pytanie o słowniki

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć Wszystkim :)) Trafiłam tu przypadkiem jakiś tydzień temu, ale od tego czasu odwiedzam systematycznie, bo bardzo u Was sympatycznie: i ciekawie, i pouczająco, i - po prostu - ciepło (mimo kolorystyki ;))
Ciekawam informacji na temat wszelakiego rodzaju słowników związanych z językiem włoskim - tytuły, wydawnictwa, opinie, cokolwiek w tej dziedzinie - będę bardzo wdzięczna. Przeglądałam stare tematy, ale znalazłam tylko wątek związany z podręcznikami. O wybaczenie proszę, jeśli nie zauważyłam.

Z góry dziękuję i gorąco pozdrawiam :))
Ciao! Jeśli znasz włoski, to polecam on-line
http://parole.virgilio.it/parole/vocabolario/index.asp
Jeśli dopiero zaczynasz, to www.ling.pl (mało tam haseł, ale na poczatek wystarczy)

A w formie książkowej - "Zingarelli" i nasz polski słownik np., z "Wiedzy Powszechnej".
Ja korzystam akurat z tych. A inni? Zobaczymy
Saluti :)
Uczę się od 1,5 roku i staram się, by była to dość intensywna nauka :))
Dzięki za namiary na słownikowe www :))
Słownik "Wiedzy Powszechnej" dostałam na Gwiazdkę, bo moja tęsknota za nim zaczęła być wszechobecna :)). Prócz tego, wiem jeszcze, że istnieją: "Polsko-włoski słownik tematyczny" wyd.Harald G Dictinaries
i "Fraseologia italiana. Słowniczek frazeologiczny włosko-polski" autorstwa Piotra Drzymały, a wydany przez wyd. UAM.
Nie wiem natomiast nic o jakimkolwiek słowniku synonimów :(( Ktokolwiek cokolwiek w tej dziedzinie?

Cordiali saluti :))
Odświeżam pytanko o słownik włoskich synonimów :) Ktoś kiedyś na takowy się powoływał, ale bez przywołania autora czy innych bliższych danych :(
Ja mam Dizionario dei sinonimi e dei contrari - Edizioni Larus
Kupiłaś to Polsce? Jest na to jakaś szansa? I jak cenowo?
I dzięki za odzew!!! :)
Dostałam w prezencie, więc nie wiem , ile kosztował (kupiony został we Włoszech), ale z kolei normalny słownik włosko-włoski, też Larus, kupiłam w promocji za 10 euro, więc można czasem znaleźć coś niezbyt drogiego. Tobie polecam jakąś włoską aukcję internetową, próbowałaś?
Nie, nie wpadłam na to :( Spróbuję rozeznać się w tym wszystkim. Serdeczne dzięki :))
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=1110&item=6945837211&rd=1&ssPageName=WDVW
Dzięki, wielkie dzięki :)
Kupowałaś/-eś kiedyś coś na zgranicznej aukcji?? Bo tak sobie to próbowałam policzyć - nie wiem, czy dobrze się w tym rozeznałam - i trochę drogo mi wychodzi. No i kwestia pewności, że dotrze to, co się zamówiło i w całości. Chociaż z drugiej strony, gdyby zamówić to przez księgarnię, to wyszłoby pewnie jeszcze drożej :(
Pozdrawiam :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa