voto di maturita' a nasze polskie voti di maturita'

Temat przeniesiony do archwium.
cześć, mam nadzieję, że nie zaśmiecam forum, jako nowa czuję się trochę jak intruz, który tylko bałagan i nieład wprowadza.

aczkolwiek nie znalazłam żadnej informacji na ten temat.

miałabym pytanie do wszystkich, którzy rejestrowali się na włoskie uczelnie. Wypełniam aplikację online i mam coś takiego jak diplomando (do zaznaczenia) anno (_ _ _ _) voto di maturita ____/ ______ Lode (do zaznaczenia)

dowiedziałam się już, że tak, Włosi mają jeden wynik, który sobie wpisują, ale przecież u nas żaden z przedmiotów jaki się zdawało nie jest równy innemu. czy ktoś uzyskał informacje jak sobie z tym poradzić?

potrzebuje jakiegoś mentora, który by mnie trochę wsparł radą i nakierował na dobrą drogę, bo już się troche gubię. wszystkie dokumenty mam już załatwione (skończone na dichiarazione di valore), zerejestruje się online i potem hmmm? wysyłanie dokumentów pocztą?

składam na sapienzę, na chemię

bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam serdecznie
Normalnie podajesz rok uzyskania matury, a jesli chodzi o wynik:
- robisz srednia wszystkich ustnych
- robisz srednia wszystkich pisemnych
- robisz srednia z tego co Ci wyszlo i to wpisujesz. Nie ma znaczenia czy jest to poziom podstawowy czy rozszerzony.
Po pierwsze, oni i tak Ci tego nie sprawdza, po drugie to nie jest takie wazne, liczy sie po prostu zdana matura. "Lode" zostaw w spokoju :)
A jesli chodzi o skladanie dokumentow na uczelnie to ja nie wiem, ale ja robilam to osobiscie, wolalam miec wszystko zalatwione. Pozdrawiam :)
oo wybierasz sie do Rzymu ;) Ja tutaj studiuje ale na Roma3, już 1 rok za mną heh:) Jak chcesz to możemy się kiedyś spotkać jak już tu będziesz :) masz mój email [email]

co do voto di maturita' jest dokładnie tak jak Ci napisała Gosia, zrób średnią wszystkiego :)