Wloski dyplom niewiele wart..tylko 1 cent

Temat przeniesiony do archwium.
Jeden eurocent - naprawdę edukacja we Włoszech jest właśnie tyle warta?
Giorgio Tedone: Tyle są warte studia na kierunkach humanistycznych. Większość moich znajomych, którzy tak jak ja studiowali nauki polityczne, filozofię, czy historię pracuje teraz w call center lub podaje posiłki w pizzeri, albo w McDonaldzie.
Przy czym cały czas robimy niekończące się darmowe staże, po których nie mamy szansy na płatną pracę.
http://swiat.newsweek.pl/wloch--ktory-sprzedawal-swoj-dyplom-za-1-centa-wywiad,100711,1,1.html
Hahaha, wlasnie wczoraj widzialam ten artykul!
"Anche l'operaio vuole il figlio dottore!, wiec porobili pelno kierunkow "zapchajdziura", ktore, tak naprawde, nie przygotowuja do zadnego zawodu. A pozniej taki filozof czy politolog (bez obrazy) ma nie wiadomo jakie wymagania, bo przeciez jest po studiach! A pracowac nie ma komu!
Wlasnie przez taki "ped do wiedzy", dyplom zuplenie stracil swoja wartosc... W czasach, gdy moi rodzice konczyli studia, dyplom otwierac wszystkie drzwi... Dzisiaj dyplomem, zwlaszcza z facoltà delle merendine, to mozna sobie podetrzec cztery litery. Sad but true! :)

Cytat: SettediNove
Jeden eurocent - naprawdę edukacja we Włoszech jest właśnie tyle warta?
Giorgio Tedone: Tyle są warte studia na kierunkach humanistycznych. Większość moich znajomych, którzy tak jak ja studiowali nauki polityczne, filozofię, czy historię pracuje teraz w call center lub podaje posiłki w pizzeri, albo w McDonaldzie.

To jest wlasnie takie typowe biadolenie... Skonczyl byle jakie studia, wiec, zeby nauczyc sie zawodu musi robic darmowe staze (niestety we Wloszech uwazaja, ze skoro maja kogos uczyc zawodu, to nie beda mu jeszcze za to placic). Ale praca fizyczna to juz obraza majestatu. Lepiej siedziec u rodzicow na garnuszku i narzekac na disoccupazione giovanile...
wiec czym dla Wlocha jest dyplom????
Cytat: SettediNove
za to syn Bossiego to kupil sobie dyplom ..w Albani..pamietasz ta historie?

Pamietam...
Tylko po co mu ten dyplom? Przeciez nie jest automatycznie uznany we Wloszech. To nie mogl sobie kupic tutaj tego dyplomu? Co za baranek!
Trota..Trota....heh
una laurea in scienze umanistiche o in scienza politica, così come in servizi giuridici, può far capire ad esempio che articoli del genere sono delle stronzate :P.
Con tutto rispetto, bisogna inquadrare il mondo nel suo insieme, il fine ultimo e le origini ^^
Sette, ja skonczylam min i zyje jakos :) Mozna sie zawsze przeksztalcic :)
W ramach tego badania wyodrębniono polskie uczelnie wyższe, po których zarabia się najwięcej w pierwszej pracy.
Okazuje się, że w 2012 r. najwyższe wynagrodzenie otrzymywały osoby, które ukończyły Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Ich przeciętne zarobki wynosiły 3500 zł.Absolwenci z większym doświadczeniem na rynku pracy mogą liczyć na zarobki rzędu 8100 zł.

http://www.hotmoney.pl/Idz-tutaj-na-studia-bedziesz-zarabiac-najwiecej-s29436
..nastepna to Politechnika Warszawska i Gdanska

Dla porównania warto przytoczyć wyniki badań dziennika "Financial Times", które dotyczą studiów MBA na świecie.
Z badań wynika, że najwięcej zarabia się po ukończeniu Stanford Graduate School of Business oraz Harvard Business School.
W pierwszym przypadku absolwenci zarabiają blisko 195 tys. USD rocznie, w drugim ponad 187 tys.
8100zl?..po co emigrowac !!:D
PS: ile o was na forum ma jaja mówić ile zarabia? :)...bo ja, ogolnie, slysze i widze tylko numer, link, slowa.
Ja od 7000 do 10000...a wy ?
Ja 2300E/m-c :) Polacy tez maja jaja!!
Cytat: MascalzoneLatino
8100zl?..po co emigrowac !!:D

Nie emigruje sie tylko dla pieniedzy ;-) ...smiem twierdzic, ze Wlochy to nie jest dla mnie raj pod wzgledem zarobkow ...a jednak tu jestem;-)

7[tel]pln czy euro ...miesiecznie?
edytowany przez marysia2: 15 lut 2013
emigruje sie by zmienic klimat..pozbyc sie pewnych osob ..zapomniec...by zmienic zycie na nowe..by isc do przodu..Masz racje Italia to nie raj pod wzgledem zarobkow ani pod wzgledem niskich podatkow od owych zarobkow--Tu tylko slonce swieci inczej.. bardziej optymistycznie..temperatury sa wyzsze.Mysle tez , ze tu patrzymy o wiele czesciej na slonce niz w PL..slonce jest tu wazne! docenamy je!:D
Coraz więcej młodych Włochów opuszcza kraj w poszukiwaniu pracy, a zjawisko to osiąga rozmiary nienotowane od dekad
W zeszłym roku wyemigrowało z Italii prawie 80 tysięcy osób, czyli o 30 procent więcej niż w poprzednim.

http://www.rp.pl/artykul/33,997422-Wzrost-emigracji-zarobkowej-mlodych-Wlochow.html
w Australi tez duzo slonce :) W USA tez. Jestescie we wloszech bo ewentualne, teraz, nie macie inne mozliwosci...osobisce albo nie osobisce. To jest prawda....slonce, jojo.;)
..tez mysle ,ze Polacy tu przyjezdzaja tylko dla slonca..bo w tym kraju zarobki od minionych 20 lata nie rosna :D
w Afryki jest wiele wiecej slonce ^^
hai ragione
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka