A co po italianistyce?

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo chciałbym studiowac italianistykę bo lubie uczyc sie włoskiego i wogóle fascynuje mnie ten kraj, ale mam małe pytanko. Jakie zawody można wyonywac po tym kierunku??
nauczyciel, nauczyciel akademicki, tłumacz, tłumacz przysięgły, i wszystkie zawody, w których ten język jest przydatny (przewodnik, rezydent, praca we włoskiej firmie, lub takiej która z włoską w jakiś sposób współpracuje).
Po italianistyce można wykonywać wiele zawodów, ale prawda jest taka, że strasznie trudno znaleźć pracę. Mam wiele znajomych, którzy ukończyli ten kierunek i są bez pracy lub pracują w sklepie, jako sprzedawca. Dlaczego? Ponieważ, w dzisiejszych czasach dobra znajomość włoskiego nie wystarcza. Trzeba jeszcze umieć coś robić konkretnego. Proponowałabym italianistykę jako dodatkowy kierunek. Chyba, że masz taką siłę przebicia lub szczęście, że uda ci się coś znaleźć, umiejąc tylko bardzo dobrze język włoski. Zresztą to co napisałam dotyczy nie tylko osób po italianistyce, ale także pozostałych lingwistów. Pozdrawiam.
W pelni zgadzam sie z przedmowca...
Agnieszkaa ma calkowita racje.
Nic dodac nic ujac.
ale jeśli się zna dobrze kilka językówoprócz włoskiego, co powiedzmy jest potwierdzone certyfikatami to szanse chyba trochę rosną...

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa