Florencja - chciałbym tam studiować

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

bardzo interesuje mnie rozpoczęcie studiów we Florencji. Po rozmowie z daleką znajomą, dowiedziałem się, że państwo Włoskie jest bardzo przyjazne dla studentów z zagranicy, i możliwa jest pomoc postaci stypendium na naukę.

Problem jest w tym, że jakoś nie mogę się połapać gdzie mam szukać informacji na ten temat. Nie wiem również jakie uczelnie obejmowałaby taka pomoc. Najchętniej podjąłbym studia w języku angielskim, gdyż włoskiego dopiero się uczę, i nie byłbym w stanie jak na razie w nim się uczyć.

Jeśli ktoś miałby jakąś wiedzę na ten temat, poprosiłbym o pomoc. Będę bardzo wdzięczny.

Jeśli to coś da podaję [gg] , tlen: taurusblack, msn: [email] ew. skype: black__taurus

Z góry dziękuję za pomoc
CZesć taurus...
Jak dobrze ze o to pytasz...tez bym chciała sie dowiedzieć więcejna ten temat...
jeżeli bedzeisz coś wiedzieć daj mi znać....wszelkie wiadomości sa mile widziane.... co i jak, za ile, kiedy ,itp....
mój nr [gg] ..lub mail [email]

Niech nam ktoś ten ptoblem rozjaśni!!!
popatrzcie sobie na stronę www.unifi.it , to oficjalna strona Uniwersytetu we Florencji
Owszem oficjalna, tylko, że w części poświęconej obcokrajowcom (czyt. po angielsku) na temat, o który pytam, nie ma żadnych konkretnych informacji.

Przejżałem sporo stron, ale nic co byłoby konkretną odpowiedzią jak jest ze stypendiami i możliwościami studiowania we Florencji nie znalazłem...
ja też zamierzam zacząć studia we Włoszech. w necie znaleść jakieś porządne info to kłopot ( przynajmniej dla mnie) . na stronie Włoskiego Instytutu Kultury www.iic.pl , można ogólnie się dowiedziec jakie dokumenty przetłumaczyc i jak studiownie tam wygląląda . proszę, jak będiecie coś wiedzieli podzielcie się także ze mną , tutaj na tej wspaniałaej stronce ( dziękuje temu kto ją stworzył !!!:)))).
Nie ma tam zadnych konkretnych informacji bo nie jest to uniwersytet na ktorym studiuje sie po angielsku. Co do stypendium na stronie www.unifi.it kliknij na studenti a potem na czarnym tle kliknij na azienda regionale per il diritto allo studio universitario. Tam sa wszystkie informacje ale o ile dobrze pamietam - po wlosku
Ciao!!! Jeżeli nie możecie znaleźć informacji to trochę wam pomogę. http://www.scuola-toscana.com/it/ ta strona jest to szkoła nauki J.włoskiego we florencji niestety nie wiem jak wygląda nauka w tej szkole ponieważ do niej nie uczęszczałem.
Cześć tak się składa że ja też planuję wyjazd do Florencji cały czas staram się jakoś dowiedzieć czegoś na temat studiowania tam podam wam moją stronę jeśli coś będę wiedziała chętnie dam znać więc napiszczie do mnie może pojedziemy tam razem zawsze to milej
a kto by nie chciał
ciao, właśnie wróciłam do kraju, miałam przyemność bądź nieprzyjemność studiowania we Florencji. Słuchajcie, scuola toscana to szkoła która pzreprowadza kursy włoskiego, a uniwersytet to oddzielna sprawa. po pierwsze do włoch bez znajomości języka się nie wybierajcie!!!!wszystkie zajęcia s`a po włosku, i mało który z włochów mówi po angielsku mimo szybkich zapewnień o tym fakcie...
najlepiej spróbować przez stypendium rządowe lub uczelniane jak leonardo czy socrates
powodzenia!!!!
JESLI MACIE JAKIES PYTANIE DOTYCZACE STUDIÓW WE FLORENCJI PISZCIE NA [gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa