list

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!Chciałabym się dowiedzieć czy we włoskim tak samo jak w angielskim występują utarte zwroty w liscie formalnym zaproszeniu itp jak tak to gdzie je mogę znaleźć byłabym wdzieczna za pomoc:):D
Jest kilka przykładów listów formalnych i nieformalnych w ostatnich stronach książeczki "Polacco - Grammatica essenziale" A. Zielińskiego i G. Bertone, Wyd. Vallardi. Np.:
Dziękując Wam z góry, oczekujemy na Waszą odpowiedź / RingraziandoVi anticipatamente, restiamo in attesa di una Vs. risposta.
Niestety nie ma żadnego wzoru formalnego listu zaproszeniu... napisz coś tu i na pewno ktoś ci pomoże.
Zobacz tutaj:
http://pl.bab.la/zwroty/osobisty/list/polski-wloski/
edytowany przez Silva90: 17 mar 2012
PS. Google na prawdę nie gryzą ;)
och Silva uwazaj ..ja kiedys pisalam dlugo i cierpliwie..wlasnie nowym ...ze" nasza wspaniala fioletowa wyszukiwarka ..ten prostokacik na prawo ..NIE GRYZIE".. to jedna na forum zaczela wieszac psy na mnie...Wiesz dzieci Neo nie wiedza nic o wyszukiwarkach..a nawet jak im wsakzesz to ryzykujesz tu" procesem czarownic"..wysla cie od razu na stos!..acha acha..
baz obaw o takie coś SettediNove a tak poza tym to wiem co to jest wyszukiwarka:P tylko chciałam dowiedzieć się od bardziej doświadczonych osób czy istnieją wzory listów formalnych bo na maturze z j.ang. odejmują punkty jak się nie napisze na końcu takiego listu Yours Faithfully albo na początku Dear Sir or Madam :p
Gentile Sign. glownie to widze :D.. ma dai ..ja zartowalam Marlena..wchodze na fiolet po to by sie posmiechac do slow po polsku..caly dzien zWlochami..mozna ocipiec z tesknoty za polskimGentole Signora /Signore w skrocie Sign.tu nie ma roznicy jak w ang.Mrs czy Mr. Gent.Sign...no chyba ze ktos mnie poprawi?..np Marysia?..czyni to zawsze w uprzejmym tonie :D
literowka ...Gentile Signora /Signore
proszę cię bardzo pod tym linkiem znajdziesz zwroty używane w korespondencji formalnej aż ci się znudzi :D
http://homes.chass.utoronto.ca/~ngargano/corsi/corrisp/abbreviazioni.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Nauka języka