potwierdzenie dokumentow-czy juz niepotrzebne?

Temat przeniesiony do archwium.
Wyczytalam na stronie ambasady ze nie potrzebne juz sa potwierdzenia z Warszawy na dokumenty. Czyzby wystarczylo same tlumaczenie? co to te cale apostille?
fajnie by bylo jakby wystarczylo same tlumaczenie,zaoszczedzilabym drogi tacie z Katowic do Warszawy

doradzicie?
Mozesz wyjasnic dokladniej, o jakiego typu dokumenty ci chodzi?
chodzi mi o dokumenty finansowe:
zaœwiadczenie o dochodachz Urzedu Skarbowego
i stan konta

chodzi mi o to co wyczytalam tutaj:
http://www.milanokg.it/article.php?ArticleID=179&SubdeptID=34&lang=2

czy potrzebne jest potwierdzenie tlumacZENIA czy wystarczy samo tlumaczenie?
mozna sie pogubic w tych dokumentach
Cuciola poczekaj na nasza Ilecka-ekspertka od tych spraw....
ok poczekam

chodzi mi tylko o to czy trzeba dalej jechac do Warszawy po legalizacje bo na stronie do ktorej podalam linka pisze ze zniesione.
No wlasnie teraz to dokumenty do MSZ-u trzeba wyslac i tam naklejeja apostille (60 zl za dokument). Oczywiscie to ty za to placisz:)))
aha..nie trzeba jechac osobiscie? moge tez wyslac?

przynajmniej zaoszczedzona droga :)
No ja w zeszlym roku wyslalam poczta.
Wsadzilam do koperty znaczki skarbowe (60 zl znaczek). Znaczek jest potrzebny na kazdy dokument (niezaleznie ile ma stron - 1 zanczek na dokument). Wsadzialm tez kartke z moim adresem i mi odeslali dosyc szybko.

Aha nie wywylaja za granice.
czyli co?
tlumacze dokumenty u tlumaczki,potem wysylam w celu tej pieczatki apostille tak?
1 pieczatka to 60 zl a potem jeszcze znaczki dochodza?

jaka jest roznica pomiedzy teraz obowiazujacym apostille a wczesniejsza legalizacja,bo tak czy owak zalatwia sie to w Warszawie..
ja pikole o czym mowicie dokumenty do czego?
na studia :) co rok trzeba sie z tym niestety uporac :/
Chciałabym się upewnić tak łopatologicznie jak przebiega cały ten galimatias z dokumentami:
1. wyciągam z urzędu skarbowego zaświadczenia o dochodach rodziców (o nieruchomościach i kontach bankowych, czy coś, też? a jeśli nie stąd, to skąd? bo w formularzu ISEE trzeba podać metraż... samemu się go oblicza?)
2. zaswiadczenia te daje do tłumacza przysieglego (+ swiadectwa)
3. przetlumaczone zaswiadczena (i wypelniony formularz) zatwierdzam w Ambasadzie?

gubię się troche w tych dokumentach z urzedy skarbowego ;/ aiuto!
aiuto! nie jestem pewna, jakie dokumenty musze pobrac z urzedow (chodzi o studia, obnizkę rat, stypendium).
1. zaswiadczenia o dochodach rodzicow z urzedy skarbowego

z formularza wynika, ze potrzeba rowniez:
2. odpisy aktów własnosci (dom,mieszkanie?)
3. zaswiadczenie o majatku ruchomym (depozyty bankowe)

nie chce wyciagac z urzedy skarbowego jakis dodatkowych i nieprzydantch zaswiadczen (za kazdy wyciąg sie placi!), wiec czy moze mi ktos poradzic? a moze jest ktos, kto przerabiał juz to wszystko na La Sapienzy? dodam,ze uniwerek, jeszcze nie udostepnil formularzy na ten rok akademicki(sugeruję się zeszłorocznymi), ale ja musze zajac sie tym wszystkim z wyprzedzeniem, bo wyjezdzam

z gory dzieki za informacje, pozdrawiam
czesc,mam ten sam problem,ale wydaje mi sie ze wszystkie dokumenty ktore wymienilas sa potrzebne.musisz przedstawic zaswiadczenie o dochodach rodzicow oraz wszystkie posiadane dobra majatkowe .
tusinka, zaswiadczenie o nieruchomosciach to ma byc wypis z ksiag wieczystych z sądu?
tak,moze byc wypis z ksiag wieczystych ,najwazniejsza wlasnoscia jest dom-tzn.ile metow kwadratowych on ma, potem oni sobie sami przeliczaja wartosc
ok,grazie.
dowiedzialam sie,ze zaswiadczenia z urzedu skarbowego pobierane w celach stypendialnych są bezplatne i czeka sie na nie do 7 dni! --> to taka informacja, jesli nastepni forumisti beda skladali wnioski:)
ale z urzedu skarbowego dostaniesz tylko zaswiadczenie o dochodach?
mi to dali ode reki i za darmo
tak, tylko zaswiadczenie o dochodach. a cos jeszcze z urzedu skarbowego jest potrzebne?
moj tata mowi, ze dokumenty dot. nieruchomosci to z ksiag wieczystych.
tak cena jest jak najbardziej 60 zł za dokument ale trzeba poitwierdzac oryginał dokumentu i tłumaczenie czyli wychodzi 2 x 60 zł = 120 zł.
ale wszystkie dokumenty do stypendium sa zwolnione zoplay za apostille w MSZ
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia