milano-bergamo i co dalej

Temat przeniesiony do archwium.
wybieram się na 3 tyg. kurs włoskiego do genui. Niestety mam pewne obawy bo jadę sama, włoskiego jeszcze nie znam (tylko angielski, włoski - trochę rozumiem), nie chcę jechać autokarem 24 h tylko samolotem. Cena biletu lotniczego z katowic do mediolanu 201,00 pln ale co dalej...?
Nie wiem jak potem dostać się do genui, chyba najlepiej pociągiem. Nie mam pojęcia jak daleko jest z lotniska na dworzec (w mediolanie) i jakie są ceny biletów na pociąg do genui. Czy często jeżdżą pociągi na tej trasie?

Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to bardzo proszę o pomoc.

aaa i jeszcze jedno. chcę się zapisać do szkoły "a door to italy" podobno jest dobra, a pytanie a raczej moja wątpliwość jest następująca - jak mogą wyglądać warunki zakwaterowania typu bed & breakfast w pokoju 2 osobowym? chyba nie jest tak źle..? Byłam we włoszech i sama szukałam noclegów na miejscu ale wtedy byłam z koleżanką samochodem więc czułam się znacznie bezpieczniej.
Proszę o pomoc i pozdrawiam
Taki wyjazd to pewna przygoda, staraj sie na miejscu zapomnieć o angielskim (nie podpierać sie nim). Sama będziesz do pierwszego wieczoru, po nim wszystko się zmieni, do tych szkół zjeżdżają się ciekawi ludzie - su con la vita!!!
Autokar -samolot : komunikacj we włoszech jest dość sprawinie rozwiązana - nie powinnaś mieć problemów (jeśli pojedziesz pociągiem bilet skasuj na peronie).
Tu sprawdzisz rozkład jazdy www.trenitalia.it
Moim zdaniem powinnaś się troche wyluzować, i nie zapszątać sobie głowy głupotami typu "warunki zakwaterowania poziom edukacji w wybranej szkole etc.
To jest italia, ma swój klimat - ona sprawi że będzie ok,
Po trzech tygodniach nie spodziewaj się że wrócisz z włoskim, prędzej z włochem:-)
Ja robiłem kilka podejść do włoskiego - drugie było bardziej trafione, kupiłem bilet do Palermo, z tamtąd pojechałem do małego miasteczka Sambuca di Sicilia i spędziłem tam w śród mieszkańców 4 miesiące (pracowałem i uczyłem się języka) (znałem kilka zdań przed wyjazdem) wyjeżdżając czułem się jak tubylec:-)
Lotnisko Mediolan - byłem tam co prawda trzy lata temu (wylot na karnawał do Brazyli:-) i z tego co pamiętam lotnisko jest kilka kilometrów od Milano (nazwy nie pamiętam) ale wydostaniesz się z tamtąd spokojnie - poradzisz sobie!!!!! trochę wiary w sibie!! powodzienia
Bergamo a Mediolan to dwie rozne rzeczy :) To nie jest lotnisko w Mediolanie, tylko w Bergamo kolo Mediolanu jak dla mnie, do centrum Milano jest 45 km, a na autostradzie korki...
Ale poza tym super polaczenie z innymi miastami. Takze polecam. Bo domyslam sie ze lecisz WizzAir :) Takze z polaczeniami nie bedzie problemu.
Pozdrawiam
W razie checi uzyskania informacji o lotnisku, polaczeniach itd polecam : http://www.orioaeroporto.it/
Milej podrozy
Z lotniska w Bergamo na dworzec Milano Centrale sa bardzo dobre polaczenia autobusowe. Bilet kosztuje 9 euro w jedna strone, autobus odjezdza chyba co pol godziny prosto spod lotniska, o przystanek musisz sie dopytac juz na miejscu.
Milano Centrale moze troche przerazic, bo budynek jest potezny i pelen ludzi, ale naprawde latwo znalezc wlasciwy pociag czy peron.
Bedzie dobrze:)
Dzięki za słowa otuchy! Niestety czasem jestem chyba zbyt odpowiedzialna i trochę się boję ale masz rację to italia, która ma swój niesamowity klimat i jest tam pełno uśmiechniętych, otwartych ludzi. Co do warunków zakwaterowania to chodziło mi tylko o czystość (podobno na południu czasem szczury biegają po pokojach ale w genui to mi nie grozi na 100%:)). Co do języka to nie spodziewam się bym po 3 tyg. biegle rozmawiała po włosku ale mam nadzieję że znacznie ułatwi mi to porozumiewanie się w tym języku. (1,5 roku uczyłam się hiszpańskiego)
Na tą stronkę trenitalia już wchodziłam ale jakoś nie mogłam ogarnąć ceny za bilet. Widziałam jakieś promocje weekendowe za 29,00 euro. jakoś dam radę!
Musi być dobrze!

A co do Twojego wyjazdu- karnawał w Brazylii - super sprawa!
A co się stało że pojechałeś do Palermo itd. Jak dawałeś sobie radę i znalazłeś pracę? Chętnie się dowiem.

Pozdrawiam
adres: [email]
Dzięki za informację.
Owszem wiem że od lotniska do mediolanu jest kawałek ale właśnie byłam ciekawa jak jest z połączeniami - teraz już wiem że jest całkiem dobrze.
Póki co znalazłam ciekawe terminy, która bardzo by mi pasowały (prócz godziny odlotu bo jestem z wawy:( i ceny w wizzair też są całkiem ok. ale jeszcze poszukam dokładniej coś z wawy.
Pozdrawiam cieplutko
super dzięki za szczegółowe informacje, naprawdę się przydadzą.
Pozdrawiam
Poza tym możesz też podjechać autobusem miejscim na dworzec kolejowy w Bergamo, na www.trenitalia.it znajdziesz rozkłady jazdy pociągów. Co do samotnej podrózy to się nie przejmuj, ja na pierwszy kurs jechałam na Sycylie - pociagiem 36 godzin, sama i przezyłam! :)
Odwagi! :)
Bardzo dziękuję. Byłam już na tej stronie trenitalia i faktycznie jeśli chodzi o częstotliwość kursowania pociągów do genui to jest rewelacja co 20-40 min. o autobys na dworzec z lotniska też się już nie martwię. Niestety nie mogłam zobaczyć ceny jaką miałabym zapłacić za pociąg. wybrałam już wszystko, miałam info o godzinie wyjazdu, przyjazdu, pociąg ICplus i klikałam na "prezzo" i nic się nie działo. Ceny nadal nie znam. Chcę dobrze przeliczyć koszty podróży bo koleżanka się upiera by jechać samochodem a ja uważam że to strata czasu i pieniędzy. Samochodem już tak jeździłyśmy więc taka wyprawa byłaby nowym fajnym wyzwaniem. Koleżanka jeszcze chyba nie jest zdecydowana na 100% ale ja jadę bez względu na wszystko.
A Wasze wpisy mnie utwierdzają w przekonaniu że sama też dam radę!
Pozdrawiam
a kiedy lecisz? ja też wybieram się do Włoch w tym miesiącu, i szukałam połączeń do Mediolanu, tak jak już inne osoby pisały jest autobus na Stazione Centrale, albo można pojechać autobusem na dworzec Bergamo koszt 1,6 E,i później pociągiem do Mediolanu ok. 4 E.
RagaRagazza ale to jest z 2005r. wpis)
a jak chcesz się dostać pociągiem z Mediolanu do Genui to w zależności od tego jakim pociągiem jedziesz i jaką masz taryfę (na zniżkach się niestety nie znam), jeśli "normalnym" to w taryfie standardowej (2 klasa) koszt: 8.2 E (jedzie ok 2h), jeżeli jakimś innym pociągiem jak ICplus to 15,5 E (jedzie ok 1,5h)
ale gapa ze mnie:P
RagaRagazza każdemu się zdarza.P
Kto.. kto jedzie do Milano??? I kiedy?? Ja tez:))))
yahalomim no ja na początku lipca. Możemy się dogadać)))
Ja tez jade na poczatku lipca..a wlasciwie lece z katowic ktos jeszcze??:)

p.s. a w czym sie tak chcecie dogadywac??:P
ja jade chyba autobusem. Mam ochotę na troche inne doświadczenia niz podczas lotu samolotem.... wiem, wiem... masochistka... 03/07 do 10/07 ... ruszam z Warszawy... Ewentualnie moge lecieć z Krakowa.. W takim własnie czasie. Jeśli by ktoś leciał mniej w iecej w tych dniach... To chętnie sie dostosuje... Chyba sky europe...
Ja właśnie miałam zamiar lecieć 3.07 do Mediolanu, lub Bergamo z Wrocławia, ale niestety odwołali loty ;/ ... Mam juz załatwiony autobus... No cóż warto się pomęczyć te 24 h chociażby dla pięknych widoków. Mi długa jazda nie przeszkadza xD
ale skąd jedziesz?
Jak to odwołoli? Jaką linią chciałaś lecieć? Ja lecę wizzair 29.06 z Katowic i nigdy mi się nie zdarzyło mieć jakichkolwiek problemów lecą wizz'em na wyspy brytyjskie czy skyeurope do neapolu, czy bergamo (i szlag by mnie trafił gdyby mi ten planowany lot odwołano...) Często czytuję na tym forum o problemach z wylotem z Wrocławia, coś trzeba z tym zrobić...
Właśnie ja teź zauwarzylam, źe czesto coś jest nie tak z wylotami z Wroclawia. nie pamietam jak te linie sie nazywają ale to chyba jaieś czeskie... nie pamietam juz. dobrze ze chociaz oddali kase bez problemu. Moja mama stracila niezla sumke. z Mediolanu jej nie puscili, bo nie miala biletu, tylko skan... A poczta przeslany bilet sie zagubil. mozna by bylo wytoczyc proces ale to za duzo problemu ;/
Ja lecę 13 lipca z Krakowa do Turynu
CZesc wszystkim. Leci moze ktoś z katowic do Bergamo 14.12.2007. pozdro
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa