Studia w Palermo

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |
Ciao, czy ktos wiec ocs na temat studiow w Palermo albo gdzies indziej na Sycylii?? a moze ktos teraz tam mieszka lub wybiera sie na piekna wyspe w tym roku??
Czekam na jakies info
Saluti ;-)
http://www.casa.unimo.it/univ_it.htm
tu sa wszystkie uniwerki we włoszech i te na sycyli rowniez:)ja obecnie planuje kurs jezyka wloskiego w sienie(niestety nie posiadam jeszcze zadnego lokum:(pozniej albo studia w tymze miescie.Jednakze wolalabym na sycyli i sie nad tym wciaz zastanawiam,gdyz mam tam znajomych i byloby mi łatwiej.Poza tym to sliczna wyspa,na ktora mnie wciaz ciagnie;)
bacioni;)
Witam:) Szukam duszyczek,które studiują w Rzymie lub Neapolu,głównie języki obce.Chce studiowac we Wloszech,lecz mam trochę stracha,dlatego proszę o info czy student jest w stanie sam sie utrzymać,ile około placi sie za studia,czy są stypendia dla obcokrajowców?Wielgachne dzięki za jakiekolwiek wskazówki:)
no to widze ze mamy podobne wspomnienia ;-) ja tez mam znajomych na Sycylii i to wlasnie jest glownym powodem studiowania tam... jakie kierunki Cie interesuja i gdzie??
Baci
myslalam nad historia sztuki albo po prostu nad lingua italiana..wciaz kombinuje nad mieszkaniem w Sienie ale ciezka sprawa..a propo's znajomego z Sycyli...to sie cos ostatnio nie odzywa,tak jakby go mafia porwala:D teraz musze sie zatroszczyc o swoje plany sama i liczyc na siebie niestety;(
Jade na studia do Palermo na rok z Socratesa. wyjazd wrzesień/październik. czy jest ktoś kto też tam jedzie. byłoby mi troche raźniej:)
no tak sie sklada ze tez tam bede w przyszlym semestrze- wrzesien chyba nawet juz i szukam lokum bo ten universytet cos sie leniwi z jakimikolwiek informacjami wiesz cos na ten temat ?:)pozdrawiam
mowie oczywiscie o palermo :))
Ja powoli zaczynam się wkurzać na ten uniwerek, bo jakoś mnie olewają i nie dostaję odpowiedzi na maile. co do zakwaterowania to http://www.my-erasmus.net/html/accomodation.htm
w razie czego to mój mail: [email]
Czesc ja tez szukam studiow najbliższe jezykowe sa na Sardyni w Cagliari .
saluti Noemi
Ciao! mnie interesuje kierunek informatyka, lub coś podobnego, może być połączone z ekonomią bo studiuje Informatykę na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Mielibyście jakieś info??
Mam teraz dwóch studentów-Erasmusów na naszej uczelni z Palermo, ale od nich niewiele można się dowiedzieć :(
Saluti
ciao!
bedziesz sie w tym roku ubiegac o erasmusa? jaki univ Cie interesuje?
tak, mam zamiar startować na mojej uczelni do programu Erasmus, ale wciąż szukam odpowiedniej uczelni, która ma przedmioty z informatyki.
a czy juz sie wahasz miedzy jakimis uczelniami? albo czy jakies napewno odrzucilas i nie wezmiesz ich pod uwage? i czy oprocz testu z jezyka bedziesz miec duzo punktow?:)
pozdrawiam
Ja studiuje w Poznaniu i baaardzo chcialabym sie przeniesc do Palermo.
Tu studiuje politologie a tam interesuje mnie scienza politica ale nie wiem od czego zaczac.
Chcialabym im dac wykaz z przetlumaczonego moje indeksu i by moze wyodrebnili wspolne przedmioty, bym moze miala cos niecos zaliczone (scienza politica co dziwne tam to najlatwiejszy kierunek!)
Wiecie cos moze o takich postepowaniach tam?
Od 11 lat jestem co roku w Palermo w wakacje.teraz studiuje w Polsce.czy trudno sie było dostac na tego Socratesa/Erasmusa?jakie są wymagania.na ile mozna pojechać?w ilu procentach wyjazd jest refundowany?Sycylijczycy sa świetni.
chyba nie boisz się kokurencji ? :)
ciągle szukam tej właściwej uczelni, a co do odrzuconych to chyba Perugia, Ancona, Bari, Palermo i Messina - tam chyba nie ma żadnych możliwości dla mnie :(
(przynajmniej jako informatyka z AE)
jak chcesz o tym pogadać to daj znać na julkat{małpa}tlen.pl
nooo to super:) wymienilas wszystkie uczelnie ktore ja biore pod uwage ale jeszcze nie wiem w jakiej kolejnosci:) a konkurencja... nie, az tak sie nie boje, jestem dobrej mysli :D:D:D
czesc, udalo Ci sie znalezdz uczelnie?
tak sie sklada ze tez studiuje informatyke na AE w Krakowie i mam podobny problem
jak myslisz o przeniesieniu to mozesz starac sie o "abbreviazione di corso", w moim wypadku chodzilo o prawo, wazne sa crediti, co i za ile, jakie przedmioty byly realizowane i oni Ci dopiero powiedza co masz ewentualnie zaliczyc ALE ja zaczynam nowy kierunek, wiec radze Ci sie dowiedziec http://www.unipa.it/~relinter/ tam powinno cos byc, znajdz e-mail do sekretarki per gli studenti stranieri i ona udzieli Ci fachowej rady. saluti
Witaj!
Dzięki za informacje.
Musze miec poswiadczony indeks przez moja uczelnie i z tym musze sie udac do tlumacza wyznaczonego przez ambasade.
Potem z tym musze jechac do konsulatu (w warszawie) a tam oni mi napisza taką recenzje o poziomie mojej uczelni, oraz wartosci zaliczonych przedmiotow. O ile sie nie mylse to oni potem kontaktuja sie z wybrana przeze mnie uczelnia i przesylaja jej te pepierki.
No i odczytalam gdzies, iz ta przyjemnosc kosztuje ok 300zl buu :(
Dlaczego zaczynasz nowy kierunek a nie kontynuujesz starego jesli moge spytac?
Ja sie troche obawiam ze jestem juz za staa=ra za zaczynanie wszystkiego od nowa...
Siemka!ja juz w tamtym roku chcialam sie dostac do Palermo na studia na akademie sztuk pieknych.Zalatwilam sobie wszystkie papierki, legalizacje dokumentow, legalizacje zdiec itd.itp. Bo tylko tego wymagaja na akademii, no i oczywiscie jezyk wloski. Czy ktos wie o tym jak wygladaja egzaminy z wloskiego na uczelnie? Jednak to fakt ze oni strasznie olewaja tam studentow. Nie dostalam sie w tym roku bo przyjechalam za pozno. Po prostu zero informacji...Ten rok mieszkam w palermo. Bardzo sympatyczna wyspa i wspaniali ludzie. Fajnie byloby poznac polakow mieszkajacych na sycylii :)))
Do baobab, a ja mam 40 lat i w roku ubieglym rozpoczelam nowe studia, wiec nie mow ze jestes za stara!
udało mi się !
trochę mi się pozmieniało po napisaniu ostatniego posta, no i wkońcu jadę do Bari (które początkowo odrzucałam). Tam jest taki ciekawy kierunek ekonomiczny: Economia, Finanza e Informatica. Podobne do naszych przedmiotów są też w Torino, Castellanzy (LIUC) i chyba Venecji. Całe te poszukiwania to kawał roboty, ale było warto!
hej ja mieszkam w palermo.jesli masz ochote to daj znac,pomoge ci sie [email]
czesc Mam na imie Ania,w styczniu jakos wybieram sie na wymiane do palermo ale nic doszczetnie nie wiem,ani jak sie nazywa uniwerek ani jak ogarnac te cale zamieszanie z ulozeniem sobie zajec nie wspominajac juz o zakwaterowaniu,bardzo prosze o pomoc tym bardziej ze wyruszam niestety sama,dziekuje serdecznie
hej hej ja sie wybieram teraz w semestrze letnim do palermo ale jeszcze nic nie wiem,napisz mi jak sie nazywa uniwerek ok,nie wiem jak sie tam dostac i zakwaterowac zalamka a ty kiedy sie wybierasz? moze juz jestes i mozesz mi jakos pomoc? bede bardzo wdzieczna dziekuje serdecznie ania
ps moze ktos moglby mi cos przyblizyc o dojezdzie z lotniska do centrum ile to kosztuje itp i w jaki sposob znalezc jakies lokum, niedrogie najlepiej.dzieki
O rany, sorry, ale masz internet do dyspozycji. Na studiach chyba powinni robić szkołę przetrwania.

Jak się nazywa uniwersytet w Palermo: wpisujesz w Google università palermo, i ci wychodzi nazwa.
Dojazd z lotniska identycznie - wszystkie informacje są na oficjalnej stronie lotniska.
Lokum w Palermo wpisujesz w Google: palermo affitto. I już. To nietrudne.
Hej,ja studiuje w Messynie,chetnie poznam innych polakow na Sycyli. [email]
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |

« 

Pomoc językowa