co wybrać;((((((

Temat przeniesiony do archwium.
W pazdzierniku zaczynam studiowac romanistyke i bede musiala wybrac drugi jezyk(włoski lub hiszpański) Wedlug was lepiej uczyc sie włoskiego czy hiszpańskiego? Słyszłam ze włoski jest prosty dla tych co znaja calkiem dobrze francuski, ale z drugiej strony hiszpański jest chyba bardziej \'\'pożyteczny\'\'. Czy ktos kto ma na ten temat blade pojecie moglby mi poradzic? Bylabym dozgonnie wdzieczna!!!!!
wlasciwie to ciezko mi ci cokolwiek poradzic
hiszpanski rzeczywiscie jest troche bardziej \'pozyteczny\', bo w koncu uzywa sie go tez w ameryce poludniowej
z drugiej strony wloskiego uczy sie mniej osob niz hiszpanskiego, wiec jego znajomosc moze byc w przyszlosci jakims atutem
ucze sie francuskiego i znam go na calkiem niezlym poziomie (tez dostalam sie na romanistyke)
i z doswiadczenia wiem, ze znajomosc tego jezyka jest przydatna przy nauce wloskiego
nie wiem, czy hiszpanski jest trudniejszy, napewno nie jest tak latwy w wymowie jak wloski
ale znajac francuski udaje mi sie co nieco z hiszpanskiego zrozumiec
moze wybierajac jezyk, kieruj sie kryterium estetycznym
posluchaj sobie obu jezykow i zdecyduj, ktory ci sie bardziej podoba
podpisuje sie pod tym co napisalas,
wymowa hiszpanska (uczylam sie dwa lata hiszpanskiego u rodowitego hiszpana) - jest o wiele trudniejsza niz wloska.
Nie mniej jednak jesli mialabym powiedziec ktory jezyk jest bardziej przydatny, to z pewnoscia bedzie to hiszpanski, a latwiejszy - wloski.
Dla mnie jednak przy nauce wloskiego bardziej pomocny jest francuski.

pozdrowionka
Angie