Italianistyka - pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)
Zarejestrowałam się tutaj, bo bardzo proszę o pomoc. Szczególnie ludzi studiujących we Wrocławiu (bo ta szkoła mnie interesuje) jak i na innych uczelniach.
Chodzę do 1 kl. LO i nie chcialam wybierać się do szkoly bez żadnego planu na przyszłość. Dlatego pomyślałam o j. włoskim, bo już od dawna jestem nim zafascynowana. Aktualnie chodzę na prywatne lekcje, chcę zdać maturę (podstawową) z j. włoskiego i robić coś z tym w przyszłości. Dlatego bardzo prosze o opinię studentów: jak się studiuje na takim kierunku, czy bardzo trudno się dostać, jakie macie plany na przyszłość. Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam :)
Nie wiem jak jest we Wro, więc o tej uczelni nie będę się wypowiadać ;) Sam kierunek bardzo przyjemny, acz dość wymagający. Włoski wydaje się prostym językiem, i w sumie może i trochę jest, kiedy jednak wejdzie się w jego bardziej szczegółową naukę, zaczynają się schody.
Czy trudno się dostać? Hm... zalezy od uczelni w sumie, ale musisz nastawić się na to, że włoski ma zwykle mniejszy limit miejsc niż innie kierunki filologiczne i przez to, analogicznie przypada większa liczba kandydatów na jedno miejsce... Co do planów na przyszłość... Chyba najbardziej chciałabym pracować w zawodzie tłumacza, szczególnie przysięgłego. Ale ile z tych moich marzeń wyjdzie, tego nie wiem. ;)
Pozdrawiam.
Właśnie wszyscy uważają, że j. włoski jest banalny i można się go nauczyć poprzez internet, książki itd. (samodzielnie). Bardzo podoba mi się ten język i zdaję sobie sprawę, że nie będzie lekko.
Jeśli mogłabyś mi jeszcze odpowiedzieć, gdzie studiujesz i czy byłaś kiedykolwiek we Włoszech? :)
Jeśli już masz jakieś upodobanie w tym języku, to pierwszy krok masz za sobą ;)
Studiuję w Gliwicach, w NKJO, którą to uczelnię polecam gorąco. Wycisną z Ciebie siódme poty, ale za to efekty widoczne już po pierwszym sememstrze. ;)
We Włoszech jestem regularnie, wakacyjne wypady, ale i śródroczne się zdarzą. Nie mówię tu o miejscowościach typu Rimini, czy innych turystycznie zalewanych miejscach. Mam na myśli raczej coś mocno zabarwionego kulturowo i ciekawego językowo. Teraz planuję poszukać jakiejś pracy na wakacje we Włoszech właśnie. ;)
Cytat: Oliva
Wycisną z Ciebie siódme poty

Bez przesady, Justyna ;)
Bez przesady, Justyna ;)[/quote]

Mówię tu, w odniesieniu do siebie, czyli z pkt widzenia osoby, która włoski zaczynała od zera. ;)
No właśnie, proszę mnie tu nie straszyć xD
Nie no, oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że lekko nie będzie. Dziękuję Wam bardzo za opinie :)
Gdybyście miały wybierać drugi raz, poszłybyście w tym samym kierunku?
Mnie studia się bardzo podobają, ale na pytanie nie potrafię Ci odpowiedzieć. To zależy od przyszłych perspektyw odn. pracy z językiem włoskim.
Temat przeniesiony do archwium.