zrozumieć piosenki

Temat przeniesiony do archwium.
hej, mam pytanie do osob znajacych juz nieco jezyk wloski. wlasnie zabieram sie za nauke wloskiego. poki co sama. zobacze jak mi pojdzie... lubie ten kraj, kulture, dlatego mam chec do poznania jezyka. w szczegolnisci lubie wloska muzyke, erosa ramazotti przede wszystkim;) marze o tym by rozumiec w miare slowa jego piosenek. jak myslicie ile czasu - tak mnie wiecej - trzeba na to?? zaczynam z ksiazka ponsa wlsoki w 3 miesiace.
czy trudne sa te piosenki? i czy warto by bylo - bedac na poziomie poczatkujacym - juz zaczac tlumaczyc te teksty ze slownikiem?? tak mnie kusi cos takiego, ale nie wiem czy tym samym nie popelnie duzego bledu i nie zniechece sie do nauki bo bedzie to zbyt trudne...
napiszcie c sadzicie. dzieki
cześc kogucik, piosenki włoskie sa rzeczywiście piekne i nie dziwię się, że chciałabys je zrozumieć. Też uwielbiam Erosa i jego teksty. Personalnie uważam,że najpierw powinnaś jednak przerobić ten trzymiesięczny "książkowY' kurs, a potem uczyć się dalej i równolegle powoli, powoli próbować tłumaczyć piosenki. nie znając nawet podstaw tego języka byłoby ci bardzo trudno. pozdrawiam
Hej! Jak cie ciagnie do tłumaczenia piosenek to znaczy, że nauka sprawia ci przyjemnosc, a wiec... szybko nauczysz sie włoskiego :)
Piosenki niestety nie składadaja sie z samych słowek, ale poszczególne wyrazy, tytuły mozesz śmiało tłumaczyc sobie już teraz.
Zacznij moze od prostych piosenek z lat 60-tych. A tłumaczenia Erosa znajdziesz oczywiscie u nas , miedzy innymi tu:

http://www.wloski.ang.pl/Eros_Ramazzotti_teksty_piosenek_z_tlumaczeniami_2139.html
dzieki fiorellina;) nie wiem czy szybko naucze sie wloskiego, ale zobaczymy;) wlasnie zabieram sie za rodzajniki, potem pare odmian czasownikow, osoby w lp i lm, rzeczowniki - troszke z piosenek... nie wiem czy to dobra kolejnosc... zobaczymy czy da rezultaty. troche sie boje, ze popelnie jakis blad w nauce /bo uczyc sie bede samodzielnie/ i ze sie zniechece:/ niestety jest to z pewnoscia ryzyko samodzielnej nauki.
z drugiej strony nauczyciele tez sa rozni...
a Ty na jakim etapie jestes? dlugo juz sie uczysz?
No.. ucze sie juz troche, i własnie jestem na etapie, że "nic nie umiem" ;-)
Samodzielna nauka jezyka - to jest wyzwanie! Niech ci idzie jak najlepiej i nie zniechecaj sie!! Poszukaj w wyszukiwarce tematów związanych z nauka wloskiego - jest tego sporo, co jakis czas ktos rzuca taki temat. Znajdziesz tam mnóstwo linków do słowników i stron ułatwiajacych nauke. Niestety jest to troche porozrzucane i nie wszystko znajdziesz od razu. Sama mam czasami problem ze znalezieniem niektórych fajnych adresów... bo nie wpisałam zawczasu do ulubionych :/
Pozdrawiam i zycze wytrwałości :)))
Ja tez sie ucze samodzielnie! Jestem bardzo ambitna i zawzieta, no i pracowita :) ale martwi mnie ze czesto jak pojawia sie tutaj pytanie o poczatek nauki, to wiekszosc osob pisze ze zaczynal w jakiejs szkole :( mnie na nia nie stac i tez mam obawy ze uczac sie sama popelnie jakis blad.. wiec jestem sercem z kazdym z was, kto sie uczy tak jak ja sam :) ale zauwazylam ze uczac sie powoli, nie "przeskakujac" zadnych szczegolow, mozna naprawde duzo osiagnac :) tylko trzeba chciec! a ja bardzo chce, bo o nauce tego cudownego jezyka marzylam od dziecinstwa, tylo ze kiedys brakowalo mi samozaparcia ;) ale w koncu sie zabralam i bardzo sie z tego ciesze :) pozdrawiam was serdecznie! w szczegolnosci samoukow :)) ciao!
czy ktos z was wie gdzie mozna znalesc piosenki wloskie,interrsuja mnie piosenki dla dzieci
sprobuj moze wpisac zecchino d'oro w wyszukiwarce
http://www.cespbo.it/testi/zecchino_doro.htm
teksty
a tu powinnas miec Karaoke z zecchino d'oro

http://www.karaoke-place.net/karaoke_zecchino_d'oro.htm

sciagnij sobie
hej,
a pamietacie moze taki zespol dzieciecy, chyba wlsanie z Wloch? wykonywal jakas znana - pare latek temu - piosenke...
kojarze tylko dzieciaki ubrane w kolorowe koszulki;)
ale moze ktos z was pomoze:)
dzieki
dzieki serdeczne
piccolo coro dell`antoniano sie zwał ten zespół =) wydaje mi sie ze o tym mówisz :) teraz chyba troszke zmienił nazwe, bo zmienił sie drygent (anzi, drygentka) :)
dzieki hello:)
to byl ten zespol!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Solo italiano

 »

Pomoc językowa