Matura 2012

Temat przeniesiony do archwium.
31-45 z 45
| następna
w angielskim słowa it's you're i'll itp sa liczone za 2 słowa it is, you are, i will wiec moze i we włoskim ale nie jestem tego pewna...
1 zad. twoja kolezanka nie przygotowała sie do egzaminu z powodu choroby, chmurki: zaproponuj pomoc, termin egzaminu, leczenie, objawy... 2 zad. na zdjeciu rodzina (3 kobiety) przygotowujaca sie do kolacji to byla wigilia bo byla choinka swiece prezenty - co oczekujemy od imprez (powiedziałam ze prezentów i ze mozemy porozmawiac z rodzina, zblizyc sie do siebie). opisac moj wypragniony prezent który dostałam, kolejnego nie pamietam.... 3 zad. 3 obrazki z ubraniami i wybrac odpowiednie do teatru no i oczywiscie dlaczego... pyt. czy chodze czesto do teatru? według mnie jak sie ubieraja polacy? i dlaczego młode dziewczyny chca byc modelkami... + pyt poczatkowe. gdzie spedzam wakacje a reszte nie moge sobie przypomniec.... ale znam poniekad z opowiadan dziewczyn co było na innych opisac?
Jako JEDNO. Pytaliśmy naszej Pani od włoskiego :P Moja maturka 28/30 :)
Ja miałam:
zadanie 1. Wyjeżdżasz do pracy za granicę i masz rozmowę z pracodawcą. Musisz poruszyć 4 kwestie: Co umiesz robić,godziny pracy,wynagrodzenie, jakie będą Twoje obowiązki.
Zadanie 2. Dwie dziewczyny siedzą w w jakiejś restauracji i jedzą frytki,pija colę. Pytania: Dlaczego poszły do tej restauracji i opowiedz jakąś historię w której Ty i Twój znajomy musieliście przygotować coś do jedzenia.
Zadanie 3. 3 rodzaje domów wybierz w którym chciałabyś mieszkać z rodziną. I pytania : Dlaczego fajnie jest mieszkać w domu jednorodzinnym i drugie : Dlaczego ludzie z miasta wyprowadzaja się na wieś.
dużo jest tych zestawów do losowania? zaczynam się coraz bardziej bać :(
wiem ze z polityki było pytanie. dlaczego młodzi ludzie nie interesuja sie polityka? był obrazek na którym prawdopodobnie był Tusk i kilka innych polityków. z ochrony srodowiska w 3 zad. był globus na jednym na drugim ziemia i cos jeszcze no i wybrac pewie plakat promujący. w jakim zestawie było pytanie na temat zdrowego tryby zycia i co musimy robyc zeby prowadzic taki tryb. cos było tez o powodzi... a wiekszosc zestawów to były ze sklepami centrami handlowymi + targ i wybrac np. gdzie lubimy robic zakupy... pamietam jak ktos mi opowiadał ze miał dziewczyny z telefonami i torbami z zakupami. poprowadzic rozmowe typu zaprosic kolezanke na impreze albo inne zeby zachecic kolezanke do pójscia gdzies tam.... tyle sobie przypomniałam... zestawów wydaje mi sie ze jest 50. a była tez rozmowa na temat reklamacji, albo tez o złodziejach i pyt dlaczego młodzi ludzie kradna?...
U nas zestawy nie były specjalnie trudne.
no i jak poszło ? ja strasznie zamuliłam bo chyba bede miała więcej niz 300 słów z rozprawki a nie wiedziałam co poskreślac bo wszystko mi sie waznie wydawało.... :(
u mnie chyba nawet nieźle :) ale to się okaże przy wynikach, mam taką samą sytuację, ja pisałam opowiadanie i zanim doszłam do punktu kulminacyjnego to naliczyłam 200 słów. Ale to zabierają tylko 2 punkty za forme więc mogę się z tym pogodzić :) znalazł ktoś gdzieś odp do rozszerzonej ?
251 słów mi wyszło :P ja nie znalazłam :(
http://natablicy.pl/matura-2012-z-cke-jezyk-wloski-poziom-rozszerzony-co-bylo-na-egzaminie-jak-wam-poszlo,artykul.html?material_id=4fbdc5c09a22dd8e7b000000

tutaj tylko porównują wyniki ale może się przyda ;)
dzięki! własnie myślę, że jeśli za rok pójde w swojej szkole językowej na kurs przedmaturalny to bez problemu ogarnę :)
jezeli ma sie powyzej 300 to zabierja 4 pkt.
a co po maturze? może kurs włoskiego w Rzymie :)
http://www.ef.pl/ils/destinations/
Przestańcie się tu reklamować, spamerzy. Wystarczy!
Temat przeniesiony do archwium.
31-45 z 45
| następna

« 

Życie, praca, nauka