Filologia włoska UJ

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam zaczac studia na filologii włoskiej na UJ mam pytanie odnosnie tego kierunku !! Chce go studiowac jako drugi kierunek !! Napiszcie jak jest jakie wymagania czy dam rade jesli nie umiem języka
czy dasz radę to możesz wiedzieć tylko ty - ja Ci nie powiem;-) Owszem, na moim roku prawie wszyscy zaczynaliśmy naukę języka od zera. Były/są osoby dla których jest to drugi kierunek. Niektórych to przerosło i zrezygnowały, inne radzą sobie dużo lepiej ode mnie, choć ja jestem tylko na jednym kierunku. Spróbować zawsze można, czemu nie. Nie ma jednak łatwo, ale myślę, że nigdy nie ma extra-super łatwo kiedy studiuje się dwa kierunki równoczesnie:-)
A jeśli chodzi o ogrom materiału do nauki , trudność przedmiotów itd Coś o samym kierunku chcialabym sie dowiedziec z gory dziekuje :)
wiesz, 'coś' to bardzo ogólne pojęcie, dlatego najpewniej nikt Ci jeszcze nie odpisał;-) Jeżeli nie znasz języka, nie ma najłatwiej, ale można dać radę. Pierwszy semestr-luzik, II sesja znacznie cięższa ze względu na liczbę egzaminów. Wejdź sobie na stronkę Instytutu Romanskiego a znajdziesz tam program studiów, przedmioty, ilość godzin itp. Wszystko ma swoje plusy i zalety a zrezygnować też zawsze mozna. ja nie zamierzam-chyba, że mnie we wrześniu wyrzucą;-)pozdrawiam

« 

Kultura i obyczaje

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia