Rzym-studia od zera

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc mam problem,jestem na pierwszym roku italianistyki, ale coraz bardziej kusi mnie aby od pazdziernika zaczac studia we Wloszech, chcialabym wyjechac tam na wlasna rękę i zaczac studiowac psychologie. Doradzcie mi czy warto zaryzykowac? Czy ciezko jest znalezc prace i jakies male mieszkanko?
se si tratta di un lavoro... to zalezy, jak dobrze znasz wloski...
Znam bardzo dobrze wloski, powiedzialabym nawet ze perfekt. Znam tez angielski i francuski, boje sie jednak ze to nie wystarczy zeby znalezs prace ktora pozwolilaby na oplacenie mieszkania i studiow
wiec moze pojedz na probe na wakacje, z dobrym wloskim i angielskim mozesz zdzialac duzo, chocby nawet dawac korki z anglika ( ja tak robilam - przyjemna praca :)
TAAA TAK ZNASZ FRANCUSKI JAK ZE MNIE JEST MATKA TERESA Z KALKUTY.. PISALABYS CHOCIAZ PRAWDE...:/
ooo z tymi korkami z anglika to ciekawe...ile sie bierze za godzine??a bylas na poludniu czy na polnocy?? pozdrawiam
Perfekt?????
To dlaczego z egzaminu z jezyka pisanego dostalas tylko dobry a z gramatyki plus dobry?????
Jak mozna miec tak wysokie mniemanie o sobie????Powiedz!!!Bo mnie sie to w glowie nie miesci.
Jedz do tych Wloch,przynajmniej bedziemy mogli na konwersacjach sobie porozmawiac,a nie sluchac katarynki z Twoim glosem!!!!
Francuski...Hmmm:)
Gratuluje odwagi!Io non avrei mai scritto una cosa del genere!
Parles-tu francais???Est impossible!
Udowodnij mi to bo nie wierze!
Szkoda,ze sie porzadnie nie zastanowilas zanim to napisalas:-)
"Gdyby tak wszyscy byli szczerzy swiat bylby piekny w swojej prostocie".
Jesli tak bardzo chcesz studiowac we Wloszech-prosze bardzo!Dla chcacego nic trudnego.Zwlaszcza,ze sie baaaaardzo wysoko cenisz.
In bocca al lupo!!!!!!!!!!!!!
PS.Moze jeszcze poznasz tam jakiegos przystojnego mafioso i zechcesz osiasc tam na dluzej...
Hej:))) studia we Wloszech....hmm....jak nie znasz jezyka na dobrym poziomie to nie dasz sobie rady bo to nie sa pogaduszki tylko wiele ksiazek ze specjalnym slownictwem.......ja studiuje ekonomie i wiem jak to jest;))).....

a jezeli ktos mowi ze zna perfact wloski to niech idzie na CELI5 i wtedy sie okaze jaki to jest perfact:PPPPP
nie wiem dlaczego tak sobie żarty robicie z dziewczyny, ona sie tu pyta o rade,
ale to nie znaczy ze od razu trzeba zniechecac. Nie mozecie zniesc ze ktos uwaza ze umie wloski, moze akurat umie i co???
saluti
Można wywnioskować, ze osoby które się wypowiedziały na temat znajomości języka Mili_20, znają ją więc nie wiem o co Ci chodzi, chyba są w stanie stwierdzić czy umie perfect czy też nie. A tak w ogóle to wiedze że nikt jej nie zniechęca ;)
mnie np. takie komentarze nie zachecilyby... nie wiem jak ciebie. Takie jest moje zdanie ,to tyle.
saluti
nie no zniechęcić to nie, no ale czlowiek na pierwszym roku, jeśli wypowiada się ze umie język perfect, to jest poprostu....lekko mówiąc trochę pusty, bo język obcy to ogrmna praca, student 5 roku nie zna jezyka perfect!!, przecież my mimo iz polakami jestesmy, nie znamy jezyka perfect, poza tym nie ma czlowieka, który umiałby zawsze coś perfect....,, skromności trochę....
oj nie wiem kolego badz kolezanka czego sie czepiasz,moze no sie pochwalisz swoimi ocenami,
mniemanie o sobie kazdy ma takie jakie ma i Tobie to akurat nic do tego
a jak nie chesz sluchac katarynki na konwersacjach to wyjdz bo niektorzy probuja swoja wiedze wykorzystac i sesnownie pogadac
a widze ze Ty jestes wybitnie zazdrosny/zazdrosna,coz nie wszyscy moga ta pieknie chlonac nowe slowka jak mila.
HEJ
WIDZE ZE PRAWIE WSZYSCY CI TU ZAZDROSZCZA WYJAZDU BADZ WIEDZY......
Nie zniechecaj sie!!! Ale powiem ci szczerze: Ja jestem we Wloszech od dwoch lat, pracuje w sklepie z komputerami i telefonami, znam Wloski wystarczajaco ale nie pokusilabym sie narazie nawet myslec o studiach we Wloszech. Pozdrowienia!!!
zazdroszczą?żeby jeszcze było czego...
Zanim KTOŚ tu napisał,że zna francuski powinien się stuknąć kilka razy młotkiem w głowę.Je ne suis pas d'accord!
Kłamstwo ma krótkie nogi...
Temat przeniesiony do archwium.