Rzym-studia-tłumacz-praca

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich...wiem ze pytania ktore chce zadac to nie bedzie zadna nowosc...ale przeczytalam juz 64587612987463210 postów i nie znalazlam danych odpowiedzi i przede wszystkich odpowiedzi bardziej aktualnych...
Więc...Chcialabym isc na studia w Rzymie...chcialabym zostac tlumaczem jezykow(np angielski)...Chcialabym wiedziec czy ktos tak studiuje lub ma zamiar...jakie studia sa najlepsze na ten kierunek(la sapienza? uni tre?) przejrzalam duzo stron ale niestety nie jestem az na takim poziomie wloskiego zeby wszystko perfekcyjnie zrozumiec....
Druga rzecz to wybieram sie w te wakacje do Wloch...i jestem w trakcie szukania pracy np na kuchni pomoc domowa, opieka nad dziecmi itp tylko zeby byla to centralna czesc wloch-> rzym okolice... (ale to tak na marginesie jakby ktos cos slyszal) jezyka wloskiego sie ucze jestem na poziomie srednim od 3 lat jezdze w wakacje do wloch wiec moj jezyk jest komunikacyjny...kurde ale sie rozpisalam przepraszam jesli nie na temat lub cos w tym stylu...pozdrawiam wszystkich i dziekuje z gory....
To ja odpowiem tak: poniewaz wloskie szkolnictwo nie cieszy sie najwyzszym poziomem lepiej i taniej jest studiowac w Polsce.
tez wyybieram sie na studia do rzymu.
[email]
[gg]
odezwij sie:) albo zostaw jakis swoj kontakt.
ja wlasnie zdaje mature w rzymie i wracalm do polski na studia, zgadzam sie z kolega,taniej i lepiej:D
Azzurra, poszukaj sobie kierunkow na tym uniwersytecie. Rzym z tego co wiem nie ma swietnych specjalizacji w zakresie tlumaczen. (Jesli Cie to wlasnie interesuje). Forlì i Orientale(Napoli) sa podobno najlepsze. Nastaw sie tez na to,ze we Wloszech kierunki jezykowe nie sa takie jak moze sie spodziewasz. a Jakie jezyki dokladnie Cie interesuja? jesli chodzi o tlumaczenia? zakladam, ze nie wloski?
Hmm... też z tego co się dowiadywałam, to w Rzymie niestety nie ma dobrych studiów językowych... Dlatego właśnie mam zamiar dostać się do Forlí :).
Temat przeniesiony do archwium.