Blagam o pomoc w tlumaczeniu!!!! zostalo niewiele czasu!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o pomoc w tlumaczeniu. moj byly, Albanczyk, znalazl sobie nowa "ofiare" tym razem we wloszech. prosze pomozcie przetlumaczyc!!!
dziekuje.

Witam
na imie ma mam Iwona
Mieszkam w niemczech . Jestem matka 2 dzieci od niedawna w trakcie rozwodu.
Pisze do panstwa aby ostrzec was i wasza corka przed czlowiekiem ktory ostatnie 2,5 roku mojego zycia zamienil w koszmar. nie jestem jedyna, przede mna byly inne, ale zbyt pozno poznalam prawde. Jest albanczykiem, mieszkal w Grecji, ale nie ma tam pozwolenia na pobyt, zostawil tam rodzine.
W 2011 poznalam go. Pracowalam w casinie, on przyszedl tam pewnej nocy, i "zakochal " sie od pierwszego wejrzenia. wowczas zyl w zwiazku z prostytutka, mieszkali razem, a on urzymawal sie z "pilnowania" jej gdy pracowala.
Ten czlowiek ma 38 lat i do tej pory nie przepracowal jednego dnia, utrzymywal sie z prostytutek. Pieniadze ktore zarobila przegrywal w naszym casynie, rok probowal mnie zdobyc, opowiadal ze chce zmienic swoje zycie, chce uczciwie zarabiac.
W grecji mial wowczas zone i coreczke, nikt, ja tez nie mial pojecia ze wlasnie urodzil mu sie tez tam synek.... on twierdzil ze od dawna nie zyje z zona, ale corke bardzo kocha.
dla mnie byl uprzejmy, uwodzicielski prawdziwy przyjaciel.choc slyszalam jak obraza zone przez telefon, ufalam mu ze ona jest okropna.
wszyscy ktorzy znali ostrzegali mnie przed nim, jego wlasna rodzina, ale ja zakochalam sie i nie bylo powrotu.
przez niego stracilam prace. jego prostytutka odeszla od niego. potem stracil mieszkanie bo nie placil. zyl z moich pieniedzy , utrzymywalam jego, 2 dzieci i mieszkanie gdzie mieszkalismy.
nie pracowal legalnie bo nie mogl, ale brat proponowal mu prace, po kilku dmniach odchodzil , bo za 50 euro na dzien nie chcialo mu sie. potem probowal namowic mnie do prostytucji, potem do pracy w internecie. kiedy po miesiacavh zrozumial ze mu sie nie uda, calymi dniami siedzial w internecie i szukal nowych znajomosci do pracy dla niego.
przez 2,5 roku znosilam wyzywanie od najgorszych, obrazanie przed znajomymi i jego rodzina, nowe kobiety ktore mialy pracowac na ulicy, namowil mnie do otworzenia firmy, dlugi splacalam sama a on robil nowe.
znajomi prosili mnie zebym otworzyla oczy ale ja bylam zakochana.
moj rozwod na szczescie trwal, w niemczech najpierw trzeba rok separacji, a on czekal tylko na to, zeby ozenic sie ze mna i moc legalnie przebywac w EU.
dzieki bogu nie zdecydowalal sie aby moje dzieci zamieszkaly w mieszkaniach ktore wynajmowalam dla niego, kazde musialam oddac bo nie dokladal ani centa, dlugi zostal do dzis.
kiedy zrozumial ze nie jestem pewna czy chce za nigo wyjsc zaczal szukac innego wyjscia.
szukal w internecie kobiet niezameznych.
gdy odkrylam ze pisze z panstwa corka/siostra, zainteresowalam sie kim jest. powiedzial ze ma zamiar wyciagnac pieniadze od niej. przetlumaczylam jego wiadomosci. wyglada na to panstwa corka zakochala sie a on wkrotce wybiera sie do niej.
jego rodzina nie moze zniesc dluzej utrzymywania go.
w koncu pierwszy raz zadzwonilam do grecji do jego zony dowiedzialam sie ze on od pieciu lat nie interesuje sie dziecmi , ktore zyja w biedzie.
mnie opowiadal co innego, ze zostawil zonie pieniadze na koncie, mieszkania w grecji i albanii.
Po 2,5 roku upokarzan postanowilam odejsc. to uratowalo mnie i moje dzieci przed kleska.
Jego, z wasza corka, poznala niejaka JONA , nie wiem czy znala prawde, i czy wie ze on zmieni jej zycie w koszmar, jak innych, ale brala w tym udzial.

Prosze was przeczytajcie uwaznie, co zrobicie to wasza sprawa, ale macie jeszcze szanse ustrzec przed koszmarem dla niej i jej dzieci.
ja probowalam skontaktowac sie z ale nie odpowiada. on wmowil jej ze jestem chora i zazdrosna i chce go spowrotem.
wiecej nie moge pomoc, ona ma dwojke wspanialych dzieci, ja tez jestem matka, mnie udalo sie ustrzec moje, ale przede mna bylo wiele innych ktore zniszczyl tak samo. z matek robil prostytutki.
Napiszę Ci to, ale w skrócie, bo przetłumaczenie tak długiego tekstu zajęłoby mi tydzień. Wyślij mi w wiadomości prywatnej swojego maila.
generalnie golym okiem widac ze to prowokacja do wkrecenia ..nie spiesz sie To w realu jest do zgloszenia niemieckiej policji ...a nie do bawienia sie w tlumaczenia...byc moze sami namierza IP tej osoby i zatroszcza sie w dobry niemiecki sposob o dzieci by matce odebrac poprzez Jugendamt .Nastepnie matka otrzyma rachunki poczta za koszt utrzymania dzieci w niemieckich rodzinach zastepczych Sredno po 4 tys eu miesiecznie za dziecko...Rocznie Niemcy odbieraja rodzicom ponad 40 tys dzieci