WSSM Italianistyka

Temat przeniesiony do archwium.
Kto studiuje zaocznie italianistykę w WSSM? Jak Wam się podoba?
Ciao!!co to za skrot WSSM....bo ja skonczylam szkole wlasnie o takim skrocie...ale italianistyki tam nie bylo..czyzby rektor zaszalal w ostatnich latach????
Wlasnie sprawdzialam w internecie.jesli mamy na mysli te sama uczelnie,to tak...rzeczywiscie jest w "ofercie" italianistyka....no coz....szkola sie rozwija...ma fajne ulotki...fajna stronke...ale po 5 latach studiow coz ja moge wiecej powiedziec...:):)
No fakt, szkoła się rozwija... szkoda tylko że organizacja się nie rozwija... nikt nic nie wie, zamieszanie z planem itp. Ale mam nadzieję że będzie oki.. :) Pozdrawiam!
Zamieszanie z planem....skads to znam...przez 5 lat nie doszlismy do ladu ani do skladu...zreszta...w tej szkole i tak kazdy robi co chce..wazne zeby sie placilo regularnie,a na pewno bedzie wszystko dobrze:)powodzenia
a ja chcę właśnie tam złożyć dokumenty i nie wiem czy warto .
Zawsze mogę podszkolić swoją znajomosć języka . Jeśli ktoś z Was jest tam to proszę o informacje , jak wyglądają poziomy .Dowiedziałam się ,że ostatni nabór jest 18-go i są 2 poziomy oczywiście w systemie zaocznym.
Pozdrawiam
To znowu ja:)otoz generalnie nie jest to zla szkola.Ale...jest male ale...tam nikt od Ciebie nie bedzie nic wymagal ani kontrolowal Twojej wiedzy..Wiec jesli chcesz naprawde sie czegos nauczyc duzo bedziesz musiala siedziec w domu nad ksiazkami.Tam ewentualnie profesor da wam zakres materialu(na poczatku kazdego semestru)+ do tego literature i wylacznie od Ciebie bedzie zalezalo,czy material sobie przerobisz i literature przeczytasz.Na zaliczenie kazdego semestru bedziecie mieli do napisania krotka rozprawke lub esej.Duzo zalezy czy bedzie to tylko zalicznie czy zaliczenie z ocena.Na ostatnim pietrze jest nowa biblioteka(nawet dobrze wyposazona jezli chodzi o ksiazki do nauki jezykow obcych i slowniki-do korzystania na miejscu).Zajecia na zaocznych sa czasami tez w piatki wieczorami(wiec musisz brac pod uwage dluzszy pobyt ).Generalnie szkola bez stresu.Jesli chodzi o podszkolenie jezyka,to i owszem podszkolisz chodzac dodatkowo na jakies lekcje bo na sam WSSM liczyc nie mozesz.Data naboru nie musisz sie przejmowac,bo i tak Cie przyjma i tak (po wczesniejszym uiszczeniu czesnego).Poziomow na angielskim to my mielismy 8!ale pierwszy od czwartego prawie niczym sie nei roznil...tak samo jak piaty od osmego..wiec w rzeczy samej byly ich dwa-poczatkowy i zaawansowany.Mam nadzieje ze przyblizylam Ci troche WSSM.A decyzje musisz podjac sama.
pozdrawiam.
Na italianistycce zaocznej jest podział na dwie grupy. Grupa początkująca zaczyna od zera a grupa zaawansowana ma jak na mój gust bardzo wysoki poziom. Dodatkowo można sobie wybrać lektorat z dowolnego jężyka (wszystkie oprócz angielskiego idą od podstaw, angielski ma 3 poziomy). Do tej pory odbyły się tylko dwa zjazdy więc wiele nie można powiedzieć, jednak irytujący jest brak organizacji w szkole. Oczywiście trzeba samamu sporo przyswajać wiedzy... zresztą to dopiero pierwszy rok tego kierunku i wykładowcy sami za bardzo nie wiedzą jak mają prowadzić zajęcia, proszą o nasze propozycje co do tematyki, zakresu zagadnień gramatycznych itp. Ciekawa jestem jaki będę mieć poziom opanowania języka po skończeniu tych studiów :P Pozdrawiam!
*
WSSM.... nie polecam, właśnie kończę, jestem w trakcie pisania pracy mgr. nie jestem na filologii, ale bałagan jest na każdym kierunku. Brak mi wiary, że na tej uczelni można się czegoś nauczyć. Ponieważ kocham włoski, byłam na kilku lektoratach, ale szybko to przerwałam, żeby się nie zniechęcić :(
jeśli zależy Ci na dyplomie to tak... jeśli kochasz włoski, Włochy i Włochów :) nie polecam...
Hej, podciagam temat, bo minelo troche czasu i moze studenci z wssm moga cos wiecej juz powiedziec, jak zajecia, czy sa zadowoleni, czy wg nich warto...
dajcie znac:)
Eventually , wlasnie potrzebuje dowiedziec sie jakie sa egzaminy na I roku w pierwszym semestrze , gdyz nie jestem obecnie w Lodzi i nie mam kontaktu z nikim ze szkoly jest to jedna mozliwosc zdobycia informacji.
Moge takze zadzwonic , gdyby nie stworzylo to problemu ,
pozdrawiam
Sylwia
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

CafeItalia