słówko molto - pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
Hej :) chciałam się zpytać czy słowko "molto" w znaczenu "dużo" zmienia końcówki w zależności od liczby/rodzaju? Czy zdanie "Ci sono molte citta antiche con molte monumenti che vale la pena vedere" jest poprawne? Czy słówko molte powinno pozostać niezmienione? Z góry dziękuję za pomoc :)
Chcesz szybko sprawdzić, to wpisz w google: ...molte città;... molti monumenti...itp.
(:
Cytat: Anka1992
Hej :) chciałam się zpytać czy słowko "molto" w znaczenu "dużo" zmienia końcówki w zależności od liczby/rodzaju?

Zmienia końcówkę (molte città, molti monumenti)
dziękuję bardzo :) to jeszcze ostatnie pyatnie. Czy zdanie "Każdy może znaleźć coś dla siebie" będzię brzmiało "Ogni persona puo trovare qulcosa che lei piace"? Szukałam w googlech, ale nie znalazłąm :(
edytowany przez Anka1992: 02 cze 2014
Cytat: Anka1992
dziękuję bardzo :) to jeszcze ostatnie pyatnie. Czy zdanie "Każdy może znaleźć coś dla siebie" będzię brzmiało "Ogni persona puo trovare qulcosa che lei piace"? Szukałam w googlech, ale nie znalazłąm :(

Ja bym napisal:
Ognuno trova quello che cerca

Ale o wlaoskim mam blade pojecie, wiec to jest raczej zgadywanie.
Ewentualnie:
ognuno puo trovare cio che cerca

Z mojej strony moge dodac, ze pytanie na tym Forum o tego typu rzeczy ma bardzo maly sens. Zostaniesz bowiem odeslany do Googli. A jak jest z googlami to sam wiesz jakie bzdury mozna tam zanlezsc.

Tak wiec prosba w tym miejscu do "googlowych odsylaczy". Dajcie se spokoj. Jak funkcjonuje Fuiek Gugu to kazdy sam wie i tego typu porady sa bez wartosci. Wiec albo wiesz/chcesz i odpowiadasz, albo nie chcesz i dajesz sobie spokoj

pozdrowka
~do grapa10
Nie siej tutaj zamętu, że nikt nikomu nie pomaga bo zawsze ktoś grzecznie odpisze
Cytat:
Z mojej strony moge dodac, ze pytanie na tym Forum o tego typu rzeczy ma bardzo maly sens. Zostaniesz bowiem odeslany do Googli. A jak jest z googlami to sam wiesz jakie bzdury mozna tam zanlezsc.

Tak wiec prosba w tym miejscu do "googlowych odsylaczy". Dajcie se spokoj. Jak funkcjonuje Fuiek Gugu to kazdy sam wie i tego typu porady sa bez wartosci. Wiec albo wiesz/chcesz i odpowiadasz, albo nie chcesz i dajesz sobie spokoj

hmm? na tego typu pytania zawsze tutaj odpowiadamy więc nie wiem do czego pijesz? jeśli chodzi o gramatykę to nie wiem jak można pytać o rzeczy jak tworzy się formy bezosobowe wystarczy wpisać w googlach.Jest bardzo dużo tego typów tematów więc po co spamować;) Także spokojnie,nie spinajmy się tak;)
No semino ni niente

Nel Google può trovare esattamente questo che jagatu a detto!

Se Tu sai, dove posso trovare questo quello che voglio cercare, -una faccenda facile, - dai un link per favore. Non mi provi insegnare, come (e qui ho bisogno questa forma, ma scrivo in prima persona singolar) devo lavorare col computer e col internet, conformemente al motto – “ti servi da te“
In questo forum, durante due settimane erette (strzelilem – postawiano? una altra volta o bisogno questa forma) due domande. Due, no più! Secondo Te, ci sono troppo molto per trovare una risposta concreta per ognuno che sa?

pozdrowka
edytowany przez grapa10: 03 cze 2014
...per trovare una risposta concreta per ognuno chi sa?

pozdrowka
[/quote]
edytowany przez grapa10: 03 cze 2014
Adesso ti comporti come un bambino allora vado...
Często korzystam z 'google'. Kiedy nie wiem w jakiej formie użyć dane słówko, wpisuję właśnie w google, dostaję mnóstwo różnych tekstów z tym słówkiem i analizuję, a przy okazji uczę się.
Ale... ogniuno ha il suo...
(:
...ogniuno... gdybym wcześniej sprawdziła jak się pisze, to napisałabym bez błędu...ognuno :)))
(:
Ja bym napisała ognuno puo trovare cio' che gli piace (dosłownie: każdy może znaleźć to, co mu się podoba).
Przy okazji ciekawostka - tłumaczenie przysłowia z łaciny: Trahit sua quemque voluptas (Ognuno è attratto da ciò che gli piace) - Virgilio (Wergiliusz) :)

Poza tym, co do samego forum: ja tu piszę od 4 lat i jakoś zawsze otrzymuję odpowiedzi na swoje pytania. Inni użytkownicy raczej też. Pod warunkiem, że nie zakładają 10 tematów pod rząd z rzeczami które naprawdę w ciągu 10 sekund można znaleźć w googlach.
edytowany przez Silva90: 03 cze 2014
Cytat: niquitin
Adesso ti comporti come un bambino allora vado...

…mentre ti comporti come un vecchio. “Allora me ne vado…” molto maturamente davvero. Non mi faccia ridere.
O sai, o non sai. Se Tu sai, dici e indichi un Link. Se non vuoi non devi aiutare, ma non mi educhi che cose e “gugu”

pozdrowka
edytowany przez grapa10: 04 cze 2014
a
edytowany przez grapa10: 04 cze 2014
Cytat: Silva90
Poza tym, co do samego forum: ja tu piszę od 4 lat i jakoś zawsze otrzymuję odpowiedzi na swoje pytania. Inni użytkownicy raczej też. Pod warunkiem, że nie zakładają 10 tematów pod rząd z rzeczami które naprawdę w ciągu 10 sekund można znaleźć w googlach.

1. Una risposta per la domanda con questo filo, può anche trovare in gugu
2. Conti per favore la quantità dei fili nello spezio di 360 giorni
3. Adeso hai 10 sec. Un Link per favore!!
pozdrowka
aproposito:


1. Medio 9 threads per un messo
2. tutte le mie discussioni hanno riguardato il diverso tema

pozdrowka
edytowany przez grapa10: 04 cze 2014
Jak jesteś taki mądry i tak doskonale piszesz po włosku (błąd w każdym zdaniu) to po chorobę Ci odpowiedź na pytanie jak się tworzy formy bezosobowe? :P
Cytat: Silva90
Jak jesteś taki mądry i tak doskonale piszesz po włosku (błąd w każdym zdaniu) to po chorobę Ci odpowiedź na pytanie jak się tworzy formy bezosobowe? :P

Errare è umano
Ho bisogno di sapere per imparare.
Nota bene; da dove sai, che io sono cosi saggio?
Hai avuto 10 sec. Dove è un link?

pozdrowka
Ps

Ps.

Se tu vuoi imparare una altra lingua, solo per gioco, può porre una domanda. Naturale qui solo per provare. Altrimenti al adeguate foro(Preferisco la lingua tedesca e inglese. Può anche provare russa). Se io saprò la risposta avrò risposto. Se non saprò sarò tacerò.
Ma sicuramente non ti provo insegnare che cosa è un gugu

pozdrowka
Pisz lepiej po polsku, bo jak piszesz po włosku to naprawdę trudno się domyślić, o co Ci chodzi. Dobra rada - nie próbuj pisać w języku którego, jak sam przyznajesz, nie znasz, bo tylko się kompromitujesz.
Jeszcze lepsza rada: najlepiej nie pisz wcale, tylko idź się uczyć.
edytowany przez Silva90: 05 cze 2014
Cytat: Silva90
Pisz lepiej po polsku, bo jak piszesz po włosku to naprawdę trudno się domyślić, o co Ci chodzi. Dobra rada - nie próbuj pisać w języku którego, jak sam przyznajesz, nie znasz, bo tylko się kompromitujesz.
Jeszcze lepsza rada: najlepiej nie pisz wcale, tylko idź się uczyć.

Silva90

Opowiadasz bzdury. Kompromitujesz sie Ty
Moje teksty sa tak pisane bo wlasnie wyuczone przez GOOGLE. Czaisz baze?

A jak czujesz sie na silach to je popraw a nie udzielaj „genialnych” rad

pozdrowka
edytowany przez grapa10: 05 cze 2014
To się nie ucz, inteligencie, przez google jak cię to przerasta, tylko kup sobie książkę, mówiłam Ci. Albo korzystaj ze stron do nauki języka włoskiego, jest ich dużo (i korzystanie z google nie jest do nich konieczne, jeśli cię to przerasta). Masz ich co najmniej kilkanaście podanych w różnych miejscach na tym forum.

A jak chcesz, żeby każdą bzdurę z kolei ktoś ci osobno tłumaczył to zatrudnij sobie korepetytora.
Homo homini lupus est
Cytat: niquitin
Homo homini lupus est

...ale my nie dajmy się zwilczyć :)))
(:
Cytat:
...ale my nie dajmy się zwilczyć :)))

oczywiście;)
edytowany przez niquitin: 08 cze 2014
Cytat: Silva90
To się nie ucz..... korepetytora.

Silva90.

Ty juz lepiej nie udzielaj zadnych rad. Masz bardzo blade pojecie, jezeli w ogole jakiekolwiek masz o systematyce i o samym nauczaniu. Z googlami tez masz spory problem, bo jakby nie to, to pewnie doszukalabys sie informacji, ze np. jedna z bardziej uznanych form nauki jezykow jest wlasnie pisanie tekstow „na ile sily pozwalaja” a nastepnie poprawa i analiza bledow. W dalszej czesci doszukalabys sie rozdzialu traktujacego o wlasciwej ocenie. Nie mam tam mowy o dzialaniach skierowanych w kierunku demotywowania. Wrecz przeciwnie kladzie sie duzy nacisk na motywacje. Rady typu „ ty juz wiecej nic nie pisz, i takie tam twoje ble, ble, ble raczej pasuja do metod z bajek o czarownicach.

Z pewnoscia umknelo twojej uwadze to, ze to forum zatytuowane jest „ Pomoc jezykowa” i stawianie pytan dotyczacych jezyka jest i musi byc tu norma.
Mam rowniez obawy co do tego, ze nie bardzo wiesz co to jest w ogole forum.

Z przyklroscia rowniez stwierdzam, ze Twoje IQ wcale nie musi byc na poziemie jaki probujesz zasugerowac.
Otoz dalem moje wypociny do przeczytanie wlochom (specjalnie z pierwszego i drugiego pokolenia mieszkajacymi poza Wlochami, abym mial pewnosc, ze ich wloski niekoniecznie musi byc „swiezy”) i jakos zaden z nich w przeciwienstwie do ciebie („naprawdę trudno się domyślić, o co Ci chodzi”) nie mial problemow z walsciwym „wytypowaniem” zawartego przeslania, To, ze na ich twarzach od czasu do czasu pojawialy sie usmieszki swiadczylo nie o jakiejkolwiek probie zdyskredytowania mojego „wysilku” a raczej o bardzo przychylnym odbieraniu moich wypocin.

Pozwol, ze teraz to ja Ci udziele rady. Jak juz zostalo ustalone, google nie sa twoja najmocniesza strona (gdyby tak bylo nie proponowalabys szukania rozwiazania w googlach, bo musialabys sobie zdawac sprawe z „ulomnosci” googli – nota benne link podany przez ciebie rowniez nie nalezy do najdoskonalszych, jest w nim sporo luk), dodatkowo pozwole sobie na stwierdzenie, ze w ogole o intrnecie blade pojecie masz.

Nie staraj sie byc starchem na wroble, bo psujesz „interes” wlascicielowi tej strony i tego forum. Zakladam, ze tego nie wiesz ( w przeciwnym razie nie dawalabys twoich genialnych porad odstraszajacych od tego forum) ale juz dawno nie mamy do czynienia z inicjatywami non profit. Podobniez i ta strona nie koniecznie w pierwszej kolejnosci nastawiona jest na „filantropie” . Raczej w swoim zalozeniu ma „podejscie biznesowe” (czego absolutnie nie mozna miec zalozycielowi za zle. Raczej powinno sie go w jego biznesie wspierac). Nie proponuje szukania w googlach, bo wiem, ze sobie z tym nie konioecznie musisz poradzic, dla tego uwierz mi po prostu na slowo; im wiecej wejsc na strone tym wieksze „zadowolenie” wlasciciela strony.

Od siebie dodam, ze do tej pory traktowalem j. wloski jako chobby i zapewne nadal bede go tak traktowal. Staram sie, by moje chobby byly dla mnie i dla postronnych rzeczami przyjemnymi. Gdybym wiedziel, ze na drodze mojego wloskiego „staniesz Ty” ze sowja genialna pomoca i jakzesz genialnymi radami to od raz zdecydowalbym sie na j. chinski. Ale poniewaz nie lubie rezygnowac z czegos co sobie juz postanowilem to szukam dobrych stron i... na szczescie Ty jestes jedynym przykrym wyjatkiem na „drodze mojego wloskiego” . Mam wiec prosbe. Zbanuj mnie. Nie czytaj moich postow, nie odpowiadaj a juz w ogole nie udzielaj rad, chyba ze stalby sie cod i mialabys cos rzeczowego do powiedzenia.

pozdrowka
edytowany przez grapa10: 10 cze 2014
..dobra rada!!..naucz się najpierw poprawnie polskiego,a dopiero póżniej innych języków!!
Cytat: a4blanche
..dobra rada!!..naucz się najpierw poprawnie polskiego,a dopiero póżniej innych języków!!

Nastepny nawiedzony.

A gdzie to tak niby jest napisane, powiedziane, stwierdzone, ze podstawa nauki innych jezykow jest znajomosc j. polskiego?
Bo ty sobie tak wymysliles?

Otoz przyjmij nawiedzencu do wiadomosci, ze na swiecie jest pelno jezykow i wlada nimi kupa luda. Myslisz, ze oni wszyscy zaczynali od nauki polskiego?

A tak na marginesie, zdradz mi to, bo nie bede mogl zasnac. Po co ten jezyk polski, na poziomie takiego geniusza jezykowago jak ty, ma mi byc potrzebny?

wdzieczny za odpowiedz

pozdrowka
Grapa... non dare ai nervi :)))...podziwiam Cie, że piszesz po włosku chociaż, jak twierdzą znawcy, z błędami...ja jeszcze nie mam odwagi :)))
A te błędy 'polskie', które ja wypatrzyłam...napiszę Ci, (czuję że się nie obrazisz): hobby, cud, dlatego (w znaczeniu: ponieważ)...więcej nie widzę....
Pozdrawiam
(:
Cytat: grapa10
Cytat: a4blanche
..dobra rada!!..naucz się najpierw poprawnie polskiego,a dopiero póżniej innych języków!!

Nastepny nawiedzony.

A gdzie to tak niby jest napisane, powiedziane, stwierdzone, ze podstawa nauki innych jezykow jest znajomosc j. polskiego?
Bo ty sobie tak wymysliles?

Otoz przyjmij nawiedzencu do wiadomosci, ze na swiecie jest pelno jezykow i wlada nimi kupa luda. Myslisz, ze oni wszyscy zaczynali od nauki polskiego?

A tak na marginesie, zdradz mi to, bo nie bede mogl zasnac. Po co ten jezyk polski, na poziomie takiego geniusza jezykowago jak ty, ma mi byc potrzebny?

wdzieczny za odpowiedz

pozdrowka
....bardzo ciekawy wywód!!..tylko kompletnie odbiega od tematu!!..skoro taka jest interpretacja,to rzeczywiscie....jestesmy na różnych poziomach!!..bez obrazy!!..im mniej piszesz,tym lepiej ci to wychodzi!....pozdrowka
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka