DICHIARAZIONE DI VALORE

Temat przeniesiony do archwium.
Mam wielka prosbe do osob,ktore rozpoczynaly studia we Włoszech, zdobylam juz wszystkie niezbedne dokumenty potrzebne do wyjazdu na studia do Włoch(Dichiarazione Di Valore) i tu zaczyna sie mój problem, te dokumenty należy wysłac na dany uniwersytet wczesniej pocztą, czy najnormalniej w swiecie zapisac sie i dopiero po ogloszeniu wynikow z egzaminu zlożyć je do sekretariatu??Bardzo prosze o pomoc,ciao
ja tez ma ten problem;)a jakie posiadzasz dokumenty,jesli mozna wiedziec ,bo ja nie jestem pewna czy mam wszystko.W tym tygodniu wybieram sie do warszawy.
pozdrawiam
Najpierw legalizowalam moje swiadectwo dojrzalosci w Kuratorium Oswiaty w miescie,w ktorym mieszkam,nastepnie wyslalam je do Ministerstwa Spraw Zagranicznych do Warsz, oni mi je odeslali,przetlumaczylam je i jeszcze raz wyslalam swiadectwo wraz z tłumaczeniem do Warszawy,ale tym razem do Ambasady Włoskiej,otrzymalam Dichiarazione Di Valore i teraz nie wiem co mam robic :-( czy wysylac do Wloch czy czekac ?? Jesli sie czegos dowiesz, to bardzo prosze o informacje,dzieki
a dochody rodzinne i Twoj nip ??To chyba tez trzeba przetlumaczyc ,bo to sa niezbedne papierki,by starac sie o stypendium.Ale nie jestem pewna czy to wszystko
Hej:) jak juz masz wszystkie dokumenty to musisz przyjechac do wloch i dostarczyc je na uniwerek. Placisz wtedy pierwsza rate (okolo 350euro) i juz jestes zapisana:))) jak chcesz wiedziec cos jeszcze to pisz na joje [gg]
ok, ja jestem na takim samym etapie i na 99,999999999% nie musisz ich nigdzie wysyłać, tylko sie zapisać, a dokumenty mozna skladac nawet do pazdziernika, wiec spokojnie. Mam te informacje ze strony wloskiego ministerstwa edukacji, wiec chyba jest ok:) a gdzie zamierzasz studiować..:) pozdrawiam!
Jesli chodzi o stypendium to musisz sobie zalatwic:
> 1. status rodziny (chyba w biurze meldunkowym)
> 2. dochod kazdego czlonka rodziny (jak pojdziesz po to do urzedu skarbowego, to powiedz ze potrzebne ci to jest na studia za granice - bo mi tak kazali)
> 3. wszelkie akty wlasnosci mieszkania i innych posiadlosci (ziemia, sklepy itp) jezeli twoi rodzice lub ty lub twoje rodzenstwo jestescie wlascicielami(o mieszkaniu ma byc chyba akt wlasnosci z danymi o wielkosci mieszkanie bo oni tutaj licza to do dochodu). Jezeli wynajmujecie mieszkanie to jakis dokument ze mieszkanie jest wynajmowane i ile placicie.
> 4. twoj nip
> Wszystkie te dokumenty musisz przetlumaczyc w tlumacza przysieglego i zalegalizowac oczywiscie w Konsulacie Wloskim w Warszawie tu gdzie sie legalizuje swiadectwo.
> Pozniej te dokumenty musisz tu przywiezc osobiscie. Najpierw idziesz na uniwerek i zapisujesz sie na uniwerek (nie ma zadnego egzaminu z jezyka i nie musisz miec zadnego certyfikiatu, jesli idziesz na Medycynę, Farmację, Architekturę Inżynierię, Weterynarię, Odontoiatrię i Ortodoncję to jest egzamin teoretyczny ale nie z jezyka; wlasciwie na reszte to nie ma zadnych egzaminow) ,placisz jakies 340 euro, pozniej idziesz do biura ERSU (powiedza ci na uniwerku gdzie sie znajduje) i zanosisz tam te dokumenty co ci pisalam do stypendium. Oni pozniej cie wysla do CAF (tam ci przelicza dochod z polskiego na wloski) i ty znowu musisz isc do ERSU i zaniesc te dokumenty i wypelnic ankiete o stypendium. UWAGA!!!!! MUSISZ TO ZROBIC DO 8.09 BO POZNIEJ JUZ NIE PRZYJMUJA!!!!! No i musisz zapisac sie na uniwerek
tak na 95 procent perugia ;)Siene juz sobie odpuscilam,bo tam na pewno nie mam szans.pozdrawiam
dziekuje lulli za niezbedne informacje:)
To zalezy gdzie sie zapisujesz na studia. We Florencji nie ma potrzeby dokumentow z urzedu skarbowego i meldunkowego. Nawet jesli starasz sie o stypendium. Nie wiem wiec czy warto Ci wywalac tyle kasy na tlumacza i legalizacje. Dowiedz sie najpierw dokladnie. Moze sa roznice miedzy miastami. We Florencji studenci pochodzacy z Unii skladaja tzw. autodichiarazione del reddito (zeby ubiegac sie o stypendium) i nie trzeba im dawac zadnych dokumentow oprocz podania, ani zaswiadczenia o zarobkach, ani zaswiadczenia o posiadanych nieruchomosciach, o ani o statusie rodziny. Gdy Twoje podanie o stypendium zostanie przyjete, aby sie zapisac zanosisz na wydzial pozostale dokumenty i kwitek ze ubiegasz sie o stypendium i placisz wtedy na wstepie tylko 11 euro. Dowiedz sie dokladnie jak jest. Na pewno o tym pisza na stronie uniwerku, ktory wybralas.
P.S. Tez mysle ze nie trzeba wysylac papierow tylko przyjechac z nimi. We Florencji zapisy byly od 20 sierpnia do 20 wrzesnia a o stypendium mozna bylo sie ubiegac od 15 sierpnia do 15 wrzesnia (dane z zeszlego roku)
A nie wiecie jak jest na uniwersytecie w Rzymie? Na DSapienzy? Bo na ich stronach nic nie pisze, nie ma podanych zadnych wiadomosci.
Proponuje w takim razie zadzwonic:
www.laziodisu.it/uniroma1.php

Tam znajdziesz numer telefonu do nich a jak poszukasz to moze i jakies bardziej konkretne informacje
Dzieki za pomoc :-)
Anastazia jak mozna sie z Toba skontaktowac w sprawie Romy
słuchaj jak sie czegoś dowiesz na temat la spaienzy to prosze ci na moj mail zebyc cos napisałą [email]
to do anastazji
Temat przeniesiony do archwium.