Italianistyka w Sosnowcu

Temat przeniesiony do archwium.
Ktoś się wypowie jak tam jest? A może stworzymy ranking uczelni, oczywiście tylko pod kątem kierunku filologia włoska??
Studiuje tu juz od czterech lat i insomma... nie żałuje. Wykładowcy kompetenti (oprócz dwóch osób, ale to chyba "taka normalka" na wszystkich kierunkach), zajęcia różne, ale raczej trzeba się nastawić na literaturę, chociaż ostatnio zaczeliśmy robić bardzo dużo tłumaczeń, także specjalistycznych- podobno wymóg z góry.
Miasto niestety nie zbyt ciekawe, malo rozrywek, ale jak znajdzie się grupka fajnych ludzi (a takich tu znalazłam), wszystko jest możliwe.
Egzaminy tylko po włosku, więc prawie wszystkie zajęcia od samego początku po włosku ( to duży plus!!!!).


Trudno zrobić ranking uczelni, bo kazdy z nas studiuje raczej na tylko jednej uczelni, więc trudno oceniać inne. I tak każdy będzie bardzo subiektywny, bo każdemu co innego się podoba.
Ale czekam na inne opinie.
Wiesz, chodziło mi bardziej o to, żeby każdy (kto ma ochotę)wypowiedział się o swojej italianistyce, oceniając poszczególne kategorie, jak kadra, poziom PNJW, atrakcyjność przedmiotów do wyboru itp. itd. Fakt, że zawsze będą to subiektywne opinie, ale lepsze takie informacje, niż żadne. Może pomogłoby to zdecydować się takim jak ja, którzy dopiero szukają sobie miejsca:):):)
No i dzięki za twój post:)
Hej biz, mogłabyś odezwac się do mnie na maila albo GG? mam jedno pytanko-prośbę :) [email] , [gg] Dzięki:)
Czyli nikt z Sosnowca tu nie zagląda?? szkoda...