Jak to będzie?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy to dobrze napisane? Odpowiedz na dwa pytania z livemocha.com skąd jesteś i gdzie mieszkasz. Napisałem według stylu którego uczyłem się na 6ka.pl

Sono polacco. Abito in Polonia.

2 osoby mnie poprawiło na: Io vengo dalla Polonia

z czego 1 dopisała mi tylko Ciao i literę e po mi chiamo (imię) e sono polacco.

Dlatego mam pytanie na którą poprawę się patrzeć? Bo nie wiem czy jest sens korzystać dalej z tej 6ki mimo tego, że fajnie się z niej uczy.
Oba zdania są dobre, tylko znaczą coś innego:
Vengo dalla Polonia - pochodzę z Polski
Abito in Polonia - mieszkam w Polsce

Jest sens korzystać z
Cytat:
tej 6ki

Lekcje przygotowała osoba po italianistyce, tłumaczka języka włoskiego i naprawdę dobrze zna ten język. Nie wiem jak wygląda ten kurs, bo tam nie wchodziłam, ale przypuszczam, że nie ma w nim błędów (tym bardziej jeśli chodzi o takie podstawy).
Na livemocha prace poprawia każdy, komu się chce. Wejdź i zobacz jak poprawiane są prace z polskiego. Sam byś miał wielokrotnie chęć poprawienia poprawiaczy. I to nie dlatego, że ktoś złośliwie to robi. Czasem sami nie zdajemy sobie sprawy z naszych zakorzenionych błędów (wziąść, poszłem, a mi się podoba...).

Ok. dzięki czyli nadal będe korzystać z 6ki bo fajnie się z niej uczy tak prostych podstaw. Z livemocha skorzystam gdy bede chcial sprawdzic czego sie nauczylem ;) jeszcze raz dziękuję
Cytat: NicDoStracenia
Z livemocha skorzystam gdy bede chcial sprawdzic czego sie nauczylem

Tu możesz pisać zdania w języku, którego się uczysz i też ci porawiają nativi:

http://lang-8.com/
Zrobiłam kiedyś parę zadań na livemocha i paiętam,że ubawiłam się.
Były jakieś tam zaprzeczenia typu Jem przy stole,nie jem przy oknie
Z mojej wrodzonej przekory napisałam odwrotnie
Nie jem przy stole,jem stojąc przy oknie.
Chyba z dwudziestu święcie oburzonych Włochów mnie poprawiło:-)
Te lekcje na 6ka są znakomite ;) nauczyłem się 2 pierwszych lekcji. Zostala mi jeszcze 3 i bede musial kupic ale chyba bedzie warto.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia