błagam o pomoc. sprawdzenie tekstu.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jutro mam zdawkę z opowiadania. Miałam wybrać sobie temat. Wybrałam "parlare di ricordi " . Muszę dostać minimum 3 dlatego bardzo proszę o pomoc.
Mój tekst :
Ieri come visolito ho cominciato mio giorno al sesto. A colazione mangio i cereali, e bevevo il cÀffe. Dopo la prima colazione, io facevo il bagno, sono lavo i denti, e vestivo si va a scuola. Uscivo di casa, e prendero il treno.Quando scenevo il treno, io andavo la scuola. Io frequentato la tredicesimo liceo di Cracovia. In mia scuola io studiavo, e mangiavo la seconda colazione. Dopo la scuola io prendevoil pranzo. Di solito È pollo, o la pasta. Cirsa alle dicottoesimo, mio ragazzo veniva a mia casa. Quando lo usciva io sono corso. Dopo un corso io mangiovo il banane. Puoi io facevo il bagno, leggevo il libri, e andavo a letto.
Co chciałam napisać:
Wczoraj jak zwykle zaczęłam dzień o 6. Na kolację zjadłam płatki i wypiłam kawę. PO pierwszym śniadaniu umyłam się, umyłam zęby i ubrałam się do szkoły. Wyszłam z domu i poszłam na pociąg. Kiedy wysiadłam poszłam do szkoły. Uczęszczam do 13 lo w krakowie. W szkole się uczę i jem drugie śniadanie. Po szkole robię obiad. Najczęściej jest to kurczak lub makaron. Około godziny 18 odwiedza mnie mój chłopak. Kiedy wychodzi idę biegać. Po bieganiu jem banana, idę się myć, czytam książkę i idę spać.


Bardzo proszę o poprawienie, zrobienie z tego w miarę porządnego tekstu. to jest szczyt moich możliwości niestety. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Klaudia.
Ewentualnie troszkę do rozszerzyć, bo ja już nie mam pomysłów..
Najpierw błędy:
-di solito
-il mio giorno, albo: la mia giornata
-alle sei
-Per la colazione ho preso i fiocchi cereali con late e un caffè. ( możesz napisać ho mangiato i ho bevuto, ale włosi często używają do jedzenia prendere )
-Dopo la colazione sono andata al bagno, mi ho lavato e ho lavato i denti.
-Ho metto i vesto di scuola.
-Sono uscita dalla casa e sono andata al treno.
-Dopo uscire dal treno sono andata a scuola.
-Io sto studiando a Liceo numero tredici a Cracovia.
-A scuola io studiavo e facevo la seconda colazione.
-Dopo la scuola faccio (jem) albo: preparo (gotuję) il pranzo.
-Di solito è il pollo o la pasta.
-Alle diciotto, circa, mi visita il mio ragazzo. Quando esce io vado a fare una corsa.
-Dopo di correre mangio la banana, vado prendere il bagno, lego il libro e vado al letto.

ciąg dalszy być może wieczorem ;)
-
edytowany przez Pietro_R: 12 cze 2014
Dziękuję pięknie, nie zdawałam sobie sprawy, że mój włoski jest aż tak tragiczny. Ale mam jedno pytanie, czy ten tekst nie powinien być w imperfetto, skoro ten czas mówi o czynnosciach powtarzajacych sie?
Ja z językami nie bylam nigdy za pan brat niestety :(
Obawiam sie,ze po tych poprawkach kolegi ani 2 nie dostaniesz:-((
np. vado prendere il bagno??? e dove lo porti caro Pietro????
W takim razie, droga Fidelio, czy Ty mogłabyś mi pomóc?
tak,moglabym i ironia wcale nie byla skierowana do Ciebie......nie mozna po prostu wytykac komus bledow piszac " najpierw bledy" i pod spodem jeden wielki ciag bledow jeszcze gorszych,to mi sie nie spodobalo:-)
a teraz tak...pamietaj,ze opisujesz dzien wczorajszy,wiec caly czas czas przeszly:-)
Takie cos tak na predce:-)

Ieri,come al solitoho comminciato la mia giornata verso le sei. A colazione ho mangiato i cereali e ho presu un caffè. Dopo mi sono lavata e mi sono vestita.Verso le sette sono uscita di casa per prendere il treno.Scendendo dal treno sono andata direttamente a scuola.Frequento liceo numero 13 a Cracovia.Verso le quattordici sono tornata a casa e ho preparato il pranzo.Di solito faccio un piatto di pasta o un pezzo di pollo.Alle diciotto è arrivato il mio ragazzo.Abbiamo studiato e abbiamo guardato la TV.La sera ho fatto un po' di jogging.Sono tornata a casa verso le nove di sera,ho mangiato una banana,ho fatto la doccia e sono andata a letto. Per mezz'oretta ho letto un libro interessante e sono andata a dormire,perche domani mi devo svegliare come al solito prima delle sei:-))
To tak mniej wiecej...niech jeszcze ktos na to rzuci okiem:-)
presu? jestes pewna?
Ieri come al solito ho comminciato..... przepraszam...spacja zastrajkowala
ho preso un caffè.... to bledy ktore sama u siebie wylapalam:-)
nie jest ze mną tak źle, skoro ja też wyłapałam. haha .:P dziękuję ślicznie, ;))
edytowany przez klaudiaaa_96: 12 cze 2014
mogłabyś przetłumaczyć mi ostatnie zdanie? bo coś pododawałaś i nie wiem czy dobrze to rozumiem.
Przez pol godzinki czytalam interesujaca ksiazke i poszlam spac,poniewaz jutro musze sie jak zwykle obudzic przed szosta
super, dziekuje!
-





edytowany przez niquitin: 12 cze 2014
Cytat:
Wczoraj jak zwykle zaczęłam dzień o 6. Na kolację zjadłam płatki i wypiłam kawę. PO pierwszym śniadaniu umyłam się, umyłam zęby i ubrałam się do szkoły. Wyszłam z domu i poszłam na pociąg. Kiedy wysiadłam poszłam do szkoły. Uczęszczam do 13 lo w krakowie. W szkole się uczę i jem drugie śniadanie. Po szkole robię obiad. Najczęściej jest to kurczak lub makaron. Około godziny 18 odwiedza mnie mój chłopak. Kiedy wychodzi idę biegać. Po bieganiu jem banana, idę się myć, czytam książkę i idę spać.

Fidelia ci przetłumaczyła wszystko na czas przeszły a ty tutaj pisałaś przeszły i teraźniejszy;) Rozumiem że wszystko wiesz:)
Myślę, że jak napisze, że zrobiłam obiad zamiast robię obiad to nie bedzie jakiegos duzego bledu.. chodzilo mi o to, zeby nie bylo razacych bledow. a nie zeby bylo perfekcyjnie. ;) w koncu jeszcze sie ucze ;)) z wloskiego szczerze mowiac umiem podstawy podstaw , dlatego ta prosba. poza tym skoro wlosi obiaduja i kolacjuja, to skad moge wiedziec czy moge przetlumaczyc zdanie polskie na wloskie z tym samym czasem? dostalam dwie wersje i sama zglupialam.. wybralam ta Fidelii bo wydawala mi sie lepsza. poza tym, przy zdawce i tak bede sie mylic koszmarnie, bo nie potrafie sie wyuczyc na pamiec.
Dopiero teraz usiadłem ponownie do komputera. Dziękuję Fidelii za słuszne uwagi i przepraszam zarówno Klaudię jak i pozostałych użytkowników. Na przyszłość najpierw pomyślę zanim coś napiszę. Proszę administrację o usunięcie (wg. uznania) powyższego wpisu.
edytowany przez Pietro_R: 12 cze 2014
Ja ze swojej strony dziekuje wszystkim ktorzy mi pomogli, bez wyjatku. . z odpowiedzi dostalam 3+ , bo i tak stres zrobil swoje i polowe zapomnialam..:D MOLTO GRAZIE !
gratulacje i o to chodzilo,zeby zaliczyc...a tak na marginesie....moltE grazie:-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Inne