Blagam, pomozcie!!

Temat przeniesiony do archwium.
i sie zaczelo.. zalatwianie dokumentow, ich tlumaczenie itd...
Wiem, ze jest juz pelno postow, ktore opisuja, co, jak i gdzie przetlumaczyc, potwierdzic itd... Ale zwracam sie do Was z ogromna prosba!! Jade 7 sierpnia do Polski tlumaczyc i zalatwiac dokumenty. Czy jezeli bylby ktos na tyle laskawy, to prosze napiszcie mi jak to wszystko wyglada, krok po kroku... Bez watpliwosci... Chodzi o to, ze jedni mowia to, drudzy cos innego. Dlatego zwracam sie do osob, ktore juz sie borykaly z tym problemem. Chodzi mi o tlumaczenie dokumentow umozliwiajacych rozpoczecie studiow, jak i tych, ktore pozwola mi ubiegac sie o stypendium. Z gory Wam wszystkim dziekuje!!
PS. Ilecka- miej dla mnie cierpliwosc :P

Jesli ktos zna, prosze napiszcie mi adres strony ambasady wloskiej w POlsce, bo ja znalazla, ale mi jej nie otwiera..
prosze Was.. to wazne.. :)
Czesc tlumaczylam sobie ostatnio dokumenty tzn dyplom licencjata i wygadalo to tak. Najpier musisz sobie ten dyplom czesc A i B przetlumaczyc u tlumacza przysieglego. Pozniej wplacasz 19 zl na konto ministerstwa. Z tymi dokumentami i dowodem wplaty udajesz sie do ministerstwa edukacji w warszawie na ul. Szucha mowisz Panu w recepcji co chcesz zrobic a on kieruje cie do jednego z pokoi gdzie Pani cie juz obsluzy. Musisz jechac rano z tego wzgledu ze nastepne biuro jest czynne do 13. Zarraz obok znajduje sie wlasnie biuro o ktore zapytasz Pana w recepcji lub straznikow ktorzy sa na zewnatrz bo ja poprostu nie pamietam nazwy ulicy ale jest zaraz obok naprawde. To biuro dokonuje ci legalizacji twoich dokumentow za ktore ja zaplacilam 160zl. Nastepnie udajesz sie nie do ambasady wloskiej ale do konsulatu wloskiego w warszawie ktory znajduje sie na placu dabrowskiego chyba 19. Tam Pani w okienku powiesz co chcesz z tym zrobic i do czego ci bedzie sluzylo we wloszech. Ona wystawia ci dokumenty na ktore czeka sie ok 2 dni i tam sie tez placi ponad 100zl. Pozdrawiam
http://www.wloski.ang.pl/forumw.php?IDt=22530

w tym watku masz wszystko!
miu miu, czytalam ten watek cztery razy.. i jest tak,ze co osoba pisze inaczej... Mi chodzi o dokladne informacje, bo nie jestem z Warszawy i nie ma zamiaru tam wracac dziesiec razy... Takze jesli Ty jestes w stanie zalatwiania dokumentow napisz mi co i gdzie. Dzieki.
Szanowna Pani

Szanowny Panie,



powo≥uj±c siÍ na nasz± rozmowÍ telefoniczn± przesy≥am nastÍpuj±ce
informacje:



LEGALIZACJA dokumentÛw do obrotu prawnego z zagranic±:



Op≥atÍ za dokonanie legalizacji - 19 z≥otych, /za kaødy dokument/, naleøy
wnosiÊ na konto:



W≥a∂ciciel konta: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyøszego

ul. WspÛlna 1/3, [tel]Warszawa



nazwa rachunku: NBP Okr. Oddzia≥ w Warszawie



nr konta: 76 1[tel]



SzczegÛ≥owe informacje:

http://www.nauka.gov.pl/mein/index.jsp?place=Lead08
&news_cat_id=921&news_id=3644&layout=2&page=text



Dalsze procedury: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, tel. 52 39 128; 25 39
463





Pozdrawiam

Magdalena Lendzioszek

tel. (22) 52 24 280

Ps. To jest list ktory dostalam od Pani z ministerstwa tylko nie jedz na Wspolna bo odesla cie na szucha. Ja tez nie jestem z Warszawy najlepiej zadzwon sobie pod podane nr i sie dowiesz wszystkiego. Pozdrawiam
Najeli, ja jestem juz po zalatwianiu dokumentow.
Napisze ci bardzo w skrocie, bo jestem we wloszech i nie mam za bardzo jak sie do internetu dostac:
1. swiadectow maturalne: zalegalizowane w kuratorium oswiaty w al. jerozolimskich w warszawie - przetlumaczone u tlumacza przysieglego - zalegalizowane w msz w warszawie w al. szucha (apostilla) koszt jakies 60 zeta za jeden znaczek skarbowy, potrzebne chyba dwa, nie pamietam dobrze - nastpenie zostawiasz je w ambasadzie, tam ci daja dichiarazione di valore.to samo robisz ze wszelkimi dyplomami, jesli juz w polsce np masz licencjat.
2. wszystkie dokumenty do borsa di studio (zameldowanie osoby w miejscu zwojego zameldowania (urzad gminy np.), ich zarobki z roku zeszlego (twoje tez, jesli placilas podatki (urzad skarbowy), metraz twojego domu (tez urzad gminy) i wszelkie nieruchomosci ktore masz (tj twoich rodzicow pewnie - dobrze by bylo gdyby gmina ci napisala jakie podatki placisz za dane grunty, to wtedy tylko to ci wezma do styp.).

cos jeszcze chcesz wiedziec? pisz!:) pomoge. a co do tego watku,w ktorym juz pisalismy to tam amsz na prawde wszystko, patrz bardziej pod koniec.
3.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia językowe