Erasmus

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowa, a powodem, dla którego szukałam forów takich jak to jest mój wyjazd z programu Erasmus do Włoch na rok akademicki 2008/09. Chciałam się dowiedzieć, czy jest może ktoś kto również jedzie do Verony, lub wybiera się na EILC do Perugi we wrześniu. Fajnie byloby zapoznać kogoś kto również tam się wybiera jeszcze przed wyjazdem. :) pozdrawiam wszytskich.
cześć:)
ja wybieram się na erasmusa ale do neapolu.natomiast wyslalem aplikacje na kurs do perugii(wrzesien)a Ty kiedy sie tam wybierasz?pozdrawiam jesli chcesz pogadac to moje [gg]
ciao :) no to liczba erasmusowców się powiększa - ja też jade na Erasmusa 2008/2009 tyle ze do Campobasso / Termoli. Jest tu jeszcze ktoś kto wybiera sie na tą Uczelnie, bądź mieszka w tej okolicy??? saluti.
FORZA ERASMUS 2008/2009 :P
O :) ja też złozyłam podanie na EILC do Perugii, ale w innym terminie, w lipcu. Wykombinowałyśmy sobie z koleżanką, że spędzimy tam miesiąc wakacji, a potem jeszcze sierpień i wrzesień posiedzimy w Polsce. Poza tym, podobno kursy lipcowe nie są tak oblegane i łatwiej jest się na nie dostać. Chociaż mam coraz więcej watpliwości, zwłaszcza, że moje podstawy włoskiego są prawie żadne :| mam nadzieję, że poziom 'begginer' oznacza naprawdę początkujących :)Dziwnie, bo wszystko zaczyna się bardzo szybko dziać, jeśli dostanę się na lipcowy kurs oznacza to że tydzień po zakończeniu sesji muszę już być na miejscu...aaaa :P!!! pozdrawiam cieplutko.
a do Turynu ktos sie wybiera na Erasmusa????
a kto na La Sapienze do Rzymu:>
Ja mieszkam niedaleko Perugii i studiuje w tym miescie wiec jesli ktos ma pytania na tematy zwiazane z miastem Perugia niech pisze na [email] ewentualnie [gg] . pozdrawiam aga
Ja jade na La Sapienze do Rzymu:) wiesz moze jak to wyglada kiedy sie tam trzeba zarejestrowac jakie miec dokumenty?
przyslali mi kod, mam wypelnic jakies formularze. Jak cos, pisz na [gg]
No ja tez ale non stop mi pisze ze nie mozna otworzyc strony a jak juz sie dostalam do Username i password to odrzuca mi wszelkie mozliwe kombinacje jak to sie wypelnia? Moje [gg] i mail [email] ja w ogole studiuje w Hiszpanii a wymyslilam sobie Rzym na Erasmusa:P a jak sie tam szuka mieszkania w ogole? Moze poszukamy razem;)
hej ja tez wybieram sie do Rzymu na La Sapienza i szukam kontaktu z osobami, które tez tam spedza rok akademicki :) w grupie zawsze razniej...piszcie na mojego maila [email] moje [gg]
Ciao tuttia! Jestem z uniwerku szczecińskiego i wybieram się na semestr zimowy do Milano. Jeszcze nic nie mam zalatwione bo wszystko jeszcze przede mną, ale licze na odzew erazmusowców takich jak ja z Medionalu - żebyśmy się nie czuli "samotni" w tym wielkim mieście heh :D. Nie bardzo kapuje tych kursów językowych EILC....myślałam, że one sa na miejscu na rodzimej uczelni,a jako studentka filologii uznalam , ze nie sa mi tak potrzebne, a tu czytam o jakichś wyjazdach, a w takim razie staja sie one atrakcyjne bardziej niz myslalam...czy one sa w ramach stypendium, tzn. za free? Czy znalazzlaby sie jakas przemila osobka zeby mi to troszke rozjasnic w glowie??? :) Saluti:)
A może ktoś się wybiera albo był na Erasmusie w Anconie (politechnica delle marche)??? I chce sie podzielic wrażeniami:)
Hmmm, chyba nikt nie był:P a mam jeszcze pytanie do erasmusowiczów, jak to jest z zakładaniem konta we włoszech dla obcokrajowców? Trzeba miec jakieś zaświadczenie o studiowaniu, legitymację studencka czy coś? Mogą być z tym jakieś problemy? Aha i jeszcze jedno- gdzie można u nich kupić zestawy startowe do telefonu? i w jakiej sieci sie oplaca miec? z góry dzieki za jakies info;)
Temat przeniesiony do archwium.