dichiarazione di valore

Temat przeniesiony do archwium.
witam, wiem ze temat sie pojawial ale musze sie dopytac.
czy ktos moglby pokazac jak wyglada dichiarazione di valore? czy jest mozliwosc zalatwienia wszystkiego droga korospendecyjna? czy ktos z was robi ten dokumennt dla matury po ogolnikau?(jesli tak to jakie noty, jak przeliczac mniej wiecej)

dzieki za odpowiedz
ja robilam ale sporo lat temu-zalatwialo sie w Ambasadzie w warszawie,nie korespondencyjnie lecz osobiscie przedstawiajac oryginal dokumentu.
nie wiem o jakie noty ci chodzi,ale w tym nie ma ocen jest to streszczeie wartosci ukonczonej szkoly i swiadectwa-do czego jego otrzymanie cie upowaznia.
Ale juz sporo czasu minelo i dokladnie nie pamietam czy bylo tam dolaczone rowniez tlumaczenie samego swiadectwa.Sama deklaracja to poswiadczenie wartosci przez ambasade w jezyku wloskim( w tym przypadku)
Ciao. Własnie znalazłam ta stronke i Twoje pytanie.Otoz procedura wyglada w ten oto sposob:
1.Swiadectwo poswiadczyc we własciwym kuratorium oswiaty w przypadku dyplomu ukonczenia studiow w Ministerstwie Edukacji
2.nastepnie poswiadczyc w Biurze Legalizacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych
3.przetłumaczyc na włoski(tłumacz przysięgły mnie za dyplom skasował 84 zl)
4.poswiadczyc w konsulacie włoskim czyli zwrocic sie własnie o ten dokument"dichiarazine di valore"(ja za to-do dyplomu- zapłaciłam 125 zl)
w Ministerstwie trzeba kupic znaczek skarbowy za 19 zl, ale o tym Cie poinformuja.
Generalne załatwianie tego wszystkiego zajęło mi 2 dni czyli niewiele.
Zycze powodzenia. I pozdrawiam.Ciao:-)
Hej:)
No wiec to jest tak z tymi dokumentami:
1.najpierw musisz isc do kuratorium oswiaty i zalegalizowac twoje swiadectwo (oplata to 19 zl za znaczki)
2.pozniej poswiadczyc w Biurze Legalizacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych (mozesz wyslac na adres Ministerstwo Spraw Zagranicznych Biuro Legalizacji Al. J. Ch. Szucha 23, [tel]Warszawa ale zadzwon wczesniej i upewnij sie dokladnie czy to ten adres bo ja nie pamietam dokladnie tel. (+4822) 523 9000. No i w kopercie musisz wlozyc znaczki za 19zl (kupisz ja np. w biurze paszportowym)i twoj adres.
3. Pozniej musisz zaniesc do tlumacza przysiaglego, ktorego podpis figuruje w Sekcji konsularnej ambasady wloch (znajdzeisz ich na stronie www.italianembassy.pl wejdz na INFORMACJE poznjej wybierz KONSULARNE i tam bedzie LISTA TLUMACZY PRZYSIEGLYCH)
4. Pozniej musisz to dostarczyc (najlepiej osobiscie) do Konsulatu Wloskiego w Warszawie (adres:ul Jasna 19 Warszawa czynne od pon do czwartku do 1[tel]lepiej byc tam wczesniej, bo jest czasami duzo ludzi) i tam powiedziec ze chcesz zalegalizowac swiadectwo i zeby ci wystawili "dichiarazione di valore" (prawdopodobnie trwa to jeden dzien, ale jak nie mozesz zostac w warszawie to powiedz zeby ci wyslali - zostaw in koperte z adresem i z naplejonymi znaczkami najlepiej priorytetowymi; zrob tez fotokopie tych wszystkich dokumentow). Wez ze soba tlumaczenie i swiadectwo orginalne!!!
No i to bylby koniec ze swiadectwem!!!! Tylko zacznij juz to robic bo wiesz jak jest z biurokracja!!!!
no tak, ale czy mowa jest o swiadectwie maturalnym czy o swiadectwie ukonczenia szkoly?
bo przez ta nowa mature mamy zamiast jednego papieru dwa i chyba je sie w innych miejscach legalizuje
no bo swaidecwto ukonczenia szkoly wysatwia szkola- z nim zatem do kuratorium oswiaty
ale juz swiadectwo maturalne wydane jest przez okregowa komisje egzaminacyjna i je trzeba gdzie indziej podpieczetowac chyba u ministra wlasciwego do spraw oswiaty i wychownia

czy ktos w ogole sie orientuje czy takie swiadectwo ukonczenia szkoly jest tez na wloskie uczelnie wymagane???
dolaczam sie do pyania :)
tez w tym roku bede to zalatwaic ale dopiero po 30 czewrwca bo czekam na wyniki z matury.
bardzo prosze naisxcie o ktore siwadectwo chodzi

aha i jeszcze jedno pytanie czy dokumenty do stypendium typu zaswiadczenie o zarobkach, akty wlasnosci, stan rodziny czy to wszytsko tez musze tlumaczyc u tlumacza przysiadlego z listy ktora jest w ambasadzie ? ile to ktosztuje? czy moge przetlumaczyc te dokumenty u tlumacza przysieglego w moim miescie ktory nie jest na tej liscie w ambasadzie?
dzieki za wasze odpowiedzi i wyjasnienia. teraz mam mniej wiecej jasnosc co i jak robic. niestety nie moge zalatwic sobie tego dokumentu poniewaz mieszkam we wloszech.
z tad moja wielk i goraca prosba. jest ona spowodowana wieloma czynnikami. miedzy innymi tym ze nie moge jechac do polski ze wzgledu na brak funduszy. mimo, ze pracuje po 10-1 h dziennie nie wyrabiam (splata kredytow za wesele). a jako ze w ostatnich 2 tygodniach stracilem przytomsc w pracy 4 razy zrobilem sobie badania i wykryli u mnie jakos rzadka chorobe serca(nie zrozumnialem do konca co, ale tesc-wloch zrozumial). moja zona nic nie wie o tym, ale musze zmienic prace. tesc mi powiedzial ze mi zalatwi prac w szkole jako nauczyciel angielskiego (tutaj FC wystarcza) jesli bede mial to dichiarazione di valore. termin ma do 22 czerwca.
dlatego BLAGAM o to zby ktos mi wyslal skan tego dokumentu. wiem ze to frajerstwo prosic ale jestem zmuszony. musze dac zonie cos do jedzenia, wiec musze pracowac. az mi troche styd o to prosic, ale naprawde jestem zdesperowany.
jakbym pokazal ten dokument to by byla nadzieja...
przepraszam jesli kogos urazilem, albo cos w tym rodzaju, ale jesli ktos chce mi dpodac reke to [email]

DZIEKUJE
a nie mozna dichiarazione di valore zrobic w polskiej ambasadzie we wloszech?
albo zalatwic tego droga pocztawa - wiem to toche moze potrfac ,ale..

na wszelki wypadek podaje stronke ambasady wlsokiej w polsce

http://www.italianembassy.pl/

(moze napisz do nich)

i ambasady polskiej we wloszech
http://www.ambasciatapolonia.it/

pozrawiam i zycze powodzenia
dzwonilem, i w mojej sprawie nie moga za wiele zrobic. niestety ma czas do 22 czerwca.

w kazdym badz razie..

dzieki
rzeczywiscie to bardzo malo czasu...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa