ile trwa semest akademicki

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Czy może mi ktoś powiedziec ile przeciętnie trwa semestr we Włoszech?
Ja jadę do Genui i mam kontrakt podpisany od pazdziernika do końca lutego ale teraz widzę, że semestr kończy się w grudniu. czy to możliwe???
mozliwe,mozliwe:-)

rok sklada sie z 3 semestrow trwajacych 2,5 miesiaca a pomiedzy nimi 1 miesieczna przerwa.(bynajmniej u mnie)
ok ale kiedy się kończy sesja pom pierwszym semestrze, bo to tak naprawde mnie interesuje
nie rozumiem:-(
już wyjaśniam:
w rozkładzie roku akademickiego napisane jest że zajęcia kończą się 12 grudnia,
natomiast sesja ma trzy terminy a ten ostatni kończy się 25 lutego.
sesja egzaminacyjna,prawda?
sesje odbywaja sie w czasie przerwy pomiedzy jednym semestrem a drugim...ostatnia sesja pomiedzy czerwcem a lipcem...
Ilecka,bys przyszla z pomoca:-)
bo ja albo nie rozumiem albo mieszam...
Nie mieszasz, Kasia, tylko Włosi namieszali ;) praktycznie mogą być 2semestry, a do tego periodi i sottoperiodi, to może się różnić na każdym wydziale! U mnie są 2 semestry bez żadnych podziałów, a na inżynierii tego samego uniwerku są 2 semestry podzielone na 3 sottopoeriodi!
Także niech autorka sprawdzi na wydziale na który się wybiera. To nie jest tak, że w całych Włoszech jest tak samo.
No to jak sesja się kończy 25 lutego, to znaczy że teoretycznie do wtedy możesz być zajęta na uniwerku. Bo praktycznie możesz zdać wcześniej egzaminy, tzn w pierwszych terminach, ale nie zawsze się da, bo często daty się pokrywają.
W mojej guida della facolta jest napisane że semestr kończy się wraz z zajęciami.
Ok, właśnie o taka informację mi chodziło! Dzięki. Poprostu zgłupiałam ponieważ podpisałam kontrakt na socratesa na 5 miesięcy czyli od pazdziernika do lutego a tu nagle okazuje się, że semestr 1 kończy się na początku grudnia a drugi zaczyna na początku marca. A co dzieje sie pomiędzy. Mój znajomy włoch opowiadał mi kedyś, że oni mają o wiele więcej czasu na zdawanie egzaminów, ale jak to jest możliwe, że jeden semestr trwa 10 tygodni a drugi 12? To co się dzieje z resztą czasu
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia