Jakie książki po włosku czytacie?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, szukam jakiś fajnych książek po włosku, co możecie polecić?

Wszystko zależy od tego co Cię interesuje. Możesz zajrzeć na allegro. Tam jest trochę pozycji. Jeśli interesuje Cię literatura "lekka" mam sporo pozycji. Mogę wystawić na aukcji. Jeśli masz jakiegoś ulubionego autora, podaj, może mam coś.
Paradiso perduto, Il grido del desiderio, Verita' celate, Mai piu sola, Gli inganni del cuore, Contro il destino... :)
ja zakupiłam na allegro "Attrazione fatale" (Fatalne zauroczenie), "La Guria" Johna Grishama i "Un piccolo cane giallo" Waltera Mosley (kryminał) To ja ma rację czytasz co lubisz. Ja staram się kupować książki, które kiedyś tam przeczytałam po polsku i teraz czytam je po włosku. Na wywodu filozoficzne jeszcze się nie porywam :D
Ja posiadam sporo włoskich książek, jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę pisać tytuł i autora to sprawdzę czy takiego posiadam.
chodzi mi o coś prostszego, bo dopiero zaczynam...
tu: http://www.wloski.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa-tlumaczenia/179427 (temat przeniesiony do archiwum)
jest cała sztuka Sławomira Mrożka: "Il martirio di Piotr Ohej" - nawet przetłumaczona...kiedyś z dużym zainteresowaniem to przeczytałam...
:)
Są takie opracowania uproszczone znanych włoskich książek lub po prostu stworzone dla uczących się - z ćwiczeniami do tekstu i z góry określonym poziomem kompetencji językowych czytelnika np. A2, B2 aż do C1. Ja kojarzę wydawnictwo CIDEB, nie wiem czy dostępne w Polsce, ale jakieś tego typu lekturki (z ang. zwane readers-ami) na 100% są w księgarniach językowych.
Moim zdaniem na poziomie B2/C1 można też już trzasnąć sobie jakąś normalną książkę mocno popularną i współczesnym językiem sezonowej gwiazdy literackiej pisaną. Wg. moich ocen tego typu jest "bianca come il latte rossa come il sangue" Alessandro d'Avenia albo "Va dove ti porta il cuore" (autorkę wygooglajcie bo mi uciekła)
Cytat: Madda81
"Va dove ti porta il cuore" (autorkę wygooglajcie bo mi uciekła)

To prawie klasyka, Susanna Tamaro.
witam wszystkim:)
poszukuje ksiązek Rossany Campo, czy ktos wie gdzie ich szukac?a moze ktos z Was posiada jakies tytuły owej pani?pozdrawiam
Hej! Ja kupuję na www.amazon.com powieści Claudio Quadri wydawane jako e-booki. Są dużo tańsze w porównaniu do tradycyjnych książek, a w dodatku przezabawne!!!! Można kupić też w wersji dwujęzycznej, jeśli ktoś uczy się więcej języków. Jest nawet włosko-polska powieść "L'estate che non avrei mai immaginato - Lato, o jakim nawet nie śniłem". Wchodzicie na amazona, w "search" wpisujecie "Claudio Quadri" i wyświetlają się jego książki. Chyba na drugiej stronie jest ta z polskim tłumaczeniem. Jak dla mnie super sposób na naukę włoskiego.
:D
Lekkie fajne książki pisze Fabio Volo - aktor pisarz człowiek orkiestra. Idealne dla poziomu B2 moim zdaniem.
"Il giorno di piu'" doczekało się ekranizacji - jest to super komedia romantyczna z Fabio Volo w głównej roli męskiej. Polecam!
edytowany przez Madda81: 21 sty 2013
Polecam ksiazke Adama Kadmon:" Illuminati " viaggio nel cuore nero della cospirazione mondiale.

Ksiazka ukazala sie w It 2 tyg temu-
http://www.edizpiemme.it/libri/illuminati
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Życie, praca, nauka