mam pytanie do studiujących we włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
no więc kiedy podjęliscie sie studiów we włoszech ile mieliscie lat czy 19 wtedy co zaraz po maturze nalezy isc na studia czy bedąc juz we włoszech np 2 lata (przez ten czas nauczyliscie sie dobrze języka i wtedy spróbowaliscie)więc pprosze napiszcie mi ile mieliscie lat rozpoczynając tam studia i jak jest na tych studiach acha i co studiujecie czy trudno jest mają wyższy poziom itd pytam o to bo chciałabym studiowac tam mam prawie 19 lat zaraz po maturze bym chciała wyjechać ale równiez bym chciała studiowac także potrzebuje rady osób doświadczonych w tym kierunku juz heh ale sie rozpisałam ...pozdrawiam ...bużka:)
czego mi nikt nie odpowiada buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:(
nie studiuje we Wloszech, ale moge Ci tylko napisac, ze najlepiej jednak jest zaczac studia od razu po maturze, bo jesli czlowiek robi sobie jakas przerwe, to potem ciezko wrocic do nauki. to tyle ode mnie :)
poza tym wystarczy poszukac na tym forum, o studiowaniu we Wloszech dziewczyny pisaly bardzo duzo (poszukaj wątkow Kappali na przyklad).
wiem nie jedna osoba mi to mówiła ale ja i tak sobie zrobie przerwe i mysle ze przez ten czas nie zgłupieje i bede miała ten sam poziom inteligencji najpierw sie naucze włoskiego na miejscu a potem tam zaczne studiować wole tam niż w polsce i myśle ze nie zrezygnuje tak łatwo z wykształcenia z tym ze znam tez osoby ,które podejmuja sie studiów mając dzieci:P takze nic straconego nie bede wszystkiego robic pod presją czasu:)pozdro
ja mysle, ze pytanie o wiek nie jest odpowiednim pytaniem w tym przypadku. tu chodzi raczej o umiejetnosc radzenia sobie w zyciu i znajomosc jezyka, hm ? nigdy sie nie dowiesz, dopoki nie sprobujesz..
a no też racja :P
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa