źródłach :) i hasło do tego czyli np. miejsce w starozytnym rzymie gdzie odbywały sie zawody sportowe itd... tylko to po włosku... wiec jesli bylibyście łaskawi choc troche pomoc bylabym wdzieczna :)
Jesli dobrze zrozumialam chodzi tylko o zabytki Rzymu??no jest ich sporo moze zaczne wymieniac a ty zobaczysz czy cos pasuje

>Circo Massimo (jesli sie nie myle to wlasnie tutaj sie odbywaly zawody sportowe w starozytnym rzymie
>łuki triumfalne-Arco di Constantino jedno z najwazniejszych jest ich wiele trudno wymienic wszystkie
>Colonna Traiana
>Campidoglio
>Fontana di Trevi
>Castel San Angelo
>Catacombe di Domitilla
>bazyliki-basilica di Santa Maria Maggiore,Basilica di San Giovani Laterano,Basilica di San Paolo (fuori le mura) Basilica di San Pietro
>Monumento a Vittorio Emanuele II (popularnie miejsce to jest zwane Piazza Venezia od pałacu Veneckiego ktory znajduje sie w poblizu)
>Palazzo del Quirinale (w dawnych czasach byla siedziba papiezy,pozniej rodziny krolewskiej a obecnie siedziba prezydenta Republiki Włoskiej)
>Piazza Navona(trzy słynne barokowe fontanne) Piazza del Popolo,piazza Spagna
>Terme di Caracalla
jesli bedziesz jeszcze cos potrzebowala pisz chetnie pomoge:) teraz bede zmykac wroce gdzies okolo 21.30 pozdrawiam Iwon:)
>np. coloseum, forum romanum, panteon ale jeszcze mi trochę tego brakuje,

no faktycznie, trochę brakuje.

wpisz w wyszukiwarkę "zabytki Rzymu", to będziesz mieś haseł na parę krzyżówek, a przy okazji czegoś się o tych zabytkach dowiesz
zabytki nie tylko rzymu, chodzi o całe włochy ogolnie :)
tylko jeszcze jak po włosku zapytać o to o co mi chodzi??? bo przeciez jakaś wskazowka musi byc :] dzieki narazie za tyle :) jak ktoś coś jeszcze zna i ma pomysł jak o to zapytac czy na to naprowadzic to bardzo proszę ... :)
3majcie sie :)
Ja bym Ci radziła zrobić krzyżówkę "Dove si trova" (gdzie sie znajduje), dać jako hasła krótkie opisy zabytków (ściągnięte z internetu :))), a zadaniem rozwiązującego będzie wpisanie nazwy miejscowości, gdzie ten zabytek jest.
Np. strona http://www.visitalia.it/index-italian.htm

wybierz z mapki jakiś region, np ten gdzie znajduje się Rzym, otworzy ci sie strona "Regione Lazio" i tam kliknij "monumenti storici"
Teraz wybierasz prowincję np citta di Roma, otwiera się strona z zabykami rzymskimi i np trzeci z brzegu zabytek, przepisujesz sobie gotowe hasło:

dove si trova -
ARCO DI TITO, Costruito al tempo di Domiziano in memoria delle vittorie riportate sui giudei e culminate con la distruzione di Gerusalemme

wracasz do mapki, wybierasz inny region, żeby był różnorodność

i masz krzyżówkę - paluszki lizać!
Temat przeniesiony do archwium.